ویزای ازدواج در سوئیس

9 / 10
از 2 کاربر

اطلاعات جامع در مورد ویزای ازدواج سوئیس در سال 2024 (شرایط لازم + مدارک مورد نیاز + مشاوره اخذ ویزای سوئیس با موسسه راد مهاجر)

سوئیس یکی از مرفه ترین و ثروتمندترین کشورهای قاره اروپاست و با جمعیتی در حدو هشت میلیون نفر انتخاب بسیاری از افراد جهت مهاجرت می باشد اگر همسر شما در سوئیس اقامت دارد و تابعیت این کشور را دارد با دریافت ویزای ازدواج و پیوستن به همسر این کشور میتواند برای اخذ اقانت دائم اقدام کنید

ویزای ازدواج سوئیس

برای اخذ ویزای ازدواج بر طبق قوانین کشور سوئیس، اگر فردی با رعایت قوانین و شرایط ویزای ازدواج با یکی از شهروندان سوئیسی ازدواج کند می تواند به اقامت و پس از آن به شهروندی سوئیس دست یابد.

در طی سالیان گذشته افراد زیادی برای مهاجرت به دلیل سهولت دریافت ویزای ازدواج این روش را انتخاب می نمودند، اما با توجه به بالا رفتن میزان ازدواج های صوری و دروغین برای دریافت این نوع ویزا، در حال حاضر مراجع قانونی مراحل دشواری را برای متقاضیان در نظر گرفته اند، به این صورت که طرفین ازدواج بایستی مدارک مستدلی را به سفارت ارائه دهند تا بتوانند این مساله را به اثبات برسانند که هدف از این ازدواج صرفا کسب اقامت نیست و این ازدواج یک ازدواج حقیقی است.

با توجه به مطالب عنوان شده در این نوشتار قصد داریم تا به توضیح و تعریف ویزای ازدواج، شرایط دریافت یزای ازدواج و مدارک لازم برای اخذ ویزای ازدواج سوئیس بپردازیم.

 

شرایط اخذ ویزای ازدواج سوئیس

همانطور که کمی قبل عنوان شد همانند سایر کشورها، طبق قانون کشور سوئیس اگر شخصی بر طبق قوانین این کشور با یکی از شهروندان سوئیس ازدواج کند می تواند جهت اقامت و پس از آن کسب شهروندی کشور سوئیس اقدام کند.

از جمله شرایطی که طرفین اخذ ویزای ازدواج سوئیس باید دارا باشند و آنها را انجام دهند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ازدواج در سوئیس باید در شهرداری ثبت شود و در حضور افسر اداره ثبت احوال انجام گردد.
  • حداقل شرایط سنی طرفین ازدواج 18 سال می باشد.
  • متقاضیان دریافت ویزای ازدواج در زمان درخواست این ویزا نباید متاهل باشند و بایستی مدارکی مبنی بر تجرد یا گواهی فوت همسر سابق را ارائه دهند.
  • برای ازدواج باید اجازه اقامت در سوئیس را داشته باشید.

 

مدارک لازم برای اخذ ویزای ازدواج سوئیس

همانطور که در ابتدای این مطلب عنوان شد با توجه به سوء استفاده ی تعداد زیادی از افراد در جهت اخذ ویزای ازدواج با ازدواج های دروغین و ساختگی، در حال حاضر مراجع قانونی برای صدور این ویزا شرایط سخت گیرانه ای را در نظر گرفته اند به طوری که طرفین درخواست کننده ی ویزای ازدواج باید مدارک مستندی را به سفارت ارائه دهند و بتوانند مامور رسیدگی به پرونده را مجاب کنند که این ازدواج یک ازدواج حقیقی است.

از جمله مدارکی که طرفین ازدواج باید به سفارت و یا مراجع قانونی ارائه دهند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • مدارک هویتی طرفین ازدواج شامل: شناسنامه ها، گذرنامه، عقدنامه، کارت اقامت
  • مدارک مرتبط به تمکن مالی شامل: پرینت حساب بانکی، فیش حقوقی، سند ملکی و مدارکی نشان دهنده ی تمکن مالی فرد تبعه باشد.
  • مدارک مربوط به اثبات حقیقی بودن ازدواج شامل: بلیط های مربوط به رزرواسیون هتل، عکس های مشترک، پرینت تماس های تلفنی، ایمیل های ارسالی و دریافتی و ...

پیشنهاد می شود با توجه به سخت گیری های اعمال شده در خصوص صدور ویزای ازدواج با توجه به مواردی که در بالا مطرح شد، افرادی که به دنبال مهاجرت از طریق ویزای ازدواج هستند جهت پیگیری امور پرونده ی خود پیش از اقدام با مشاورین مجرب در این زمینه همکاری داشته باشند.

لازم به ذکر است که شما میتوانید با مراجعه یه قسمت های تحصیل در سوئیس، کار در سوئیس، ویزای سرمایه گذاری در سوئیس و یا همچنین ویزای توریستی کشور سوئیس از اطلاعات جامع و کامل درباره ی کشور سوئیس برخوردار شده و با دید بازتری نسبت به موضوع مهاجرت به کشور سوئیس تصمیم گیری نمایید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص زمینه اخذ ویزای ازدواج سوئیس، شرایط اخذ ویزای ازدواج سوئیس، مدارک لازم برای اخذ ویزای ازدواج سوئیس می توانید با شماره های موسسه ی بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره ی رایگان تلفنی با مشاورین متخصص در این زمینه بهره مند شوید.

نظرات کاربران
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :