ویزای توریستی آمریکا

9 / 10
از 12 کاربر

راهنمای جامع اخذ ویزای توریستی آمریکا در سال 2024 با راد مهاجر (مدارک مورد نیاز + شرایط + مراحل + مشاوره دریافت ویزای آمریکا)

چه کشوری بهتر از آمریکا برای سفر و گردش؟ این کشور یکی از قدرتمندترین کشورهای دنیا هست و دلایل سفر به این کشور بی نهایت میباشد. اگر قصد دارید به دیدار خانواده یا دوستان برید یا برای تفریح به آمریکا سفر کنید تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید

 

ویزای توریستی آمریکا

پایتخت کشور آمریکا، واشنگتن می باشد و از پر جمعیت ترین شهر های آن می توان به نیویورک، لس انجلس و شیکاگو اشاره کرد.
زبان انگلیسی در کشور آمریکا به عنوان زبان ملی این کشور تکلم می شود و این کشور زبان رسمی واحدی ندارد.

واحد پول رسمی کشور آمریکا دلار آمریکا می باشد.

از زبان های مرسوم که در آمریکا تکلم می شود می توان به انگلیسی آمریکایی، اسپانیایی، زبان های هندواروپایی اشاره کرد.

امروزه اکثرمراکز تحصیلی در کشور آمریکا تا مقطع دبیرستان برای افراد رایگان بوده و هزینه های آن توسط دولت پرداخت می شود. دولت آمریکا با این سیاست بستر مناسبی را برای تمامی افراد در این کشور ایجاد کرده تا بتوانند در مقاطع مختلف به تحصیل بپردازند.

کشور آمریکا به طور رسمی یک کشور سکولار می باشد و این بدین معنی است که در این کشور دین از سیاست جدا می باشد و دین واحد و رسمی در این کشور وجود ندارد و لازم به ذکر است که دولت نسبت به تمامی ادیان و مذاهب بی طرف می باشد.

بر طبق آخرین آمار ثبت شده در کشور آمریکا، 53 درصد مردم این کشور پروتستان، 24 درصد کاتولیک، 2 درصد یهودی، 1 درصد مسلمان و بقیه ی افراد پیرو ادیان و مذاهب دیگر و یا بی دین هستند.

 

شرایط اخذ ویزای توریستی کشور آمریکا

ویزای توریستی کشور آمریکا یک ویزای کوتاه مدت است که برای تمامی افراد غیر آمریکایی که قصد سفر به این کشور با اهداف مختلف را دارند باید اخذ شود.

از اهداف افراد برای اخذ ویزای توریستی آمریکا میتوان به سفر و گردشگری، شرکت در فستیوال های مختلف، برگزاری سمینار های کاری، دیدار اقوام و آشنایان ساکن در آمریکا، شرکت در نمایشگاه هایی که در این کشور برگزار می شود اشاره کرد.

به همین ترتیب ویزای توریستی کشور آمریکا به دو نوع B-1  و B-2 تقسیم می شود.

(B_1): ویزای کسب و کار توریستی کشور آمریکا می باشد که با اهداف شرکت در کنفرانس های علمی، خرید و فروش ملک و یا تمامی فعالیت های مربوط به کسب و کار اخذ می شود.

(B-2): ویزای توریستی کشور آمریکا می باشد که با اهداف گردشگری، مسافرت، دیدار دوستان و بستگان و همچنین استفاده از خدمات درمانی این کشور اخذ می شود.

ویزای توریستی آمریکا برای 6 ماه صادر می شود و بر این اساس به 3 نوع ویزای توریستی سینگل، دبل و همچنین مالتیپل تقسیم می شود.

ویزای توریستی سینگل تنها اجازه ی یکبار ورود به آمریکا را به دارنده ی ویزا می دهد.

ویزای توریستی دبل به دارنده ی ویزا تنها اجازه ی 2 بار ورود به خاک کشور آمریکا را می دهد.

ویزای توریستی مالتیپل کشور آمریکا به شخص دارنده ی ویزا اجازه ی چند بار ورود و خروج به خاک این کشور را می دهد.

 

 مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی آمریکا

  • تکمیل آنلاین فرم ویزای توریستی آمریکا
  • پاسپورت جدید و کلیه ی پاسپورت های قدیمی
  • ارائه ی دعوتنامه
  • ارائه ی رزرواسیون هتل
  • ارائه ی بلیط رفت و برگشت هواپیما
  • ارائه ی پرینت گردش حساب 3 ماهه

 

چگونگی اخذ وقت سفارت کشور آمریکا

همانطور که میدانید با توجه به شرایط سیاسی بین کشور ایران و آمریکا امکان اخذ ویزای توریستی آمریکا به صورت تضمینی توسط هیچ موسسه ای وجود ندارد.

افراد متقاضی ویزای توریستی کشور آمریکا باید به این موضوع توجه کنید که با توجه به قانون جدیدی که دونالد ترامپ، رئیس جمهور فعلی آمریکا درباره ی ایران وضع کرده است، احتمال این امر وجود دارد که پس از اخذ ویزای توریستی آمریکا از ورود شخص به این کشور جلوگیری شود. اما با این حال ما به شرح پروسه ی اخذ ویزای توریستی آمریکا میپردازیم.

اولین مرحله برای اخذ ویزای توریستی کشور آمریکا، گرفتن وقت سفارت از این کشور است.

بنابراین شخص متقاضی ابتدا باید در سایت سفارت آمریکا حساب کاربری ایجاد کرده و سپس فرم مربوط به درخواست ویزای خود را تکمیل کرده و بعد از پرداخت هزینه، وقت سفارت خود را تعیین کنند.

شخص متقاضی ویزای توریستی کشور آمریکا میتواند برای مصاحبه و انگشت و نگاری به سفارت این کشور در ترکیه، امارات و یا گرجستان مراجعه کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اخذ ویزای توریستی آمریکا می توانید با شماره های موسسه ی بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره ی تلفنی رایگان بهره مند شوید.

نظرات کاربران
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :