ویزای توریستی سوئد

9 / 10
از 2 کاربر

اخذ ویزای توریستی سوئد با موسسه راد مهاجر در سال 2024 (مشاوره رایگان + مدارک مورد نیاز + شرایط)

برای سفر به سوئد لازم است ویزای شینگن دریافت کنید. پس از اخذ این ویزا علاوه بر سوئد میتوانید به دیگر کشورهای این منطقه نیز سفر کنید. این کشور در اروپا و شبه جزیره‌ی اسکاندیناوی میباشد

ویزای توریستی سوئد

شهر استکهلم به عنوان یکی از زیباترین شهر های جهان شناخته شده است.

به دلیل سردسیر بودن مناطق شمالی کشور سوئد اکثر جمعیت این کشور در مناطق جنوبی آن ساکن هستند.

حدود 10 میلیون نفر در کشور سوئد زندگی می کنند که تقریبا 100 هزار نفر ایرانی در این کشور ساکن هستند و به کار و یا تحصیل در این کشور می پردازند.

دین اکثر مردم این کشور مسیحیت پروتستان لوتری است، اما این کشور پذیرای تکامی مذاهب و ادیان می باشد. جالب توجه است که کشور سوئد در زمره کشور هایی است که بیشترین تعداد افراد بی دین را دارد.

زبان رسمی کشور سوئد، سوئدی است اما مردم این کشور به زبان انگلیسی نیز صحبت می کنند. واقعیت این است که در کشور سوئد اکثر مردم به زبان انگلیسی مسلط هستند ولی افراد با دانستن زبان سوئدی شانس بیشتری برای پیدا کردن کار میتوانند داشته باشند.

کشور سوئد یکی از مهاجر پذیز ترین کشور های دنیا به حساب می آیند و همین امر سبب شده تا کشور سوئد رشد چشم گیری داشته باشد.

نرخ بیکاری در کشور سوئد بسیار پایین است به گونه ای که تعداد بسیاری از افراد با اخذ ویزای کاری یا تحصیلی این کشور وارد سوئد شده و به کار کردن در این کشور می پردازند.

کشور سوئد یکی از زیباترین کشور های دنیا به حساب می آید و فستیوال های زمستانی آن هر ساله تعداد بسیار زیادی از افراد را به این کشور می کشاند.

لازم به ذکر است که برای سفربه این کشور زیبا ابتدا باید ویزای توریستی این کشور را اخذ نمایید.

 

شرایط اخذ ویزای توریستی کشور سوئد

همانطور که میدانید ویزای توریستی کشور سوئد یک ویزای کوتاه مدت است که به فرد متقاضی این امکان را می دهد تا به مدت تعیین شده در این کشور اقامت داشته باشد.

جالب توجه است که  ویزای توریستی سوئد، با اهداف گوناگونی اخذ می شود. از جمله ی این اهداف می توان به برگزاری جلسات و کنفرانس های کاری، شرکت در فستیوال های گوناگون، مسافرت و گردشگری، دیدار اقوام و آشنایان ساکن در کشور سوئد و ... اشاره کرد.

ویزای توریستی یا همان ویزای تایپ c معمولا برای مدت کمتر از 90 روز صادر می شود. اما برای افرادی که برای بار اول اقدام به اخذ ویزای توریستی کشور سوئد می نمایند این ویزا به مدت 15 تا 30 روز برای آنها صادر می شود.

پروسه ی اخذ ویزای توریستی سوئد حدودا بین 2 تا 3 هفنه ی کاری زمان بر است. بنابراین شخص متقاضی باید زمان خود را به گونه ای تنظیم کند که با تاریخ سفر خود تداخل نداشته باشد.

یکی از نکات مهم در زمینه ی اخذ ویزای توریستی کشور سوئد و کلا کشورهای حوزه ی شینگن این است که اگر شخص بخواهد به کشور های دیگر سفر کند ابتدا حتما باید به کشوری که ویزای توریستی را از سفارت آن کسب کرده به عنوان مقصد اول سفر کند و سپس از آنجا به دیگر کشور های حوزه ی شینگن برود.

هزینه ی اخذ ویزای توریستی برای افراد بزرگسال 60 یورو، برای کودکان بین 6 تا 12 سال، 35 یورو و کودکان زیر 6 سال معاف از پرداخت هزینه می باشند.

 

مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی کشور سوئد

  • اصل و کپی شناسنامه
  • ترجمه ی شناسنامه
  • اصل پاسپورت دارای اعتبار
  • ارائه ی رزرواسیون هتل
  • ارائه ی بلیط رفت و برگشت هواپیما
  • ارائه ی گواهی اشتغال به تحصیل در صورت دانشجو بودن
  • ارائه ی گواهی اشتغال به کار در صورت شاغل بودن
  • ارائه ی گواهی تمکن مالی و یا پرینت گردش حساب 3 ماهه
  • ارائه ی بیمه ی مسافرتی

 

چگونگی اخذ ویزای توریستی کشور سوئد

اولین قدم برای اخذ ویزای توریستی کشور سوئد، گرفتن وقت از سفارت کشور سوئد در تهران است.

بدین منظور شخص متقاضی باید با مراجعه به سایت سفارت سوئد، فرم آنلاین مبتنی بر درخواست ویزای توریستی سوئد را پر کرده و تا دریافت پاسخ از سفارت منتظر مانده و به جمع آوری مدارک مورد نیاز بپردازد.

پس از گذشت چند روز، اگر درخواست شخص متقاضی تایید شده باشد، ایمیلی با محتوای زمان های خالی سفارت سوئد برای شخص متقاضی ارسال می شود و او میتواند از بین این تایم ها روز و ساعت مورد نظر خود را انتخاب کرده و در تاریخ تعیین شده با تمامی مدارک خود به سفارت سوئد در تهران مراجعه نماید.

 مدارک مورد نیاز بپردازند.

لازم به ذکر است که مدارک مورد نیاز جمع آوری شده باید کامل و بدون هیچ نقصی باشد زیرا کوچکترین نقصی در مدارک مورد نیاز زمینه ساز موافقت نکردن با درخواست ویزای توریستی فرد متقاضی و ریجک شدن وی می باشد.

یکی از نکات مهم در زمینه ی اخذ ویزا چینش درست و به ترتیب مدارک است، درست چیدن مدارک میتواند تاثیر به سزایی در کاهش درصد و احتمال ریجکت شدن شخص داشته باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اخذ ویزای توریستی سوئد می توانید با شماره های موسسه ی بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره ی تلفنی رایگان بهره مند شوید.

نظرات کاربران
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :