ویزای توریستی هلند

9 / 10
از 3 کاربر

اخذ ویزای توریستی هلند در سال 2024 (شرایط+مدارک+مشاوره دریافت ویزای هلند)

کشور هلند یکی از کشور های اروپایی است که با کشور های آلمان و بلژیک هم مرز است. اگر قصد سفر به این کشور را دارید میتوانید با دریافت ویزای توریستی هلند یا اخذ ویزای شینگن هلند برای این امر اقدام کنید. نام این کشور با نام گل های مختلف به خصوص لاله پیوند خورده است. کشور هلند بزرگترین کشور تولید کننده و صادر کننده ی گل در جهان می باشد.

ویزای توریستی هلند

پایتخت کشور هلند شهر بسیار زیبای آمستردام می باشد. بر اساس آخرین آمار های ثبت شده کشور هلند در رتبه ی ششم شاد ترین کشور دنیا قرار دارد.

حکومت کشور هلند حکومت پادشاهی مشروطه است و در آن شاه و ملکه نقش چندان مهم و تاثیر گذاری در تصمیم گیری های سیاسی ندارند و بیشتر نماد وحدت ملی ویکپارچگی در این کشور هستند و نخست وزیر مهم ترین مقام سیاسی در این کشور است.

زبان هلندی زبان اصلی کشور هلند است و این زبان از ریشه ی زبان ژرمن است و شباهت بسیار زیادی به زبان آلمانی دارد.

کشور هلند اقتصاد با ثباتی دارد و این کشور از بزرگترین کشور های جهان در زمینه ی تولید و صادرات گل و گیاه و لبنیات است.

هر ساله در این کشور زیبا و دیدنی فستیوال های گوناگونی برگزار می شود که از مهمترین این فستیوال ها می توان به فستیوال گل و موسیقی اشاره کرد که افراد متقاضی شرکت در این فستیوال ها میتوانند با اخذ ویزای توریستی این کشور اجازه ی ورود به هلند را دریافت کنند.

 

شرایط اخذ ویزای توریستی کشور هلند

ویزای توریستی کشور هلند برای افرادی صادر می شود که قصد سفر به کشور هلند به منظور گردش و تفریح و بازدید از جاذبه های توریستی این کشور و همچنین دیدار اقوام و بستگان خود را دارند. حداکثر مدت اقامت با این ویزا در کشور هلند 90 روز می باشد.

اگر درخواست ویزای شما توسط سفارت هلند ریجکت شود یک نامه به شما فرستاده شده که دلایل ریجکت شدن در آن نامه نوشته می شود. شما میتوانید با ذکر دلیل نسبت به ریجکت شدن خود اعتراض نمایید.

بهتر است تا 3 ماه قبل از زمان سفر نسبت به اخذ وقت سفارت و اخذ ویزای توریستی این کشور اقدام کنید.

 

مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی کشور هلند

بخشی از مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی کشور هلند به شرح زیر است.

  • اصل پاسپورت
  • اصل و کپی شناسنامه
  • پر کردن فرم درخواست ویزا
  • 2قطعه عکس زمینه ی سفید
  • گواهی تمکن مالی با گردش حساب سه ماهه
  • سند ملکی زمین یا منزل
  • بیمه ی مسافرتی معتبر
  • کپی بلیت هواپیما رفت و برگشت

 

چگونگی اخذ وقت سفارت کشور هلند

برای دریافت ویزای شینگن از سفارت هلند که در تهران واقع شده است شخص متقاضی باید به صورت آنلاین وقت سفارت خود را بگیرد، لازم به ذکر است که به جهت محکم کاری در انجام پروسه ی اخذ ویزا و همچنین مواجه نشدن با ترافیک کاری  vfs هلند، 3 ماه زودتر از تاریخ سفر خود اقدام به تعیین وقت سفارت و اخذ ویزای توریستی خود اقدام نمایید.

یک نکته ی مهم در زمینه ی اخذ وقت سفارت هلند، برای انجام پروسه ی اخذ ویزا توسط سفارت که شامل: مصاحبه با آفیسر سفارت، انگشت نگاری و ارائه ی مدارک مورد نیاز امکان کنسل کردن وجود ندارد و در صورت عدم حضور به موقع در زمان تعیین شده  در محل vfs global هلند امکان دریافت وقت سفارت در این مرکز تا یک ماه برای شخص متقاضی مقدور نیست.

در حالات عادی پروسه ی اخذ وقت سفارت هلند 1 یا 2 هفته زمان می برد اما هم اکنون به دلیل حجم بالا ی درخواست ها این مدت زمان ممکن است تا 1-2 ماه نیز به طول بیانجامد.

 

آیا برای سفر به هلند به ویزا نیاز دارم؟

هلند در منطقه شینگن است که در آن کشورهای اروپایی به طور مشترک قوانین ویزای مشترک خود را برای اتباع کشورهای ثالث به توافق رسانده اند. منطقه شینگن به منطقه سفر آزاد اطلاق می شود که توسط اکثر کشورهای عضو اتحادیه اروپا ایجاد شده است که در آن آزادی رفت و آمد اعطا می شود.

انواع ویزای هلند

انواع مختلفی از ویزاها از جمله ویزای یکبار ورود، دوبار ورود، چند بار ورود و ترانزیت فرودگاهی وجود دارد که دارندگان آن را قادر می سازد تا برای اقامت تا 90 روز در دوره های 180 روزه وارد هلند شوند. ویزای یکبار ورود یک بار ورود را به این کشور ممکن می کند در حالی که دارندگان ویزای دوبار ورود می توانند دو بار در زمان های تعیین شده سفر کنند. از سوی دیگر، ویزای چند بار ورود اجازه می دهد تا بازدیدهای متوالی از محدودیت زمانی تجاوز نکند.

 

ویزای شینگن چیست؟

ویزای شینگن به دارنده آن اجازه می دهد تا برای مدت کوتاهی آزادانه در منطقه شینگن رفت و آمد کند. منطقه شینگن شامل 26 کشور اروپایی به نام کشورهای شنگن است که در میان آنها کنترل مرزی لغو شده است. بنابراین، مسافرانی که مایل به سفر در منطقه شینگن برای سفرهای تجاری یا توریستی هستند، موظفند ویزای شینگن را برای اقامت تا 90 روز در مدت 180 روز دریافت کنند. لیست کامل کشورهای شینگن شامل اتریش، بلژیک، جمهوری چک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایسلند، ایتالیا، لتونی، لیختن اشتاین، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، اسلواکی، اسلوونی، اسپانیا، سوئد و سوئیس می باشد.

 


ویزای شینگن هلند (ویزای رده C  برای بازدیدهای کوتاه مدت)

•    انواع ویزای شینگن هلند:
•    ویزای ترانزیت فرودگاهی هلند
•    ویزای تجاری هلند
•    ویزای توریستی هلند
•    ویزای بازدید کننده هلند
•    ویزای فرهنگی هلند
•    ویزای درمان پزشکی هلند

 
ویزای رده D هلند برای بازدید طولانی مدت هلند:
•    ویزای دانشجویی هلند
•    ویزای کار هلند
•    ویزای جستجوی کار هلند
•    ویزای پژوهشی هلند
•    ویزای فریلنسر هلند
•    ویزای دوره زبان هلند
•    ویزای کارآموزی دانشجویی هلند
•    ویزای مشارکت هلند
•    ویزای مجوز کار هلند

 


شرایط عمومی برای درخواست ویزای هلند

توضیحات مفصل در مورد شرایط ویزای توریستی هلند تحت دسته بندی های خاص را می توان در زیر مشاهده کرد. به طور کلی، متقاضیان باید درخواست خود را شامل مدارک درخواستی در موعد مقرر به نمایندگی دیپلماتیک یا مراکز مجاز درخواست ویزا ارسال کنند. لیست کامل مدارک ضروری بسته به دسته ویزای شما می تواند تغییر کند. بنابراین، مطمئن شوید که با نمایندگی دیپلماتیک هلند در کشور خود مشورت کنید.

 


درخواست ویزای هلند

- گذرنامه با حداقل دو صفحه خالی و حداقل 90 روز پس از پایان سفر اعتبار داشته باشد. کپی از صفحه اول شامل اطلاعات شخصی و ویزای شینگن قبلی در صورت اخذ.
- فرم درخواست ویزا تکمیل و امضا شده به همراه یک عکس بیومتریک رنگی که بیش از 6 ماه از زمان آن نگذشته باشد.
- مدرک سفر با بلیط های دو طرفه تایید شده.
- جزئیات حساب بانکی که ثابت می کند مسافر می تواند به اندازه کافی هزینه سفر خود را تامین کند.
- مدارک شغلی در قالب مدارک تایید شده از طریق کارفرما، گواهی دانشجویی و یا مدرک ثبت نام دانشگاه
- جزئیات اقامت از طریق یک دعوت نامه یا مدرکی مبنی بر رزرو هتل شما در طول اقامت شما.
- مدارک بیمه سلامت مسافرتی که تا سقف 30000 یورو را در طول مدت سفر پوشش می دهد و در کل منطقه شنگن معتبر است.
بسته به وضعیت شغلی شما، اسناد خاصی وجود دارد که باید به پرونده درخواست خود پیوست کنید.

 

اگر پیشنهاد کاری دریافت کرده اید:

•    قرارداد کار (اصل گواهی اشتغال به کار با ذکر موقعیت در شرکت و حقوق)
•    صورت حساب بانکی 6 ماه گذشته
•    تایید نامه مرخصی از کارفرما
•    اظهارنامه مالیات بر درآمد

 

اگر کار فرما هستید:

•    گواهی پروانه کسب (ثبت شرکت)
•    صورت حساب بانکی شرکت در 6 ماه گذشته
•    اظهارنامه مالیات بر درآمد

 

اگر دانشجو هستید:

•    مدارک ثبت نام دانشگاه
•    گواهی عدم اعتراض از مدیریت مدرسه

 

اگر بازنشسته هستید:

•    گواهی بازنشستگی مستند 6 ماه گذشته

اسپانسر ویزای هلند چیست؟

دانش‌آموزان یا افراد بیکار و یا بازنشسته که در موقعیتی نیستند که بتوانند هزینه‌های سفر خود را پوشش دهند، باید از حمایت اسپانسر برخوردار باشند که تمام هزینه‌ها را تقبل می‌کند. مسافران باید منابع مالی کافی برای اقامت های کوتاه مدت تا حداکثر 90 روز 55 یورو در روز را ثابت کنند. در غیر این صورت، حامی شما باید از طریق رعایت برخی الزامات مانند پر کردن فرم حمایت و ارائه مدارک درخواستی، ثابت کند که شما را مورد حمایت قرار می دهد. علاوه بر این، فقط بستگان کلاس اول می توانند این کار را انجام دهند.

قوانین ویزای هلند

- حداقل 55 یورو در روز از 1 آوریل 2020 برای اثبات دارایی های مالی کافی برای پوشش کامل هزینه های سفر درخواست می شود.
- پاسپورت شما باید حداقل دو صفحه خالی داشته باشد و نباید بیشتر از 10 سال ار اعتبار آن گذشته باشد.
- پادشاهی هلند دارای قلمروهای خارج از کشور در دریای کارائیب است، از این رو برای بازدید از این مناطق نیاز به ویزای خاص کارائیب است که شما را قادر می سازد به آروبا، بونایر، کوراسائو، سابا، سنت اوستاتیوس و سنت مارتن سفر کنید.

شرایط ویزای هلند

علاوه بر مدارک درخواستی ذکر شده در بالا، الزامات عمومی عبارتند از:
شرایط ویزای هلند برای افراد غیر اروپایی
- الزامات عمومی برای افراد غیر اروپایی که مایل به ورود به اتحادیه اروپا هستند با رویه های ذکر شده در بالا مطابقت دارد. در صورت داشتن دعوتنامه، اطلاعات تماس سازمان میزبان یا میزبان خصوصی مانند نام، آدرس، ارتباط با مهمان، هدف و مدت زمان بازدید باید در برنامه درج شود.
- اتباع غیر اتحادیه اروپا که موظف به داشتن ویزای ورود برای بازدید از هلند نیستند، از سال 2021 باید مجوز قبلی برای سفر به منطقه شنگن را درخواست کنند. مجوز را می توان به صورت آنلاین از طریق اطلاعات سفر اروپا پردازش کرد.

هزینه ویزای هلند

در زیر می‌توانید هزینه‌های ثابتی را برای انواع مختلف ویزا که از مارس 2020 تعیین شده است بیابید. به طور کلی، هزینه‌های ویزا شامل مشاوره، ارسال و رسیدگی به درخواست شما می‌شود، اما برخی از متقاضیان ممکن است از هزینه‌های ویزا معاف شوند یا از قیمت‌های کاهش‌یافته بهره ببرند. هزینه ویزا غیر قابل استرداد است، بنابراین در صورت رد درخواست شما، بازپرداخت وجود ندارد.

 برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اخذ ویزای توریستی هلند می توانید با شماره های موسسه ی بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره ی تلفنی رایگان بهره مند شوید.

نظرات کاربران
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :