ویزای ازدواج در دانمارک

9 / 10
از 2 کاربر

راهنمای کامل اخذ ویزای ازدواج دانمارک در سال 2024 (مدارک مورد نیاز + شرایط + مشاوره رایگان)

اگر همسر و نامزد شما دارای اقامت دائم دانمارک میباشد شما میتواند با دریافت دعوتنامه برای اخذ ویزای ازدواج این کشور اقدام کنید. کشور دانمارک در بین کشورهای حوزه ی اسکاندیناوی با حدود پنج میلیون نفر جمعیت کوچکترین کشور در این حوزه است و از نظر رفاه اجتماعی جزو برترین کشورهای دنیا می باشد.

 

ویزای ازدواج سوئد

 

کشور دانمارک دارای سیستم آموزشی بسیار پیشرفته و مدرن است و به دلیل موارد عنوان شده تعداد زیادی از افراد تمایل دارند تا از راه مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری، مهاجرت از طریق اخذ ویزای ازدواج و ... به این کشور مهاجرت کنند.

اخذ اقامت از طریق ازدواج در سال های گذشته انتخاب بسیاری از افراد بوده است چرا که حساسیت نسبت به بررسی پرونده های ازدواج چندان زیاد نبود و افراد به دلیل راحت تر بودن صدور این نوع ویزا، مهاجرت از طریق ویزای ازدواج را انتخاب می کردند.

اما به دلیل سوءاستفاده ی بسیاری از افراد و بالا رفتن میزان ازدواج های ساختگی و صوری در حال حاضر اخذ ویزای ازدواج تا حد زیادی دشوار شده است و متقاضیان برای دریافت این نوع ویزا باید مدارک بسیاری از جمله مدارک هویتی، مدارک مالی و مدارکی که ثابت کند هدف از این ازدواج صرفا کسب اقامت نیست را به سفارت و مراجع قانونی ارائه دهند.

به همین دلیل قصد داریم تا در این نوشتار به تعریف ویزای ازدواج، شرایط دریافت ویزای ازدواج و مدارک لازم جهت اخذ ویزای ازدواج دانمارک بپردازیم.

 

شرایط اخذ ویزای ازدواج دانمارک

به طور کلی ویزای ازدواج دانمارک به این معناست که شخص با فردی که تابعیت کشور دانمارک را دارد ازدواج کند تا بتواند جهت اخذ اقامت از طریق ویزای ازدواج اقدام نماید.

اخذ ویزای ازدواج در هر کشوری دارای شرایط متفاوتی است و از جمله شرایطی که متقاضیان جهت اخذ ویزای ازدواج دانمارک باید  دارا باشند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

در دانمارک شرایط و محدودیت سنی برای افراد وجود دارد و سن زوجین متقاضی دریافت ویزای ازدواج باید بالای 24 سال باشد.

_ ارائه مدارک مرتبط با استطاعت مالی فرد از این جهت که بتواند اثبات کند توانایی مالی لازم جهت تامین زندگی همسر خود در دانمارک را دارد.

_ متقاضیان دریافت ویزای ازدواج در صورتی که قبلا ازدواج کرده باشند باید مدارک مبنی بر اتمام ازدواج قبلی یعنی گواهی فوت و یا حکم طلاق را ارائه دهند.

افراد متقاضی پس از ازدواج بایستی مدارک فوق و تعدادی مدارک دیگر را به سفارت ارائه دهند و سفارت نیز پس از بررسی، در صورت تایید مدارک جهت صدور ویزای ازدواج اقدام خواهد کرد.

 

مدارک لازم برای اخذ ویزای ازدواج دانمارک

با توجه به اینکه در سال های گذشته تعداد زیادی از افراد با ازدواج های صوری و غیر حققیقی اقدام به اخذ ویزای ازدواج کردند در حال حاضر شرایط برای دریافت این نوع از ویزا تا حد زیادی دشوار شده است، چرا که طرفین ازدواج بایستی مدارک زیادی را به سفارت ارائه دهند تا بتوانند مامور رسیدگی به پرونده را مجاب کنند که این ازدواج یک ازدواج حقیقی است.

از جمله مدارکی که متقاضیان اخذ ویزای ازدواج بایستی به سفارت ارائه دهند دهند عبارتند از:

1- ارائه مدارک هویتی طرفین از جمله: گذرنامه، شناسنامه، کارت اقامت، عقد نامه و ...

2- ارائه مدارک مربوط به تمکن مالی از جمله: سند ملکی، فیش حقوقی، حساب بانکی و مواردی اینچنینی که بتواند توان مالی شخص جهت تامین هزینه های زندگی را نشان دهد.

3- ارائه مدارکی که بتواند حقیقی بودن ازدواج را نشان دهد این مدارک شامل: عکس های خانوادگی، رکورد تماس ها، بلیط های مربوط به رزرواسیون هتل در سفر های مشترک و ....

همانطور که کمی قبل اشاره شد با توجه به بالا بودن میزان ازدواج های صوری و بالا رفتن میزان رد شدن ویزاهای ازدواج، پیشنهاد می شود متقاضیان دریافت این ویزا پیش از اقدام جهت اطلاع ازمدارک کافی لازم با مشاورین مجرب در این زمینه همکاری کنند.

لازم به ذکر است که شما میتوانید با مراجعه به قسمت های تحصیل در دانمارک، کار در دانمارک، ویزای سرمایه گذاری در دانمارک و همچنین ویزای توریستی دانمارک از اطلاعات جامع و کامل درباره ی کشور دانمارک برخوردار شده و با دید گسترده تری درباره ی مقوله ی مهاجرت به کشور دانمارک تصمیم گیری نمایید.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر درباره ی اخذ ویزای ازدواج دانمارک، شرایط اخذ ویزای ازدواج دانمارک، مدارک لازم جهت اخذ ویزای ازدواج دانمارک می توانید با شماره های موسسه بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره رایگان تلفنی در این زمینه بهره مند شوید.

نظرات کاربران
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :