ویزای توریستی نروژ

9 / 10
از 11 کاربر

اخذ ویزای توریستی نروژ در سال 2024 (شرایط، مدارک مورد نیاز، مراحل، مشاوره دریافت ویزای نروژ)

نروژ جزء کشورهایی میباشد که کسی از سفر به این کشور پشیمان نمیشود. این کشور یکی از بهترین کشورهای اروپایی برای سفر میباشد. پس از دریافت ویزای توریستی نروژ میتوانید به این کشور و دیگر کشورهای عضو شینگن سفر کنید. البته سفر گردشگری به این کشور شرایط سختی دارد

ویزای توریستی نروژ

از مهمترین شهر های کشور نروژ می توان به شهر های برگن، استاوانگر، تروندهیم و تروما اشاره کرد.

اکثر مردم کشور نروژ به زبان نروژی صحبت می کنند و این زبان، زبان رسمی کشور نروژ است.

83 درصد مردم نروژ پیرو کلیسای لوتری هستند.

کشور نروژ دارای ذخایر بزرگی از جمله نفت خام، گاز طبیعی و آب شیرین می باشند.

شاخصی که اخیرا نام کشور نروژ با آن مطرح می شود، سطح بالای رفاه زندگی و شاخص بالای امید به زندگی در این کشور می باشد.

کشور نروژ در رتبه ی چهارم در بین کشور های جهان از نظر دارا بودن خوشحال ترین مردم جهان بهد از کشور های دانمارک، ایسلند و سوئیس قرار دارد.

واحد پول رسمی کشور نروژ،کرون نام دارد.

کشور نروژ یکی از کشور هایی است که بسیار مورد توجه گردشگران و توریست های خارجی در سرتاسر جهان قرار گرفته است و همین امر سبب شده تا سالانه تعداد بسیار زیادی از افزاد با اخذ ویزای توریستی کشور نروژ به این کشور زیبا و دیدنی سفر کرده و از جاذبه های دیدنی این کشور بهره مند شوند.

این کشور اغلب در ماه های آگوست و جولای میزبان تعداد بیشتری از گردشگران نسبت به سایر ماه های سال می باشد، زیرا در این ماه ها طول روز به نسبت ماه های دیگر بلند تر بوده و شرایط آب و هوایی مساعد تر است.

 

شرایط اخذ ویزای توریستی کشور نروژ

ویزای توریستی کشور نروژ یک ویزای کوتاه مدت است که به شخص متقاضی  این اجازه را می دهد تا در مدت زمان تعیین شده و به مدت محدود در کشور مورد نظر اقامت داشته باشند.

لازم به ذکر است که اخذ ویزای توریستی می تواند با اهداف مختلفی اخذ شود. از جمله ی این اهداف می توان به برگزاری جلسات کاری و سمینار ها و کنفرانس های مختلف، دیدار اقوام و آشنایان ساکن در کشور مقصد و همچنین بازدید از جاذبه های توریستی، تاریخی و تفریحی کشور مورد نظر اشاره کرد.

نوع ویزایی که اغلب برای توریست ها جهت ورود به کشور نروژ صادر می شود معمولا ویزای شینگن نوع c می باشد که میتواند بنا به تقاضای فرد حداکثر تا 90 روز دارای اعتبار باشد.

یکی از نکان مهم در این زمینه این است که این مدت 90 روزه از اولین روزی که ویزا صادر می شود محاسبه می گردد، بنابراین زمان بندی برای گرفتن ویزا و رزرو بلیط سفر بسیار مورد اهمیت می باشد.

 

مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی کشور نروژ

از مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی کشور نروژ می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • اصل و ترجمه ی شناسنامه
  • 2 قطعه عکس به فرمت مورد نیاز
  • اصل پاسپورت دارای اعتبار
  • ارائه ی بلیط رفت و برگشت
  • ارائه ی رزرواسیون هتل
  • ارائه ی گواهی اشتغال به تحصیل در صورت دانشجو بودن
  • ارئه ی گواهی اشتغال به کار در صورت شاغل بودن
  • بیمه ی مسافرتی
  • ارائه ی دعوت نامه در صورت وجود اقوام و آشنایان در کشورنروژ

 

چگونگی اخذ وقت سفارت کشور نروژ

همانطور که میدانید اولین قدم در زمینه ی اخذ ویزای توریستی کشور نروژ، اخذ وقت سفارت از کشور نروژ می باشد. بدین منظور برای اخذ وقت سفارت نروژ که در تهران واقع شده است شخص متقاضی میتواند به صورت حضوری و یا آنلاین با مراجعه به سایت سفارت نروژ و پر کردن فرم آنلاین درخواست وقت سفارت برای گرفتن ویزای توریستی اقدام کنند.

بعد از پر کردن فرم آنلاین شخص متقاضی باید تا دریافت پاسخ از سمت سفارت نروژ منتظر بماند و به جمع آوری مدارک مورد نیاز خود اقدام نماید.

بعد از تایید شدن درخوست، ایمیلی حاوی تایم های خالی سفارت نروژ در تهران برای وی ارسال می شود که میتواند با تعیین کردن روز مورد نظر خود، وقت سفرات خود را رزرو کرده و با تمامی مدارک خود در روز تعیین شده به سفارت جهت مصاحبه ی حضوری مراجعه نماید.

لازم به ذکر است که کامل بودن مدارک و درست چیده شدن آنها نقش به سزایی در گرفتن ویزای توریستی دارد، بدین صورت که که آفیسر سفارت به راحتی می تواند درخواست ویزای شخص را به دلیل ناقص بودن مدارک، رد کرده و او را ریجکت نماید.

 لازم به ذکر است که کشور نروژ عضو پیمان شینگن می باشد، بنابراین افراد می توانند با اخذ ویزای توریستی کشور نروژ علاوه بر سفر به این کشور در مدت ویزای خود به دیگر کشور های حوزه ی شینگن نیز سفر کنند، اما نکته ی مهم این است که شخص باید ابتدا به کشور نروژ به عنوان مقصد اول سفر کرده و سپس از آنجا به دیگر کشور های شینگن سفر کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اخذ ویزای توریستی نروژ می توانید با شماره های موسسه ی بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره ی تلفنی رایگان بهره مند شوید.

نظرات کاربران
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :