ویزای ازدواج در کانادا

9 / 10
از 2 کاربر

پروسه دریافت ویزای ازدواج کانادا خود را به موسسه راد مهاجر بسپارید (شرایط + مشاوره رایگان اخذ ویزای ازدواج کانادا در سال 2024)

کانادا در سال‌های اخیر قوانین جدید و سخت گیرانه‌تری برای افرادی که متقاضی دریافت ویزای ازدواج این کشور هستند تصویب کرده. در گذشته یکی از راه‌های آسان و بی دردسر برای مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج سوری و غیر واقعی بود که دولت این کشور قصد مقابله با این افراد را دارد.

 

ویزای ازدواج کانادا

 

در سال های گذشته تعداد زیادی از افراد از طریق ازدواج های صوری و غیر واقعی خود را به کشور مقصد می رساندند و از این راه اقامت این کشور را اخذ می کردند اما در حال حاضر اخذ ویزای ازدواج بر خلاف گذشته تا حد زیادی دشوار است چرا که متقاضیان بایستی مدارک مستدلی را جهت قانع کردن سفارت ارائه دهند.

به همین علت قصد داریم تا در این نوشتار به توضیح و تعریف ویزای ازدواج، شرایط دریافت ویزای ازدواج و مدارک لازم برای اخذ ویزای ازدواج کشور کانادا بپردازیم.

ویزای ازدواج به این معنی می باشد که متقاضیان از طریق ازدواج با یک فرد که دارای اقامت کشور مقصد می باشد و یا ازدواج با شهروند آن کشور مقصد انجام گردد، که این نوع ویزا در برخی از کشورها به دو دسته ی ویزای ازدواج و ویزای نامزدی تقسیم می شود که هر دو دارای شرایطی نسبتا مشابه هستند، به این صورت که متقاضیان بایستی مداراک لازم را برای اثبات حقیقی بودن ازدواج به مراجه قانونی ارائه دهند.

در واقع طرفین ازدواج بایستی با ارائه مدارک مستند ثابت کنند که هدف از ازدواج آنها کسب اقامت نیست، به همین علت آماده سازی مدارک و ارائه ی مدارک مستند تا حدودی دشوار است و به نسبت گذشته یک پروسه ی زمان بر می باشد. در ادامه ی این نوشتار قصد داریم به توضیح شرایط اخذ ویزای ازدواج در کانادا بپردازیم.

 

شرایط اخذ ویزای ازدواج در کانادا

اقدام از طریق ویزای ازدواج کانادا " اسپانسر کردن همسر" نیز نامیده می شود. این مساله به این معنی است که هرشخصی که شهروند کانادا است و مقیم کانادا و یا خارج از کانادا است می تواند جهت اخذ اقامت، اسپانسر همسر خود شود.

از جمله شرایطی که شخص اسپانسر باید دارا باشد این موارد می باشد:

  • حداقل شرایط سنی اسپانسر 18 سال باشد.
  • حداقل شرایط سنی متقاضی 18 سال باشد.
  • شهروند کانادایی و یا دارای اقامت دائم باشد.
  • متقاضیان یعنی فرد اسپانسر و همسرش در زمان درخواست همسر دیگری نداشته باشند.

یکی ار نکاتی که برای دریافت ویزای ازدواج باید به آن توجه کرد این مسئله است که کشوری که ازدواج می خواهد در آن صورت بگیرد آیا این اجازه را به صورت قانونی به شهروندان این کشورمی دهد که بتوانند همسران خود را بیاورند و این مساله آیا به نسبت جنسیت افراد متفاوت خواهد بود یا خیر؟

برای مثال در کشوری همچون فیلیپین، چه زن و چه مرد اگر با یکی از اتباع خارجی ازدواج کنند اجازه اقامت به آن افراد داده خواهد شد ولی اجازه تابعیت وجود نخواهد داشت. پس قوانین کشورها در این زمینه متفاوت می باشد.

همچنین در خصوص کانادا درصورتی که سن سن زوجین بالا باشد امکان دریافت اقامت این کشور بسیار دشوار خواهد بود.

 

مدارک لازم برای اخذ ویزای ازدواج کانادا

همانطور که کمی پیشتر اشاره شد در حال حاضر امکان اخذ ویزای ازدواج نسبت به سالهای گذشته بسیار دشوار است چرا که متقاضیان دریافت این نوع ویزا بایستی آفیسر ویزا را با ارائه مدارک کامل قانع کنند که این ازدواج یک ازدواج حقیقی است و هدف از ازدواج گرفتن اقامت کانادا نمی باشد.

مدارکی که برای اثبات حقیقی بودن ازدواج باید به سفارت و یا مراجع قانونی ارائه شود عبارتند از:

مدارک هویتی طرفین شامل: شناسنامه، پاسپورت و کارت اقامت

مدارک مربوط به ساپورت مالی شامل: فیش حقوقی، سند ملکی, حساب بانکی و مواردی از این دست است که نشان دهنده ی تمکن مالی فرد تبعه می باشد.

و مدارک مربط به اثبات حقیقی بودن ازدواج مانند ثبت عکس های خانوادگی, رکورد تماس ها و.....

لازم به ذکر است که شما میتوانید با مراجعه به قسمت های تحصیل در کانادا، کار در کانادا، ویزای ازدواج در کانادا و همچنین ویزای توریستی کانادا از اطلاعات کلی درباره ی کشور کانادا برخوردار شده و با دید بازتری درباره ی مهاجرت به کشور کانادا تصمیم گیری نمایید.

با توجه به بالا بودن میزان ازدواج های صوری و بالا رفتن میزان رد شدن ویزای ازدواج توصیه می شود افرادی که به دنبال اخذ ویزای ازدواج هستند برای تکمیل مدارک خود به طور دقیق وهمچنین دریافت اطلاعات کامل در این زمینه با شماره های موسسه ی بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره ی رایگان تلفنی با مشاورین متخصص در این زمینه بهره مند شوید.

نظرات کاربران
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :