ویزای ازدواج در اتریش

7 / 10
از 9 کاربر

برای اخذ ویزای ازدواج اتریش در سال 2024 با موسسه راد مهاجر ارتباط برقرار کنید (شرایط + مشاوره رایگان + مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای اتریش)

اگر قصد دارید با فردی اتریش ازدواج کنید یا همسر شما در اتریش اقامت دائم دارد با دریافت ویزای ازدواج اتریش شما نیز میتوانید اقامت دائم این کشور را کسب کنید. در این مطلب اطلاعاتی را به شما خواهیم داد و اگر قصد دریافت اطلاعات تکمیلی دارید میتوانید با کارشناسان موسسه راد تماس بگیرید و مشاوره تلفنی رایگان دریافت کنید

 

ویزای ازدواج اتریش

 

اما در حال حاضر به دلیل سوء استفاده ی بسیاری از افراد جهت اخذ ویزای ازدواج و صوری بودن تعداد بسیار زیادی از ازدواج ها این روش نسبتا دشوار و هزینه بر است چرا که افرادی که متقاضی دریافت ویزای ازدواج هستند بایستی با ارائه مدارک مستند ثابت کنند که هدف از ازدواج آنها کسب اقامت نیست،

کشور اتریش همانند سایر کشورهای اروپایی در صورتی که یکی از شهروندان این کشور با اتباع خارجی ازدواج کند به همسر شخص اقامت اتریش را اعطا می کند.

در واقع ویزای ازدواج به این معنی می باشد که متقاضیان از طریق ازدواج با یک فرد که دارای اقامت کشور مقصد می باشد و یا ازدواج با یک شهروند در کشور مقصد انجام گردد.

در ادامه قصد داریم به توضیح و تعریف ویزای ازدواج، شرایط دریافت ویزای ازدواج و مدارک لازم برای اخذ ویزای ازدواج کشور اتریش بپردازیم.

 

شرایط اخذ ویزای ازدواج اتریش

یکی از انواع ویزاهای مهاجرتی به اتریش، ویزای ازدواج است که اخذ اقامت از طریق ازدواج به این معنی است که شخص با فردی که تبعه ی اتریش  است ازدواج کند تا بتواند تابعیت اتریش را کسب کند.

از جمله شرایطی که طرفین برای اخذ اقامت اتریش از طریق ازدواج باید داشته باشند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

_ از شروط اولیه ی ازدواج در اتریش این مساله است که طرفین ازدواج باید بالای 18 سال سن داشته باشند .

_ شخصی که به عنوان همسر قصد مهاجرت به آلمان را از طریق ویزای ازدواج دارد بایستی حداقل مدرک A1 زبان آلمانی را داشته باشد.

_ فرد درخواست کننده ویزا بایستی یک نامه تعهد کتبی مبنی بر تامین هزینه های مالی همسر خود را ارائه دهد.

البته ذکر این نکته ضروری است که اخذ ویزای ازدواج اتریش به معنای اقامت دائم اتریش نیست و متقاضیان باید این را بدانند که برای اخذ اقامت دائم در اتریش باید حدود 5 سال از زندگی مشترک زوجین زمان گذشته باشد تا بتوانند برای اخذ اقامت دائم اتریش اقدام نمایند.

 

مدارک لازم برای اخذ ویزای ازدواج اتریش

همانطور که در ابتدای این مطلب ذکر شد با توجه به اینکه تعداد زیادی از افراد با ازدواج های صوری در سالهای گذشته اقدام به اخذ ویزای ازدواج کردند در سالهای اخیر اخذ این ویزا بسیار دشوار شده است چرا که طرفین باید مدارکی مستندی را به مسئول رسیدگی به پرونده در سفارت ارائه دهند که ثابت شود هدف از ازدواج صرفا اخذ اقامت اتریش نیست.

مدارکی که برای اثبات حقیقی بودن ازدواج باید به سفارت و یا مراجع قانونی ارائه شود عبارتند از:

مدارک هویتی طرفین شامل: شناسنامه ها، عقدنامه، پاسپورت

مدارک مربوط به تمکن مالی همسری که در اتریش ساکن است شامل: سند ملکی، حساب بانکی، فیش حقوقی و ...

و مدارک مربط به اثبات حقیقی بودن ازدواج مانند ثبت عکس های خانوادگی, رکورد تماس ها و.....

توصیه می شود متقاضیان پیش از اقدام برای اخذ ویزای ازدواج اتریش با افراد متخصص و مجرب در این امر برای آماده سازی مدارک خود مشاوره داشته باشند.

لازم به ذکر است که شما میتوانید با مراجعه به قسمت های تحصیل در اتریش، کار در اتریش، ویزای توریستی اتریش و همچنین ویزای سرمایه گذاری اتریش از اطلاعات جامع و کامل درباره ی کشور اتریش برخوردار شده و با دید گسترده تری نسبت به موضوع مهاجرت به اتریش تصمیم گیری نمایید.

جهت دریافت اطلاعات کامل در زمینه اخذ ویزای ازدواج اتریش، شرایط اخذ ویزای ازدواج اتریش، مدارک لازم برای اخذ ویزای ازدواج اتریش می توانید با شماره های موسسه ی بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره ی رایگان تلفنی با مشاورین متخصص در این زمینه بهره مند شوید.

نظرات کاربران
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :