ویزای توریستی آلمان

10 / 10
از 2 کاربر

چگونگی اخذ ویزای توریستی آلمان در سال 2024 توسط موسسه راد مهاجر (شرایط + مدارک مورد نیاز + مراحل + مشاوره رایگان دریافت ویزای آلمان)

کشور آلمان واقع در اورپا یکی از مقاصد محبوب برای مسافران است. این کشور دارای تاریخ غنی، طبیعتی بکر و فرهنگ غنی میباشد. سفر گردشگری به آلمان میتواند یکی از بهترین تجربه‌ها و خاطرات زندگی شما رقم بزند.

ویزای توریستی آلمان

بالاترین تعداد اتباع خارجی در این کشوردر شهر های برلین، هسن، هامبورگ و وورتمبرگ ساکن هستند.

بزرگترین شهر آلمان از نظر مساحت، جمعیت و همچنین پایتخت کشور آلمان شهربرلین است.

زبان رسمی مردم این کشور زبان آلمانی می باشد و 95 درصد مردم این کشور به این زبان صحبت می کنند.

دین اغلب مردم کشور آلمان، دین مسیحیت می باشد و بعد از این دین، دین اسلام با تقریبا 4 درصد پیرو در رتبه دوم در کشور آلمان قرار دارند.

درصد بیکاری در بین مرد این کشور بسیار پایین است به گونه ای که افراد از کشور های مختلف با اخذ ویزای کاری کشور آلمان به این کشور مهاجرت کرده و به کار کردن در این کشور می پردازند.

کشور آلمان دارای 16 ایالت می باشد که بزرگترین ایالت آن ایالت باواریا  در جنوب آلمان است.

کشور آلمان در 2 جنگ جهانی اول و دوم نقش زیادی ایفا کرد و در طی این 2 جنگ خسارت های زیادی را متحمل شد.

در حال حاظر کشور آلمان عضو سازمان ملل متحد و ناتو و از بنیان گذاران اتحادیه ی اروپا می باشد.

 

شرایط اخذ ویزای توریستی کشور آلمان

همانطور که میدانید ویزای توریستی یکی از زیر شاخه های ویزا ی کوتاه مدت است که به شخص متقاضی ویزا این امکان را می دهد تا در مدت محدود تعیین شده به کشور آلمان سفر کرده و در این کشور اقامت داشته باشند.

هدف از اخذ ویزا ی توریستی کشور آلمان، برای افراد مختلف می تواند متفاوت باشد.

از جمله دلایل مختلف اخذ ویزای توریستی کشور آلمان می توان به برگزاری سمینارها و کنفرانس های کاری، شرکت در فستیوال های گوناگونی که در آلمان برگزار می شود، گردشگری و سیاحت در این کشور، دیدار اقوام و آشنایانی که در آلمان ساکن هستند اشاره کرد.

هزینه ی دریافت ویزای توریستی کشور آلمان برای افراد بزرگسال 60 یورو می باشد و این این مبلغ برای کودکان بین 6 تا 12 سال 35 یورو می باشد و این مبلغ برای کودکان زیر 6 سال رایگان می باشد.

لازم به ذکر است هرینه ی دریافت ویزای توریستی این کشور باید به صورت نقدی و در روز وقت سفارت شخص متقاضی پرداخت شود. این هزینه برای بررسی مدارک شخص متقاضی از وی اخذ می شود و تحت هیچ شرایطی عودت داده نمی شود.

 

مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی کشور آلمان

 • اصل و ترجمه ی شناسنامه
 • اصل پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار
 • 2 قطعه عکس با فرمت ذکر شده
 • ارائه ی بلیط رفت و برگشت
 • ارائه ی رزرواسیون هتل
 • ارائه ی گواهی اشتغال به کار در صورت شاغل بودن
 • ارائه ی گواهی اشتغال به تحصیل در صورت دانشجو بودن
 • بیمه ی مسافرتی
 • ارائه ی دعوت نامه در صورت وجود اقوام آشنایان در خارج از کشور
 • اثبات تمکن مالی فرد متقاضی ویزا
 • گردش مالی حساب بانکی

 

چگونگی اخذ وقت سفارت کشور آلمان

اولین و مهمترین مرحله برای اخذ ویزای توریستی کشور آلمان، اخذ وقت از سفارت این کشور در تهران می باشد. کشور آلمان برای تسریع بخشیدن به پروسه ی اخذ ویزا از سفارت این کشور، دریافت وقت را به صورت آنلاین انجام می دهد. بدین منظور شخص متقاضی ابتدا باید با مراجعه به سایت سفارت آلمان فرم آنلاین مبتنی بر درخواست ویزای توریستی را پر کرده و تا دریافت پاسخ از سمت سفارت آلمان منتظر مانده و به جمع آوری مدارک مورد نیاز ویزا بپردازند.

در صورت تایید شدن درخواست، ایمیلی با محتوای تایم های خالی سفارت به شخص متقاضی ارسال می شود و او میتواند زمان وقت سفارت خود را از بین تایم های خالی انتخاب و رزرو کند.

لازم به ذکر است که حجم کاری بالای سفارت آلمان پروسه ی دریافت ویزای توریستی کشور آلمان نسبت به دیگر کشور ها زمان بیشتری به طول می انجامد و این زمان بین 2 تا 3 ماه متغیر است بنابراین فرد متقاضی باید زمان درخواست خود را به گونه ای تنظیم کند که با زمان سفر خود تداخل نداشته باشد.

همانطور که میدانید آلمانی ها به زمان و به موقع انجام دادن کار بسیار اهمیت می دهند بنابراین حضور به موقع و  کامل بودن مدارک یکی از نکات مهم در زمینه ی گرفتن ویزای توریستی کشور آلمان به شمار می رود و در صورت ناقص بودن مدارک آفیسر ویزا به راحتی می تواند با در خواست ویزای توریستی شخص متقاضی مخالفت کرده و او را ریجکت کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اخذ ویزای توریستی آلمان می توانید با شماره های موسسه ی بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره ی تلفنی رایگان بهره مند شوید.

نظرات کاربران
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :