ویزای توریستی فرانسه

9 / 10
از 3 کاربر

برای دریافت مشاوره رایگان در مورد اخذ ویزای توریستی فرانسه در سال 2024 با موسسه راد مهاجر تماس بگیرید (شرایط + مدارک مورد نیاز + مراحل دریافت ویزای فرانسه)

فرانسه یکی از محبوب‌ترین کشورها برای سفر گردشگران از سراسر دنیا است. برج ایفل، نان باگت، مکان‌های تاریخی شگفت انگیز، غذاهای محلی و مزرعه بنفش پراونس و دیگر جذابیت‌های این کشور باعث افزایش گردشگران به صورت سالانه میباشد. برای سفر به این کشور لازم است ویزای شینگن را دریافت کنید. با دریافت این ویزا در کنار کشور فرانسه میتوانید به دیگر کشورهای دگیر عضو شینگن نیز سفر کنید

ویزای توریستی فرانسه

پایتخت کشور فرانسه، شهر پاریس می باشد که این شهر مرکز اصلی تجارت و فرهنگ و تمدن در این کشور می باشد.

زبان رسمی این کشور زبان فرانسوی و واحد پول رسمی کشور فرانسه یورو می باشد.

حدود 65 درصد مردم کشور فرانسه کاتولیک هستند و تقریبا 3 درصد آنها پروتستان و بقیه ی افراد از اقلیت های دینی و یا بی دین هستند.

بر طبق آخرین آمار های ثبت شده در این کشورف در سال 2013 حدود 85 میلیون گردشگر از کشور فرانسه بازدید کردند و همین آمار کشور فرانسه را در رتبه ی سوم بیشترین درآمد از طریق توریست و گردشگری قرار داده است.

بنابراین هر ساله تعداد بسیار زیادی از افراد با اخذ ویزای توریستی کشور فرانسه وارد این کشور زیبا شده و از جاذبه های دیدنی آن بهره مند می شوند.

کشور فرانسه دارای آب و هوای معتدل و کوهستانی است و همین امر سبب شده تا شهرهای مختلف فرانسه آب و هوای متفاوتی داشته باشند.

هر کدام از شهر های مختف کشور فرانسه دارای جاذبه های منحصر به فرد و گوناگونی می باشند. از مهمترین شهر های کشور فرانسه می توان به پاریس، نیس، مارسی، تولوز و همچنین نانت اشاره کرد.

 

شرایط اخذ ویزای توریستی کشور فرانسه

همانطور که میدانید ویزای توریستی فرانسه یکی از زیر شاخه های ویزا ی کوتاه مدت است که به شخص متقاضی ویزا این امکان را می دهد تا در مدت محدود تعیین شده به کشور فرانسه سفر کرده و در این کشور اقامت داشته باشند.

هدف از اخذ ویزا ی توریستی کشور فرانسه، برای افراد مختلف می تواند متفاوت باشد.

از جمله دلایل مختلف اخذ ویزای توریستی کشور فرانسه می توان به برگزاری سمینارها و کنفرانس های کاری، شرکت در فستیوال های گوناگونی که در فرانسه برگزار می شود، گردشگری و سیاحت در این کشور، دیدار اقوام و آشنایانی که در فرانسه ساکن هستند اشاره کرد.

هزینه ی دریافت ویزای توریستی کشور فرانسه برای افراد بزرگسال 60 یورو می باشد و این این مبلغ برای کودکان بین 6 تا 12 سال 35 یورو می باشد و این مبلغ برای کودکان زیر 6 سال رایگان می باشد.

لازم به ذکر است هرینه ی دریافت ویزای توریستی این کشور باید به صورت نقدی و در روز وقت سفارت شخص متقاضی پرداخت شود. این هزینه برای بررسی مدارک شخص متقاضی از وی اخذ می شود و تحت هیچ شرایطی عودت داده نمی شود.

 

مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی فرانسه

بخشی از مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی کشور فرانسه بدین شرح است.

  • اصل و کپی شناسنامه
  • اصل پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار
  • 2 قطعه عکس با فرمت ذکر شده
  • ارائه ی رزرواسیون هتل
  • ارائه ی بلیط رفت و برگشت
  • ارائه ی پرینت گردش حساب 3 ماهه
  • ارائه ی تمکن مالی
  • ارائه ی گواهی اشتغال به تحصیل در صورت دانشجو بودن
  • ارائه ی گواهی اشتغال به کار در صورت شاغل بودن
  • بیمه ی مسافرتی

 

نحوه ی اخذ وقت سفارت کشور فرانسه

اولین و مهمترین مرحله برای اخذ ویزای توریستی فرانسه گرفتن وقت سفارت این کشور در تهران است. بدین منظور شخص متقاضی باید فرم آنلاینی مبنی بر درخواست ویزای توریستی کشور فرانسه را از طریق وبسایت سفارت فرانسه پر کرده و تا دریافت پاسخ منتظر مانده و به جمع آوری مدارک لازم بپردازد. پروسه ی بررسی و دریافت پاسخ از سمت سفارت ممکن است 1 هفته به طول بینجامد.

در صورت تایید شدن درخواست ویزای شخص متقاضی ایمیلی حاوی تایم های خالی سفارت برای وی ارسال شده که می تواند روز مورد نظر خود را انتخاب کرده و در روز و ساعت تعیین شده با تمامی مدارک خود  به سفارت کشور فرانسه در تهران مراجعه نمایند.

لازم به ذکر است که اگر شخص متقاضی به صورت خانوادگی سفر می کند هر فرد باید فرم خود را به صورت جداگانه پر نماید.

یکی از نکات مهم در زمینه ی گرفتن ویزای توریستی کشور فرانسه به شمار می رود و در صورت ناقص بودن مدارک آفیسر ویزا به راحتی می تواند با در خواست ویزای توریستی شخص متقاضی مخالفت کرده و او را ریجکت کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اخذ ویزای توریستی فرانسه می توانید با شماره های موسسه ی بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره ی تلفنی رایگان بهره مند شوید.

نظرات کاربران
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :