ویزای ازدواج در ایتالیا

9 / 10
از 3 کاربر

راهنمای تکمیلی دریافت ویزای ازدواج ایتالیا در سال 2024 (مشاوره رایگان اخذ ویزای ایتالیا توسط موسسه راد مهاجر)

ویزای ازدواج به متقاضی خارجی مجوز ازدواج با یک شهروند ایتالیایی را میدهد و در نهایت میتوانید اقامت دائم این کشور را کسب کنید. اگر قصد اقدام به اخذ این ویزا را دارید ما در این مطلب در مورد شرایط و مدارک مورد نیاز صحبت کردیم، در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با کارشناسان موسسه راد مهاجر تماس بگیرید و مشاوره تلفنی رایگان دریافت کنید

 

ویزای ازدواج ایتالیا

 

بر اساس نظام حقوق بین الملل، ازدواج یکی از موارد کسب تابعیت است. این به این معناست که اگر فرد با شخصی که تبعه ی ایتالیا است و یا اینکه برای یک مدت زمان طولانی در ایتالیا اقامت داشته است ازدواج کند، می تواند جهت اخذ تابعیت کشور ایتالیا اقدام نماید.

در گذشته به دلیل کم بودن حساسیت ها در خصوص بررسی پرونده های مربوط به ویزای ازدواج، تعداد زیادی از افراد با ازدواج های صوری و ساختگی جهت دریافت این نوع ویزا اقدام می نمودند، اما در حال حاضر با توجه به بالا بودن آمار ازدواج های دروغین متقاضیان دریافت ویزای ازدواج باید مدارک متعدد و مستندی را ارائه دهند تا بتوانند آفیسر ویزا یا همان مسئول رسیدگی به پرونده را متقاعد کنند که هدف از این ازدواج صرفا کسب اقامت نیست و این ازدواج یک ازدواج حقیقی است.

در زیر به توضیح ویزای ازدواج، شرایط دریافت ویزای ازدواج و مدارک لازم جهت اخذ ویزای ازدواج ایتالیا می پردازیم.

 

شرایط اخذ ویزای ازدواج ایتالیا

همانطور که کمی پیش تر اشاره شد در خصوص کشور ایتالیا نیز چنانچه شخصی با یک ایتالیایی ازدواج کند و یا حتی همسر خارجی یک شهروند ایتالیایی در صورت دارا بودن شرایطی که عنوان خواهد شد می تواند جهت اخذ تابعیت ایتالیا اقدام کند.

برای دریافت ویزای ازدواج کشور ایتالیا همانند سایر کشورها، در ابتدا متقاضیان بایستی به دنبال ارائه مدارک موثق و مستند باشند تا بتوانند مامور رسیدگی به پرونده را متقاعد کنند که آن ازدواج یک ازدواج حقیقی است.

از جمله مدارکی که متقاضیان دریافت این نوع ویزا در صورتی که در خارج از ایتالیا هستند باید به کنسول گری  ارائه دهند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • شناسنامه که در کشور مبدا صادر شده است با تمام مشخصات فردی از جمله ( تاریخ تولد، محل تولد، نام پدر و مادر)
  • ارائه سابقه کیفری صادر شده از کشور مبدا و یا کشوری که متقاضی در آن 14 سال زندگی کرده است
  • رسید پرداخت 200 یورویی
  • کپی معتبر تمامی مدارک مربوط به مشخصات متقاضی به همراه ترجمه ایتالیایی و تایید شده توسط هیئت کنسولی

 

مدارک لازم جهت اخذ ویزای ایتالیا

از آنجا که میزان ازدواج های ساختگی و دروغین برای دریافت ویزای ازدواج تا حدی بالا بوده و به دلیل سوء استفاده بسیاری از افراد برای دریافت این نوع ویزا، متقاضیان علاوه بر ارائه مدارک ذکر شده در قسمت بالا باید مدارک مستند دیگری که بتواند حقیقی بودن ازدواج را به اثبات برساند به سفارت ارائه دهند و ثابت کنند که هدف از این ازدواج صرفا اخذ اقامت ایتالیا نیست.

از جمله مدارکی که برای اثبات حقیقی بودن ازدواج باید به مراجع قانونی یا سفارت ارائه شوند عبارتند از:

  • مدارک هویتی شخص از جمله: گذرنامه، شناسنامه، عقدنامه، کارت اقامت و ...
  • مدارک مربوط به تمکن فرد همانند فیش حقوقی، سند ملکی و یا حساب بانکی که نشان دهنده ی تمکن مالی فرد تبعه باشد.
  • مدارکی که بتواند حقیقی بودن ازدواج رفین را ثابت کند مانن: عکس های خانوادگی دارای تاریخ، پرینت های مربوط به تماس های تلفنی، برگه و مدارکمربوط به رزرواسیون هتل در سفرهای مشترک و ...

با توجه به این که در سال های اخیر حساسیت های مربوط به بررسی مدارک مربوط به ویزای ازدواج توسط مامور رسیدگی به پرونده تا حد زیادی بالا رفته و میزان مردود شدن این نوع ویزا بالا می باشد، پیشنهاد می شود پیش از اقدام برای دریافت ویزای ازدواج با افراد مشاور در این زمینه مشورت انجام شود.

لازم به ذکر است که شما میتوانید با مراجعه به قسمت های تحصیل در ایتالیا، ویزای ازدواج در ایتالیا، ویزای سرمایه گذاری در ایتالیا و همچنین ویزای توریستی ایتالیا از اطلاعات بسیار مفیدی درباره ی کشور ایتالیا برخوردار شده و با دید بازتری نسبت به مقوله ی مهاجرت به کشور ایتالیا تصمیم گیری نمایید. 

برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه اخذ ویزای ازدواج ایتالیا، شرایط دریافت ویزای ازدواج ایتالیا، مدارک لازم برای اخذ ویزای ازدواج ایتالیا می توانید با شماره های موسسه بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره رایگان تلفنی با کارشناسان مجرب در این زمینه بهره مند شوید.

نظرات کاربران
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :