ویزای ازدواج در فنلاند

9 / 10
از 3 کاربر

راهنمای جامع اخذ ویزای ازدواج فنلاند در سال 2024 (شرایط + مدارک مورد نیاز + مشاوره رایگان دریافت ویزای فنلاند موسسه راد مهاجر)

دریافت ویزای ازدواج فنلاند و اقامت در این کشور برای فردی که همسر یا نامزدش در فنلاند اقامت دائم دارد میتواند برنامه مهاجرت مناسبی باشد. کشور فنلاند با ثبات اقتصادی و رفاه بالا مقصد خیلی خوبی برای مهاجرت شما میباشد.

 

ویزای ازدواج فنلاند

 

بسیاری از افراد همه ساله از کشورهای مختلف دارند تا به روش ها مختلف ازجمله اخذ ویزای تحصیلی، اخذ ویزای کاری، اخذ ویزای ازدواج و ... به این کشور مهاجرت کنند.

از آنجا که  بر اساس مقررات بین الملل، ازدواج یکی از عوامل کسب تابعیت است بسیاری از افراد از گذشته تا کنون به دنبال اخذ ویزای ازدواج هستند. بنابراین ازدواج با یک فرد تبعه ی فنلاند و یا فردی که مدت زمان زیادی در فنلاند اقامت داشته است موجب کسب تابعیت برای طرف دیگر خواهد شد.

با توجه به اینکه تعداد زیادی از افراد در سالهای گذشته با ازدواج های دروغین و ساختگی برای اخذ ویزای ازدواج اقدام می کردند و هدف آنها صرفا کسب اقامت کشور فنلاند بود، در حال حاضر سخت گیری ها نسبت به صدور این ویزا بسیار دشوار است چرا که متقاضیان باید مدارک مستندی را جهت قانع کردن آفیسر ویزا به سفارت ارائه دهند تا بتوانند ثابت کنند که این ازدواج یک ازدواج حقیقی می باشد.

بنابراین در این نوشتار قصد داریم به توضیح ویزای ازدواج، شرایط دریافت ویزای ازدواج و مدارک لازم جهت اخذ ویزای ازدواج فنلاند بپرازیم.

 

شرایط اخذ ویزای ازدواج فنلاند

همانطور که کمی پیش تر اشاره شد یکی از انواع راه های مهاجرتی به فنلاند اخذ ویزای ازدواج می باشد به این معنی که فرد با یک فرد تبعه ی فنلاند و یا شخصی که چندین سال در فنلاند اقامت داشته است ازدواج کند.

ویزای ازدواج فنلاند نیز همانند تعداد زیادی از کشورها به دو دسته ی ویزای نامزدی و ویزای ازدواج تقسیم می شود که هر دو دارای شرایط مشابهی هستند و متقاضیان باید حقیقی بودن ازدواج را با ارائه مدارک مستند به سفارت به اثبات برسانند.

از جمله شرایطی که متقاضیان جهت اخذ ویزای ازدواج فنلاند باید دارا باشند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

_ طرفین ازدواج نباید متاهل باشند و مدارکی مبنی بر تجرد و یا گواهی فوت همسر قبلی را بایستی ارائه دهند.

_ ارائه ی مدارک مالی مبنی بر تامین معیشت همسر،به این معنا که همسر شخص در کشور فنلاند منابع مالی کافی جهت تامین همسر را دارد.

_ در صورتی که ثبت ازدواج در کشور ثالث انجام شود، شخص باید جهت اقامت موقت کشور فنلاند اقدام نماید.

 

مدارک لازم جهت اخذ ویزای ازدواج فنلاند

به دلیل بالا بودن آمار ازدواج های صور ی و غیر واقعی و سوءاستفاده ی تعداد زیادی از افراد جهت اخذ ویزای ازدواج، امروزه متقاضیان دریافت ویزای ازدواج باید مدارک بسیار دقیق و مستندی را ارائه دهند تا بتوانند مامور رسیدگی به پرونده را مجاب کنند که این ازدواج یک ازدواج حقیقی است و هدف صرفا کسب اقامت کشور فنلاند نیست.

مدارکی که برای اثبات حقیقی بودن ازدواج باید به سفارت و یا مراجع قانونی ارائه شود عبارتند از:

مدارک هویتی شامل: سند ازدواج، شناسنامه، عکس، گذرنامه و ..

مدارک مربوط به تمکن مالی شامل: فیش حقوقی، سند ملکی و یا حساب بانکی که نشان دهنده ی تمکن مالی فرد تبعه باشد.

مدارک مربوط به اثبات حقیقی بودن ازدواج شامل: پرینت تماس های تلفنی، ثبت عکس های خانوادگی، بلیت سفرهای مشترک و ...

پیشنهاد میشود با توجه به بالا بودن آمار رد شدن ویزای ازدواج، درخواست کنندگان این نوع ویزا پیش از اقدام جهت ویزای ازدواج با مشاورین مجرب در این زمینه همکاری کنند.

لازم به ذکر است که شما میتوانید با مراجعه به بخش های تحصیل در فنلاند، کار در فنلاند، ویزای سرمایه گذاری در فنلاند و یا همچنین ویزای توریستی فنلاند از اطلاعات کامل درباره ی این کشور برخوردار شده و با دبد بازتری نسبت به مقوله ی مهاجرت به کشور فنلاند به کشور فنلاند تصمیم گیری نمایید.

جهت دریافت اطلاعات کامل در زمینه اخذ ویزای ازدواج فنلاند، شرایط اخذ ویزای ازدواج فنلاند، مدارک لازم برای اخذ ویزای ازدواج فنلاند می توانید با شماره های موسسه ی بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره ی رایگان تلفنی با مشاورین متخصص در این زمینه بهره مند شوید.

نظرات کاربران
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :