ویزای ازدواج در فرانسه

9 / 10
از 2 کاربر

راهنمای جامع دریافت ویزای ازدواج فرانسه در سال 2024 (مراحل اخذ ویزا + شرایط کلی + مدارک مورد نیاز + مشاوره رایگان اخذ ویزای فرانسه)

فرانسه یکی از رویایی‌ترین مقاصد برای متقاضیان مهاجرت در سراسر دنیا است. اگر همسر شما در این کشور اقامت دارد یا با یک فرد فرانسوری آشنا شدید، شما هم میتوانید با دریافت ویزای ازدواج برای اقامت دائم در این کشور اقدام کنید. 

ویزای ازدواج فرانسه

بر اساس قوانین وضع شده در فرانسه در خصوص ازدواج، اگر شخص با فردی که شهروند فرانسه است و یا دارای اقامت دائمی این کشور است ازدواج کند می تواند اقامت دائم این کشور را کسب کند که روند دریافت اقامت دائم همانند سایر کشورها شامل طی کردن مراحل مختلف می باشد.

در سالیان گذشته افراد زیادی مهاجرت از طریق اخذ ویزای ازدواج را به عنوان سریع ترین راه ممکن برای مهاجرت انتخاب می نمودند چرا که بررسی مدارک و صدور ویزای ازدواج چندان دشوار نبود اما درحال حاضر و در سالیان اخیر به این علت که میزان ازدواج های ساختگی و دروغین بسیار بالابوده است، بررسی مدارک مربوط به ویزای ازدواج توسط مراجع قانونی و یا سفارت تا حد زیادی سختگیرانه شده است و طرفین ازدواج موظف هستند با تهیه مدارک مستند اثبات کنند که هدف از این ازدواج صرفا کسب اقامت نیست و این ازدواج حقیقی است.

در این مطلب قصد داریم به توضیح ویزای ازدواج، شرایط ویزای ازدواج و مدارک لازم جهت اخذ ویزای ازدواج فرانسه بپردازیم

 

شرایط اخذ ویزای ازدواج فرانسه

همانطور که در متن اشاره شد اگر یک فرد با شخصی که شهروند فرانسه است و یا اقامت دائم این کشور را دارد ازدواج کند می تواند اقامت دائم این کشور را به دست بیاورد.

برای دریافت ویزای ازدواج فرانسه همانند سایر کشورها، در ابتدا متقاضیان بایستی به دنبال ارائه مدارک مستدل و مستند باشند تا بتوانند مامور رسیدگی به پرونده را متقاعد کنند که این ازدواج یک ازدواج حقیقی است.

از جمله شرایطی که متقاضیان درخواست کننده ی ویزای ازدواج بایستی دارا باشند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ارائه مدارک مرتبط با استطاعت مالی فرد از این جهت که بتواند اثبات کند توانایی مالی لازم جهت تامین زندگی همسر خود در فرانسه را دارد.
  • اشخاصی که متقاضی دریافت ویزای ازدواج هستند نباید در زمان درخواست این ویزا متاهل باشند و بایستی مدارکی مبنی بر تجرد یا گواهی فوت همسر سابق را ارائه دهند.
  • بر طبق قوانین ازدواج در کشور فرانسه، حق طلاق برای هیچ کدام از طرفین وجود نخواهد داشتو طلاق فقط به صورت توافقی قابل انجام است.
  • برای تبدیل اقامت فرانسه به تابعیت این کشور باید به مدت 4 سال از زندگی مشترک طرفین گذشته باشد.

 

مدارک لازم برای اخذ ویزای فرانسه

با توجه به مطالبی که کمی پیش در متن عنوان شد، به علت سوء استفاده ی تعداد زیادی از افراد برای دریافت ویزای ازدواج از طریق ازدواج های صوری و ساختگی، در حال اضر شرایط صدور این نوع ویزا تا حد زیادی دشوار شده است چرا که طرفین ازدواج بایستی مدارک قابل استنادی را به سفارت ارائه دهند تا بتوانند آفیسر ویزا یا همان مامور رسیدگی به پرونده را متقاعد کنند که این ازدواج یک ازدواج حقیقی است و هدف از آن صرفا کسب اقامت نیست.

از جمله مدارکی که طرفین ازدواج برای به اثبات رساندن حقیقی بودن ازدواج بایستی به مراجع قانونی ارائه دهند میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  • مدارک هویتی طرفین از جمله: شناسنامه ها، گذرنامه ها، عقدنامه، کارت اقامت و ...
  • مدارک مربوط به تمکن مالی شامل: سند ملکی، فیش حقوقی، پرینت حساب بانکی و مدارکی که نشان دهنده ی تمکن مالی فرد تبعه باشد.
  • مدارک مربوط به اثبات حقیقی بودن ازدواج: ثبت عکس های خانوادگی، پرینت تماس های تلفنی، ایمیل های ارسالی و دریافتی، بلیط های مربوط به رزرواسیون هتل در سفرهای مشترک

با توجه به سخت گیری های اعمال شده در خصوص صدور ویزای ازدواج با توجه به مواردی که در بالا مطرح شد، پیشنهاد می شود افرادی که به دنبال مهاجرت از طریق ویزای ازدواج هستند جهت پیگیری امور پرونده ی خود پیش از اقدام با مشاورین مجرب در این زمینه همکاری داشته باشند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص اخذ ویزای ازدواج فرانسه, شرایط اخذ ویزای ازدواج فرانسه، مدارک لازم برای اخذ ویزای ازدواج فرانسه می توانید با شماره های موسسه ی بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره ی رایگان تلفنی با مشاورین متخصص در این زمینه بهره مند شوید.

نظرات کاربران
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :