ویزای توریستی ایتالیا

9 / 10
از 3 کاربر

اخذ ویزای توریستی ایتالیا در سال 2024 با کمترین درصد ریجکتی توسط موسسه راد مهاجر (شرایط + مدارک لازم + مشاوره دریافت ویزای ایتالیا)

ویزای ایتالیا به دو نوع تقسیم میشود، ویزای عادی و فوری. ایتالیا یکی از کمترین آمار ریجکتی را در بین ویزاهای شینگن دارد. بدون شک این کشور برای عاشقان هنر و غذاهای خوشمزه محبوب است. ایتالیا سالانه بیش از 50 میلیون گردشگر دارد که بخش عظیمی از هزینه‌های این کشور را تامیین میکند. پایتخت کشور ایتالیا شهر رم می باشد، شهری که سالیان سال اقامتگاه پاپ و پایتخت امپراتوری رم بوده است. 

 

ویزای توریستی ایتالیا 

شهر رم با حدودا 3 میلیون نفر جمعیت، پر جمعیت ترین شهر ایتالیا و چهارمین شهر پر جمعیت قاره ی اروپا به حساب می آید.

واحد پول رسمی کشور ایتالیا یورو می باشد و زبان رسمی مردم این کشور زبان ایتالیایی می باشد.

کشور ایتالیا 61 میلیون نفر جمعیت دارد که بر طبق آخرین آمار های ثبت شده 91 درصد از جمعیت این کشور پیرو دین مسیحیت هستند و بقیه ی افراد این کشور پیرو ادیان دیگر و یا بی دین هستند.

یکی از نکات جالب درباره ی کشور ایتالیا این است که 2 کشور مستقل واتیکان و سان مارینو در خاک کشور ایتالیا قرار دارند و بخشی از خاک این کشور را این 2 کشور اشغال کرده اند.

از شهر های مهم کشور ایتالیا می توان یه شهر های میلان، رم، بلونیا، فلورانس، و ونیز اشاره کرد.

کشور ایتالیا جزو هشت کشور برتر صنعتی جهان محسوب می شود که همین امر سبب توسعه و پیشرفت این کشور شده است.

شهر میلان، مرکز مد در کشور ایتالیا می باشد و بزرگترین شرکت های مد در جهان در شهر میلان قرار دارد.

کشور ایتالیا یکی از تاریخی ترین و پر جاذبه ترین کشور های جهان به حساب می آید و هر ساله تعداد بسیار زیادی از گردشگران و علاقه مندان به سفر با اخذ ویزای توریستی کشور ایتالیا وارد این کشور شده و از جاذبه های توریستی این کشور بهره مند می شوند.

 

 شرایط اخذ ویزای توریستی کشور ایتالیا

همانطور که میدانید ویزای توریستی ایتالیا یکی از زیر شاخه های ویزا ی کوتاه مدت است که به شخص متقاضی ویزا این امکان را می دهد تا در مدت محدود تعیین شده به کشور ایتالیا سفر کرده و در این کشور اقامت داشته باشند.

هدف از اخذ ویزا ی توریستی کشور ایتالیا، برای افراد مختلف می تواند متفاوت باشد.

از جمله دلایل مختلف اخذ ویزای توریستی کشور ایتالیا می توان به برگزاری سمینارها و کنفرانس های کاری، شرکت در فستیوال های گوناگونی که در ایتالیا برگزار می شود، گردشگری و سیاحت در این کشورو یا دیدار اقوام و آشنایانی که در ایتالیا ساکن هستند اشاره کرد.

هزینه ی دریافت ویزای توریستی کشور ایتالیا برای افراد بزرگسال 60 یورو می باشد، این مبلغ برای کودکان بین 6 تا 12 سال 35 یورو می باشد و این مبلغ برای کودکان زیر 6 سال رایگان می باشد.

لازم به ذکر است هزینه ی دریافت ویزای توریستی این کشور باید به صورت نقدی و در روز وقت سفارت شخص متقاضی پرداخت شود. این هزینه برای بررسی مدارک شخص متقاضی از وی اخذ می شود و تحت هیچ شرایطی عودت داده نمی شود.

 

مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی کشور ایتالیا

بخشی از مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی کشور ایتالیا می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • اصل و کپی شناسنامه
  • اصل پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار
  • 2 قطعه عکس با فرمت ذکر شده
  • ارائه ی رزرواسون هتل
  • ارائه ی بلیط رفت و برگشت
  • ارائه ی پرینت گردش حساب 3 ماهه
  • ارائه ی تمکن مالی
  • ارائه ی گواهی اشتغال به تحصیل در صورت دانشجو بودن
  • ارائه ی گواهی اشتغال به کار در صورت شاغل بودن
  • بیمه ی مسافرتی

 

چگونگی اخذ وقت سفارت کشور ایتالیا

اولین مرحله و مهمترین مرحله برای اخذ ویزای توریستی کشور ایتالیا، اخذ وقت سفارت از سفارت این کشور در ایتالیا می باشد.

بدین منظور شخص متقاضی باید فرم آنلاینی مبنی بر درخواست ویزای توریستی کشور ایتالیا را از طریق وبسایت سفارت ایتالیا  پر کرده و تا دریافت پاسخ منتظر مانده و به جمع آوری مدارک لازم بپردازد. پروسه ی بررسی و دریافت پاسخ از سمت سفارت ممکن است 1 هفته به طول بینجامد.

در صورت تایید شدن درخواست ویزای شخص متقاضی ایمیلی حاوی تایم های خالی سفارت برای وی ارسال شده که می تواند روز مورد نظر خود را انتخاب کرده و در روز و ساعت تعیین شده با تمامی مدارک خود  به سفارت کشور ایتالیا  در تهران مراجعه نمایند.

لازم به ذکر است که اگر شخص متقاضی به صورت خانوادگی سفر می کند هر فرد باید فرم خود را به صورت جداگانه پر نماید.

یکی از نکات مهم در زمینه ی گرفتن ویزای توریستی کشور ایتالیا به شمار می رود و در صورت ناقص بودن مدارک، آفیسر ویزا به راحتی می تواند با در خواست ویزای توریستی شخص متقاضی مخالفت کرده و او را ریجکت کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اخذ ویزای توریستی ایتالیا می توانید با شماره های موسسه ی بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره ی تلفنی رایگان بهره مند شوید.

نظرات کاربران
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :