ویزای توریستی

10 / 10
از 6 کاربر

چگونه ویزای توریستی در سال 2024 اخذ کنیم ؟ ( مشاوره + راهنمای اخذ ویزای توریستی کشورها را در این بخش از سایت موسسه مهاجرتی راد مطالعه نمایید.

اخذ ویزای توریستی و نحوه دریافت ویزای توریستی از سفارتخانه ها همچنین توضیح انواع ویزای توریستی و مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای توریستی همگی مواردی هستند که در این مقاله به آنها اشاره شده است.

سفر کردن به کشور های خارجی و بهره مندی از جاذبه های توریستی کشور های گوناگون یکی از عمده دلایلی است که سالیانه افراد بسیار زیادی را به سمت اخذ ویزای توریستی سوق می دهد.

اخذ ویزای توریستی

ویزای توریستی ویزایی کوتاه مدت است که به افراد این امکان را می دهد که به مدت معین و محدودی در کشور مورد نظر اقامت داشته باشند.

از انواع ویزا های توریستی میتوان به موارد  زیر اشاره کرد:

 1. اولین نوع ویزای توریستی ویزایی است که صرفا با هدف گردشگری و بهره مندی از جاذبه های توریستی کشور مقصد اخذ می شود.
 2. دومین نوع ویزای توریستی ویزایی است که با هدف دیدار و ملاقات دوستان ساکن در کشور مقصد هستند اخذ میشود. برای اغلب کشور ها اخذ ویزا با این هدف مشابه مورد قبلی است اما مدارک مورد نیاز کمی متفاوت بوده و شانس اخذ ویزا در مورد برای فرد متقاضی بیشتر است.
 3. نوع بعدی ویزای توریستی ویزای درمان و مسائل پزشکی است که شخص متقاضی با هدف معالجه و درمان بیماری در کشور مقصد اقدام به دریافت این نوع ویزا می کند.
 4. نوع چهارم ویزای توریستی، ویزای تجارت است که با هدف تجارت و واردات و صادرات بین 2 کشور صادر می شود.
 5. پنجمین نوع ویزای توریستی، ویزای کار و تعطیلات (work and holidays visa) می باشد.  این نوع ویزای توریستی به شخص این اجازه را می دهد که در ضمن گردش بتواند به کار کردن به صورت محدود در کشور مقصد نیز بپردازد.
 6. آخرین نوع ویزا ی توریستی، ویزای عبور و یا ترانزیت است که مدت آن بسیار محدود است و با هدف عبور از آن کشور و سفر به کشور دیگری به عنوان کشور مقصد صادر می شود.

افرادی که قصد سفر به کشور های خارجی با اهدافی همچون گردشگری، دیدار اقوامی که در کشور مقصد ساکن هستند و یا برگزاری کنفرانس و جلسات کاری را دارند باید ویزای توریستی کشور مقصد را دریافت نمایند تا اجازه ی ورود به کشور مورد نظر را داشته باشند.

اولین مرحله برای اخذ ویزای توریستی، تعیین وقت از سفارت کشور مورد نظر است، بدین صورت است که شخص متقاضی باید ابتدا فرم درخواست ویزای توریستی موجود در سایت سفارت کشور مقصد را به صورت آنلاین پر کرده  و تا تایید شدن آن منتظر بمانند.

پس از تایید شدن درخواست فرد متقاضی لیستی از زمان های خالی سفارت برای او ارسال می شود که شخص می تواند از بین یکی از این زمان ها یکی را انتخاب کند.

پس تعیین شدن روز و ساعت سفارت شخص متقاضی باید تمامی مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی را جمع آوری کرده و در نهایت با تمامی مدارک لازم در روز تعیین شده به سفارت جهت مصاحبه مراجعه نماید.

از مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی به مدارک زیر میتوان اشاره کرد:

 • اصل شناسنامه ی دارای اعتبار
 • اصل و کپی شناسنامه
 • ترجمه ی شناسنامه
 • 2 قطعه عکس با فرمت ذکر شده
 • ارائه ی گواهی تمکن مالی
 • ارائه ی بلیط رزرو شده ی رفت و برگش
 • ارائه ی رزرواسیون هتل
 • ارائه ی سند ملکی زمین، خونه
 • بیمه ی مسافرتی
 • ارائه ی پرینت حساب
 • ارائه ی دعوت نامه در صورت وجود اقوام درجه 1 در کشور مقصد

لازم به ذکر است که اگر شخصی ویزای توریستی یکی از کشور های حوزه ی شینگن را اخذ نماید، در مدت ویزای خود اجازه سفر به دیگر کشور های حوزه ی شینگن را دارا می باشد.

یکی از نکات مهم در زمینه ی ویزای توریستی کشور های حوزه ی شینگن این است که شخص ابتدا باید به کشوری که ویزای توریستی آن را دریافت کرده به عنوان مقصد اول سفر کند و سپس از آنجا میتواند به دیگر کشور های حوزه ی شینگن سفر کند، به این معنی که مقصد اول حتما باید کشوری باشد که ویزای توریستی آن را دریافت کرده است.

جالب توجه است که بدانید ویزای توریستی تنها ویزایی است که به هیچ نوع ویزای دیگری ائم از:

تبدیل نمیشود و شخص باید با اتمام زمان ویزا به کشور خود بازگردد.

یکی دیگر از نکات مربوط به ویزای توریستی این است که مدت زمان ویزای توریستی هر کشور بنابر معیار های مربور به اداره ی مهاجرت هر کشور با کشور های دیگر متفاوت است.

 در صورت نیاز به کسب اطلاعات جزئی تر درباره ی شرایط کشور های مختلف برای ویزای توریستی و همچنین اطلاع از روش های دیگر مهاجرت ازجمله اخذ ویزای کاری، ویزای تحصیلی، ویزای ازدواج و میتوانید با مشاورین ما در موسسه ی بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره تلفنی رایگان بهره ببرید.  

نظرات کاربران
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :