ویزای ازدواج در نیوزیلند

9 / 10
از 3 کاربر

پروسه اخذ ویزای ازدواج نیوزلند خودتون رو به موسسه راد مهاجر بسپارید (شرایط + مدارک لازم + مشاوره رایگان دریافت ویزای نیوزلند در سال 2024)

پس از ازدواج با یک شهروند نیوزلندی میتوانید برای دریافت ویزای ازدواج و اقامت دائم این کشور اقدام کنید. نیوزیلند سرزمینی معروف به ابرهای سفید جزء کشورهای توسعه یافته و متول است و میزان رضایت از زندگی مردم در این کشور در سطح بالایی قرار دارد. در ادامه در مورد دلایلی که ممکن است نیوزلند مقصد مناسبی برای شما باشد صحبت خواهیم کرد.

ویزای ازدواج نیوزلند

از انواع راه های مهاجرتی به نیوزیلند می توان به مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و مهاجرت از طریق اخذ ویزای ازدواج اشاره کرد که در این نوشتار قصد داریم به توضیح شرایط ویزای ازدواج در نیوزیلند بپردازیم.

در تعریف ویزای ازدواج طبق قانون کشور نیوزیلند، اگر شما با شخصی که تابعیت نیوزیلند و یا پاسپورت این کشور را دارا باشد ازدواج کنید می توانید با ویزای ازدواج نیوزیلند به این کشور مهاجرت کنید.

با توجه به این که در طی سال های گذشته تعداد زیادی از متقاضیان دریافت ویزای ازدواج با ازدواج های ساختگی و دروغین اقدام به دریافت این نوع ویزا می نمودند، در حال حاضر بررسی پرونده های مربوط به ازدواج در سفارت و یا مراجع قانونی تا حدوی سختگیرانه شده و طرفین ازدواج بایستی مدارک بسیار دقیق و مستندی را ارائه دهند تا بتوانند این مساله را به اثبات برسانند که این ازدواج حقیقی است و هدف از آن صرفا کسب اقامت کشور مقصد نیست.

با توجه به موارد عنوان شده در این نوشتار قصد داریم تا به توضیح و تعریف ویزای ازدواج، شرایط دریافت ویزای ازدواج و مدارک لازم برای اخذ ویزای ازدواج نیوزیلند می پردازیم.

 

شرایط اخذ ویزای ازدواج نیوزیلند

همانطور که کمی پیش عنوان شد، طبق قانون کشور نیوزیلند اگر با فردی که تابعیت نیوزیلند یا پاسپورت یا شهروندی این کشور را داشته باشد ازدواج کنید می توانید با ویزای ازدواج به نیوزیلند مهاجرت کنید.

از جمله شرایطی که متقاضیان دریافت ویزای ازدواج نیوزیلند باید دارا باشند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • حداقل شرایط سنی برای طرفین ازدواج بالای 18 سال است.
  • نیوزیلند از قانون تک همسری حمایت می کند، بنابراین افراد در زمان ازدواج نباید متاهل باشند.
  • اثبات تمکن مالی به این معنا که توانایی تامین هزینه های زندگی مشترک را دارد.
  • تبعه ی خارجی بعد از 5 سال زندگی مشترک می تواند اقامت دائم را برای این کشور دریافت کند.

 

مدارک لازم برای اخذ ویزای ازدواج نیوزیلند

همانطور که در ابتدای این نوشتار عنوان شد به دلیل سوء استفاده ی افراد برای دریافت ویزای ازدواج و بالا بودن ازدواج های صوری و ساختگی، در حال حاضر طرفین تقاضا کننده ی ویزای ازدواج باید مدارک مستدلی را به آفسیر ویزا یا همان مامور رسیدگی به پرونده ی ازدواج ارائه دهند تا بتوانند حقیقی بودن ازدواج را به اثبات برسانند.

از جمله مدارکی که طرفین ازدواج باید به سفارت و یا مراجع قانونی رسیدگی به پرونده های ازدواج ارائه شود می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • مدارک هویتی زوجین از جمله: شناسنامه ها، گذرنامه، کارت اقامت و عقدنامه
  • مدارک مرتبط با تمکن مالی فرد شامل: فیش حقوقی، سند ملکی، حساب بانکی و مدارکی که نشان دهنده ی تمکن مالی فرد تبعه باشد.
  • مدارک مربوط به اثبات حقیقی بودن ازدواج شامل: عکس های مشترک، بلیط سفرهای مشترک، مدارک مربوط به رزرواسیون هتل و پرینت تماس های تلفنی

با توجه به این موضوع که به دلایل مطرح شده در حال حاضر میزان رد شدن ویزاهای ازدواج تا حد زیادی بالا رفته و بررسی پرونده های مربوط به ازدواج توسط مامورین رسیدگی به این پرونده سخت گیرانه شده پیشنهاد می شود متقاضیان پیش از اقدام با مشاورین متخصص در این زمینه همکاری کنند.

اگر این روش برای شما مناسب نمیباشد و شرایط اخذ این ویزا را ندارید میتوانید به مطالب دیگر موجود در سایت در مورد راه‌های دیگر مهاجرت اطلاعات کسب کنید

برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص زمینه اخذ ویزای ازدواج نیوزیلند، شرایط اخذ ویزای ازدواج نیوزیلند، مدارک لازم برای اخذ ویزای ازدواج نیوزیلند می توانید با شماره های موسسه ی بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره ی رایگان تلفنی با مشاورین متخصص در این زمینه بهره مند شوید.

نظرات کاربران
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :