ویزای توریستی اسپانیا

9 / 10
از 19 کاربر

اخذ ویزای اسپانیا در سال 2024 (شرایط + مدارک + مراحل + مشاوره رایگان دریافت ویزای توریستی اسپانیا)

همانطور که میدانید کشور اسپانیا به دلیل شرایط آب و هوایی بسیار مناسب، جاذبه های توریستی فراوان هر سال تعداد بسیار زیادی از افراد به خود جذب می کند. ویزای توریستی کوتاه مدت اسپانیا مجوزی است که به شما امکان می دهد برای فعالیت های توریستی مانند تعطیلات، گشت و گذار، کاوش و دیدار دوستان یا اعضای خانواده ساکن در اسپانیا به اسپانیا سفر کنید.

ویزای توریستی اسپانیا 

آیا باید برای ویزای توریستی اسپانیا اقدام کنم؟

اگر از کشورهای زیر هستید، نیازی به درخواست ویزای توریستی اسپانیا نخواهید داشت:

 • کشورهای عضو اتحادیه اروپا
 • کشورهای عضو EFTA
 • کشورهای عضو شینگن

یا، تا زمانی که در یکی از کشورهای شینگن با اجازه اقامت حضور دارید.با این حال، اگر تبعه یکی از کشورهای جهان هستید که در بالا ذکر نشده است، باید قبل از سفر به اسپانیا ، از قبل برای ویزا اقدام کنید.

 

شرایط ویزای توریستی اسپانیا

برای درخواست ویزای توریستی اسپانیا، باید مدارک مورد نیاز زیر را ارائه دهید:
- دو عکس بیومتریک یکسان و طبق مشخصات عکس شینگن در سه ماه گذشته گرفته شده است.
- گذرنامه ای که برای سه ماه پس از تاریخی که قصد دارید اسپانیا را ترک کنید معتبر باشد. همچنین باید حداقل یک صفحه خالی داشته باشد تا برچسب ویزا در آن چسبانده شود.
- کپی صفحات پاسپورت، همچنین باید از تمام صفحات پاسپورت که حاوی اطلاعات هستند یک کپی تهیه کنید: دو صفحه اصلی با مشخصات شما و صفحات دارای برچسب و مهر ویزا.
- رزرو پرواز، شما باید مدارکی از تاریخ هایی که قصد سفر به اسپانیا و سپس ترک این کشور را دارید ارائه دهید. این مدرک رزرو پرواز با نام شما و همچنین تاریخ و مکان ورود و خروج در آن است.
- بیمه پزشکی مسافرتی، این نه تنها باید کل قلمرو اسپانیا، بلکه سایر کشورهای عضو شنگن و هر حادثه یا بیماری غیرقابل پیش‌بینی را با حداقل 30000 یورو، از جمله بازگشت به کشور به دلایل پزشکی یا در صورت مرگ، پوشش دهد. علاوه بر این، حتی اگر قصد اقامت کمتر از آن، یعنی دو روز را دارید، باید حداقل برای 7 روز ترتیب داده شود.
- اثبات تمکن مالی کافی، شما باید نشان دهید که مبلغ کلی را برای مدت حداکثر 10 روز در اختیار دارید.از طرف دیگر، اگر قرار است سفر شما بیش از 10 روز طول بکشد، مبلغ مورد نیاز روزانه 70.77 یورو است.
- صورت حساب بانکی شما
- نامه پشتیبانی، اگر شخص دیگری قرار است هزینه سفر شما را تامین کند باید صورتحساب بانکی خود را به همراه نامه ارسال کنند.
- مدارک اقامت در اسپانیا هر یک از موارد زیر می تواند به عنوان مدرک اقامت ارائه شود:
1.رزرو هتل، که شامل نام شما، تاریخ اقامت و جزئیات هتل است.
2.دعوت نامه، اگر در منزل دوستان یا اعضای خانواده ساکن اسپانیا اقامت خواهید داشت. نامه باید شامل جزئیات میزبان شما (آدرس، جزئیات تماس، مدت اقامت در نظر گرفته شده و غیره) باشد. توجه داشته باشید که فتوکپی قابل قبول نیست.
3.اجاره نامه، اگر می خواهید مکانی را برای اقامت خود در اسپانیا اجاره کنید.


چگونه برای ویزای توریستی اسپانیا اقدام کنیم؟برای درخواست ویزای توریستی اسپانیا باید مراحل زیر را دنبال کنید:

 • فرم درخواست ویزای توریستی را پر کنید.
 • مدارک مورد نیاز را جمع آوری کنید.
 • وقت مصاحبه تعیین کنید.
 • در مصاحبه خود شرکت کنید.
 • هزینه ویزای توریستی را پرداخت کنید.
 • فرم درخواست ویزای توریستی اسپانیا را پر کنید

به محض تعیین وقت، باید شروع به جمع آوری مدارک مورد نیاز برای ارائه در روز قرار خود کنید. یک فرم درخواست مشترک برای همه انواع ویزاهای کوتاه مدت، برای هر کشوری در قلمرو شینگن وجود دارد. این فرم را تکمیل کنید، آن را پرینت بگیرید و در پایان آن را امضا کنید. پس از تکمیل فرم، بررسی کنید که آیا تمام سوالات شما صحیح است و آیا اشتباه تایپی داشته اید یا خیر. توجه داشته باشید که پاسخ های شما در این فرم باید با اطلاعات موجود در بقیه مدارک مورد نیاز برای ویزای بازدید کننده اسپانیا یا ویزای توریستی اسپانیا مطابقت داشته باشد.

 

یک وقت مصاحبه تعیین کنید

پس از مشخص کردن دو مورد ذکر شده در بالا، باید برای ارسال پرونده درخواست ویزای خود و مصاحبه وقت بگیرید. می توانید از طریق وب سایت مرجع مسئول پذیرش درخواست خود یا از طریق تماس تلفنی برای درخواست ویزای اسپانیا وقت بگیرید. در برخی از کشورها، تنها یک گزینه در دسترس است، در حالی که در برخی دیگر هر دو وجود دارد.

 

در وقت ملاقات ویزای اسپانیا شرکت کنید

پس از تعیین وقت و آماده کردن تمام مدارک مورد نیاز، باید منتظر روز مصاحبه خود باشید.وقتی آن روز فرا رسید، مطمئن شوید که به موقع در سفارت/کنسولگری/VAC اسپانیا حاضر شوید. تمام مدارک خود را به ترتیب مرتب کنید. شما در جلسه ای با یک افسر کنسولی شرکت خواهید کرد و در مورد سفر به اسپانیا، هدف درخواست ویزا از شما سوالاتی می پرسد و از شما می خواهد که مدارک را به او تحویل دهید.اگر این اولین بار در 5 سال گذشته است که برای ویزای شینگن خود درخواست می کنید، باید اطلاعات بیومتریک خود را نیز ارائه دهید تصویر صورت و اثر انگشت خود.

 

هزینه ها را پرداخت کنید

برای درخواست ویزای توریستی اسپانیا یا ویزای ویزیتور اسپانیا باید مبلغ 80 یورو پرداخت کنید. هزینه برای پوشش هزینه های ناشی از پردازش درخواست شما مورد نیاز است. توجه داشته باشید که کودکان زیر 12 سال مشمول هزینه 40 یورو هستند، در حالی که افراد زیر 6 سال از هرگونه هزینه برای ویزای کوتاه مدت اسپانیا معاف هستند. علاوه بر این، اتباع چند کشور و چندین دسته دیگر از پرداخت هزینه برای ویزای کوتاه مدت اسپانیا معاف هستند.

 

کجا باید درخواست خود را برای ویزای توریستی اسپانیا ارسال کنم؟

مقامات اسپانیایی فقط در صورتی مسئول پذیرش و رسیدگی به درخواست شما هستند که مقصد اصلی شینگن شما اسپانیا باشد، به این معنی که:
- شما فقط از اسپانیا دیدن خواهید کرد.
- شما به غیر از اسپانیا از سایر کشورهای شینگن دیدن خواهید کرد، اما بیشترین زمان را در اسپانیا خواهید داشت.هنگامی که مطمئن شدید مقامات اسپانیایی مسئول پذیرش درخواست ویزای شما هستند، بررسی کنید که در کدام نمایندگی اسپانیایی در کشور خود باید درخواست خود را ارسال کنید.

 

چه زمانی باید درخواست ویزای توریستی اسپانیا را شروع کنم؟

طبق قوانین ویزای اقامت کوتاه اسپانیا، اولین زمانی که می توانید درخواست ارسال کنید شش ماه قبل از تاریخ سفر برنامه ریزی شده خود به اسپانیا است، در حالی که آخرین آن دو هفته قبل است.

 

مدت زمان دریافت ویزای توریستی اسپانیا چقدر است؟

به طور معمول، سفارت های شینگن، از جمله سفارت های اسپانیا، موظف به رسیدگی به درخواست های ویزا برای ویزای کوتاه مدت برای گردشگری و بازدید در مدت 15 روز هستند. با این حال، در برخی موارد این دوره ممکن است برای 30 روز یا حتی 60 روز زمان ببرد.طولانی تر شدن زمان ممکن است در مواقعی اتفاق بیفتد که سفارتی که در آن درخواست خود را ارسال می کنید، درخواست های زیادی برای پردازش درخواست ویزا دریافت می کند، یا به دلیل مورد خاص شما.

 

آیا می توانم با ویزای توریستی در اسپانیا کار کنم؟خیر، با ویزای توریستی نمی توانید در اسپانیا کار کنید.
آیا می توانم ویزای توریستی/ویزیتور اسپانیا خود را تمدید کنم؟شما می توانید ویزای توریستی یا بازدید کننده اسپانیا خود را فقط در موارد بسیار خاص مانند ورود دیرهنگام، دلایل بشردوستانه، فورس ماژور یا سایر دلایل مهم شخصی تمدید کنید.

در انتها چنانچه نیاز به دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص اخذ ویزای توریستی اسپانیا دارید می توانید با شماره های موسسه بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند شوید.

 

معرفی کشور اسپانیا

کشور اسپانیا با نام رسمی spain ، کشوری است نام کشوری است که در جنوب غربی قاره ی اروپا واقع شده است.

کلمه ی اسپانیا به معنی سرزمین مخفی یا دورافتاده است و این نام گذاری به دلیل جدا بودن اسپانیا از دیگر کشور های اروپایی بوده است.

پایتخت کشور اسپانیا، شهر زیبای مادرید است. شهر مادرید در حالی که به سنت ها و تاریخ خود بسیار پایبند بوده است اما در عین حال به شهری بین المللی که از اقسا نقاط دنیا مهاجر پذیرفته است تبدیل شده است. از دیگر شهر های مهم کشور اسپانیا می توان به مالاگا، والنسیا، بارسلونا، سویا و بیلبائو اشاره کرد.

اکثریت مردم کشور اسپانیا به زبان اسپانیولی کاستیلین صحبت می کنند و دین 97 درصد مردم این کشور مسیحیت می باشد.

حدود 350 میلیون نفر در دنیا به زبان اسپانیولی صحبت می کنند و بر طبق این آمار زبان اسپانیولی از نظر داشتن بیشترین سخنگو در رتبه ی سوم در بین کشور های جهان را داراست.

واحد پول رسمی کشور اسپانیا یورو می باشد.

کشور اسپانیا از اعضای اتحادیه ی اروپا و عضو پیمان شینگن نیز می باشد.

کشور اسپانیا بزرگترین تولید کننده ی روغن زیتون در بین تمامی کشور های جهان می باشد و این امر سبب شده تا کشور اسپانیا نهمین کشور اقتصادی در جهان و پنجمین قدرت اقتصادی در اروپا باشد.

کشور اسپانیا به دلیل داشتن جاذبه های توریستی و گردشگری بسیار زیاد  و همچنین میزبانی سومین مرکز بزرگ میراث جهانی یونسکو سبب شده تا هر ساله تعداد بسیار زیادی از گردشگران با اخذ ویزای توریستی این کشور به آن سفر کرده و از این جاذبه ها بهره مند شوند.

 

شرایط اخذ ویزای توریستی کشور اسپانیا

همانطور که میدانید ویزا یتوریستی کشور اسپانیا یک ویزای کوتاه مدت است که به افراد این امکان را می دهد تا در مدت تعیین شده به کشور اسپانیا سفر کرده و در آن اقامت داشته باشند.

هدف از اخذ ویزای توریستی برای افراد مختلف متفاوت است. بعضی از افراد ویزای توریستی را با هدف برگزاری سمینار ها و کنفرانس های مختلف، برگزاری جلسات کاری و یا شرکت در فستیوال های گوناگونی که در کشور اسپانیا برگزار می شوند اخذ می نمایند.

برخی دیگر این ویزای را با هدف بهره مندی از جاذبه های توریستی کشور اسپانیا و با اهداف گردشگری اخذ مینمایند.

لازم به توجه است که هزینه ی اخذ ویزای توریستی کشور اسپانیا برای افراد بزرگسال 60 یورو و برای کودکان بین 6 تا 12 سال این هزینه 35 یورو می باشد، بنابراین این هزینه که برای بررسی مدارک می باشد و به هیچ عنوان و تحت هیچ شرایطی به شخص متقاضی عودت داده نمی شود.

 

مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی کشور اسپانیا

 • اصل و ترجمه ی شناسنامه
 • اصل پاسپوت دارای اعتبار
 • 2 قطعه عکس به فرمت مورد نظر ذکر شده
 • ارائه ی بلیط رفت و برگشت
 • ارائه ی رزرواسیون هتل
 • ارائه ی گواهی اشتغال به تحصیل در صورت دانشجو بودن
 • ارائه ی گواهی اشتغال به کار در صورت شاغل بودن
 • بیمه ی مسافرتی
 • ارائه ی دعوتنامه در صورت وجود اقوام و آشنایان در کشور اسپانیا

 

چگونگی اخذ وقت سفارت کشور اسپانیا

اولین مرحله برای اخذ ویزای توریستی کشور اسپانیا، اخذ وقت از سفارت این کشور در تهران می باشد. بدین منظور شخص متقاضی ابتدا باید با مراجعه به سایت سفارت اسپانیا فرم آنلاین مبتنی بر درخواست ویزای توریستی را پر کرده و تا دریافت پاسخ از سمت سفارت اسپانیا منتظر مانده و به جمع آوری مدارک مورد نیاز ویزا بپردازند.

در صورت تایید شدن درخواست، ایمیلی با محتوای تایم های خالی سفارت به شخص متقاضی ارسال می شود و او میتواند زمان وقت سفارت خود را از بین تایم های خالی انتخاب و رزرو کند.

لازم به ذکر است که پروسه ی دریافت ویزای توریستی کشور اسپانیا بین 2هفته تا 1 ماه متغیر است بنابراین فرد متقاضی باید زمان درخواست خود را به گونه ای تنظیم کند که با زمان سفر خود تداخل نداشته باشد.

همانطور که میدانید کامل بودن مدارک یکی از نکات مهم در زمینه ی گرفتن ویزای توریستی کشور اسپانیا می باشد و در صورت ناقص بودن مدارک آفیسر ویزا به راحتی می تواند با در خواست ویزای توریستی شخص متقاضی مخالفت کرده و او را ریجکت کند.

لازم به ذکر است که کشور اسپانیا عضو پیمان شینگن می باشد، بنابراین افراد می توانند با اخذ ویزای توریستی کشور اسپانیا علاوه بر سفر به این کشور در مدت ویزای خود به دیگر کشور های حوزه ی شینگن نیز سفر کند، اما نکته ی مهم این است که شخص باید ابتدا به کشور اسپانیا به عنوان مقصد اول سفر کرده و سپس از آنجا به دیگر کشور های شینگن سفر کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اخذ ویزای توریستی اسپانیا می توانید با شماره های موسسه ی بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره ی تلفنی رایگان بهره مند شوید.

نظرات کاربران
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :