ویزای توریستی انگلستان

10 / 10
از 2 کاربر

اخذ ویزای توریستی انگلستان در سال 2024 با مشاوره رایگان موسسه راد مهاجر (شرایط + مدارک لازم + مراحل)

اگر قصد سفر به کشوری را دارید که تجربه‌های جذابی از آن داشته باشید و تا مدت‌ها خاطرات خوبی داشته باشید، پیشنهاد ما کشور انگلیس است. پایتخت این کشور، شهر لندن که با داشتن جاذبه‌های تاریخی، طبیعی، گردشگری و فرهنگی به یکی از دیدنی‌ترین و پرطرفدارترین مقصدها برای سفر گردشگری تبدیل شده

ویزای توریستی انگلیس

کشور انگلستان از 4 قسمت انگلیس، اسکاتلند، ویلز و ایرلند شمالی تشکیل شده است.

از مهترین شهر های کشور انگلستان می توان به لندن، منچستر، لیورپول، کمبریج اشاره کرد.

اقتصاد قوی کشور انگلستان، این کشور را به یکی از قدرت های اتحادیه ی اروپا تبدیل کرده است.

زبان رسمی در کشور انگلستان، زبان انگلیسی می باشد اما این زبان در مناطق مختلف این کشور با لهجه های گوناگون تکلم می شود.

واحد پول رسمی کشور انگلیس، پوند استرلینگ  می باشد.

دین رسمی مردم کشور انگلستان، مسیحیت می باشد اما بقیه ی ادیان و مذاهب نیز در این کشور به صورت آزادانه پذیرفته شده است.

بالاترین مقام رسمی در کشور انگلستان، ملکه ی انگلیس می باشد.

کشور انگلستان در اکثر روز های سال بارانی و ابری می باشد اما جالب توجه است که آب و هوای این کشور به خصوص شهر لندن از نیویورک، رم و یا توکیو خشک تر می باشد.

هر ساله تعداد بسیار زیادی از افراد از سرتا سر دنیا با اخذ ویزای توریستی این کشور به آن سفر کرده و از جاذبه های دیدنی این کشور بهره مند می شوند.

طبق آخرین آمارها و پیش بینی های انجام شده انتظار می رود که در سال 2019 این کشور رکورد 40 میلیون گردشگر خارجی را نصیب خود بنماید.

 

شرایط اخذ ویزای توریستی کشور انگلستان

ویزای توریستی کشور انگلستان به 3 نوع ویزای توریستی خانواده، ویزای توریستی با هدف گردشگری و ویزای توریستی تجاری تقسیم می شود.

ویزای توریستی خانواده با هدف دیدار بستگان و اقوام ساکن در انگلستان اخذ می شود و نکته ی مهم در این زمینه این است که اقوام شخص متقاضی باید دعوت نامه برای وی ارسال نمایند. لازم به ذکر است که نسبت فامیلی شخص ارسال کننده ی دعوت نامه و شخص متقاضی ویزای توریستی حتما باید در دعوتنامه ذکر شود.

نوع بعدی ویزای توریستی کشور انگلستان ویزای توریستی با هدف گردشگری می باشد، برای اخذ این نوع ویزای نیازی به دعوتنامه نیست و فقط تاریخچه ی سفر و پرینت گردش حساب 3 ماهه مورد اهمیت می باشد.

آخرین نوع ویزای توریستی کشور انگلستان ویزای توریستی تجاری می باشد که با هدف برگزاری کنفرانس و شرکت در جلسات کاری می باشد. لازم به توجه است که برای اخذ این نوع ویزای دعوتنامه از سوی شخص و یا کمپانی برگزار کننده مورد نیاز است.

 هزینه ی ویزای توریستی انگلستان 270 دلار آمریکا می باشد که به صورت نقدی در مصاحبه ی سفارت از شخص متقاضی ویزا اخذ می شود.

 

مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی کشور انگلستان

  • اصل و کپی شناسنامه
  • اصل پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار
  • 2 قطعه عکس به فرمت مورد نیاز
  • ارائه ی رزرواسیون هتل
  • ارائه ی بلیط رفت و برگشت هواپیما
  • ارئه ی دعوتنامه در صورت سکونت اقوام در کشور انگلستان
  • ارائه ی گواهی اشتغال به تحصیل درصورت دانشجو بودن
  • ارائه ی گواهی اشتغال به کار در صورت شاغل بودن
  • بیمه ی مسافرتی
  • ارائه ی گواهی تمکن مالی و پرینت گردش حساب 3 ماهه

 

چگونگی اخذ ویزای توریستی کشور انگلستان

نخستین قدم برای اخذ هر گونه ویزا از کشور انگلستان، اخذ وقت سفارت این کشور است.

بعد از اتفاقات سال 2011 متقاضیان ویزای انگلستان با مشکلات متعددی در زمینه ی اخذ وقت سفارت این کشور رو به رو شدند.

بنابراین بسیاری از افراد با این منطق که شانس اخذ ویزا از کنسولگری های این کشور در خارج از ایران  بیشتر از داخل ایران است با مراجعه به سفارت انگلستان در ترکیه و با امارات اقدام به اخذ ویزا مینمایند.

برای اخذ وقت سفارت انگلستان در ایران، شخص متقاضی باید با مراجعه وبسایت سفارت انگلستان فرم آنلاین مبتنی بر درخواست ویزای توریستی را پر نمایند و تا دریافت پاسخ از سفارت منتظر مانده و به جمع آوری مدارک لازم بپردازند.

پس از مدت 1 هفته تا 10 روزه در صورت تایید شدن درخواست فرد متقاضی ایمیلی حاوی تایم های خالی وقت سفارت برای شخص ارسال می شود که میتواند بر اسا آن روز مورد نظر خود را رزرو کند و در تاریخ تعیین شده با تمامی مدارک به سفارت مراجعه نمایند.

لازم به ذکر است که مدارک مورد نیاز جمع آوری شده باید کامل و بدون هیچ نقصی باشد زیرا کوچکترین نقصی در مدارک مورد نیاز زمینه ساز موافقت نکردن با درخواست ویزای توریستی فرد متقاضی و ریجک شدن وی می باشد.

یکی از نکات مهم در زمینه ی اخذ ویزا چینش درست و به ترتیب مدارک است، درست چیدن مدارک میتواند تاثیر به سزایی در کاهش درصد و احتمال ریجکت شدن شخص داشته باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اخذ ویزای توریستی انگلستان  می توانید با شماره های موسسه ی بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره ی تلفنی رایگان بهره مند شوید.

نظرات کاربران
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :