ویزای توریستی کانادا

10 / 10
از 2 کاربر

اخذ ویزای توریستی کانادا در سال 2024 (مشاوره رایگان اخذ ویزای کانادا + شرایط + مدارک مورد نیاز)

یکی از انواع پرطرفدار ویزاهای موقت، ویزای توریستی است. کانادا کشوری که متقاضیان زیادی پیدا کرده است، در نتیجه ویزای توریستی کانادا یکی از گزینه های هر مسافر و توریستی  است. اما دریافت ویزای توریستی کانادا شرایط خود را داراست. ویزای توریستی کانادا به سه دسته تقسیم می شود:

 • ویزای سینگل کانادا
 • ویزای مالتیپل یا ۵ سال کانادا
 • سوپر ویزای کانادا

همانطور که از اسم ویزای توریستی کانادا پیداست، قبل از هر چیزی باید توریست و مسافر بودن شما برای کانادا مشخص و روشن باشد. شما برحسب نیاز و هدفی که از سفر دارید می توانید یکی از انواع ویزای توریستی کانادا را تهیه کنید.

 ویزای توریستی کانادا

ویزای سینگل کانادا

ویزای سینگل کانادا تنها برای یک بار ورود به خاک کانادا در زمانی مشخص و تا مدتی معین صادر می‌شود. به بیان دیگر دارنده ویزای سینگل کانادا تنها قادر خواهد بود یک بار وارد خاک کانادا شود و مقید به ترک کانادا در زمان قید در ویزا است.خروج فرد پیش از پایان اعتبار ویزای سینگل کانادا از این کشور بدان معنی نخواهد بود که وی می‌تواند تا زمان پایان اعتبار ویزای خود یک بار دیگر وارد کانادا شود. ویزای سینگل کانادا تنها یک بار ورود به خاک این کشور را جواز می‌دهد و پس از خارج شدن از کانادا حتی برغم باقی ماندن از اعتبار آن، دیگر ارزشی نخواهد داشت.

 

ویزای مولتیپل کانادا

ویزای مولتیپل کانادا با نام‌هایی همچون ویزای مولتی کانادا و یا ویزای ۵ ساله کانادا نیز شناخته می‌شود، یکی از جذاب‌ترین انواع ویزای کانادا است. اگرچه ویزای مولتی کانادا در ذات نوعی ویزای اقامت موقت است اما بر اساس قوانین مهاجرتی کانادا و اطلاعیه‌های صادر شده، اعتبار این ویزا به جز در شرایط خاص تا زمان پایان اعتبار پاسپورت متقاضی خواهد بود.  از مهمترین ویژگی‌های ویزای مولتیپل کانادا از این قرار است:

 • نامحدود بودن تعداد دفعات ورود به خاک کانادا
 • اعتبار ویزا تا زمان اعتبار پاسپورت
 • امکان اقامت در کانادا تا ۶ ماه برای هر بار ورود
 • امکان تمدید مدت ۶ ماه در صورت کافی و قانع کننده بودن دلایل متقاضی
 • در صورتی که طی ۱۰ سال گذشته برای اخذ ویزای کانادا انگشت نگاری کرده باشید، برای درخواست مجدد نیاز به انگشت نگاری نخواهید داشت، حتی اگر تقاضای شما ریجکت شده باشد.
 • از آنجایی که اعتبار پاسپورت ایرانی حداکثر ۵ سال است، ویزای مولتیپل کانادا در ایران به ویزای ۵ ساله کانادا نیز شهرت یافته است. اما در عمل اگر از اعتبار پاسپورت متقاضی ویزای مولتیپل کانادا، ۳ سال مانده باشد، ویزای مولتیپل وی نیز ۳ سال اعتبار خواهد داشت.

 

سوپر ویزای کانادا

سوپر ویزای کانادا نوع سوم ویزای توریستی کانادا است که به نام ویزای والدین نیز شناخته می‌شود. این ویزا مخصوص والدین یا پدر بزرگ و مادر بزرگ‌ افرادی است که سن آنها بالاتر از 18 است و اقامت دائم کانادا را دارند. برای اخذ این ویزا شخص مقیم در کانادا که فرزند یا نوه متقاضی است، باید برای او دعوتنامه بفرستد . برای سوپر ویزای کانادا ارائه دعوت نامه از داخل کانادا الزامی است.حداقل حقوق پایه دعوت کننده در کانادا نباید از ۲۴۰۰۰ دلار در سال کمتر باشد؛ مدارک اقامت و برگه‌های ارزشیابی شرایط مالی و مالیاتی فرد دعوت کننده نیز حتما می‌بایست ضمیمه پرونده درخواست سوپر ویزای کانادا شود. همچنین دعوت کننده باید بیمه خدمات درمانی متقاضی را حداقل برای یک سال از داخل خاک کانادا پرداخت کرده و فرد دعوت شونده باید زیرنظر پزشکان مورد اعتماد سفارت معاینه شود.

 

 

نکات مهم برای اخذ ویزای توریستی کانادا

اگر در ۱۰ سال گذشته برای اخذ هرگونه ویزای کانادا انگشت نگاری کرده باشید، برای درخواست مجدد نیازی به انگشتنگاری نخواهید داشت. پس از ثبت پرونده, ۳۰ روز جهت انجام انگشت نگاری وقت دارید. از آنجا که سفارت کانادا در ایران وجود ندارد, انگشت نگاری در دفاتر VFS در برخی کشورهای همسایه مانند ترکیه, ارمنستان, دبی و … انجام خواهد شد.

در صورتی که با درخواست ویزای توریستی شما موافقت شود یا اصطالحا پاس ریکوئست شدید, باید پاسپورت خود را توسط یکی از آژانس های هواپیمایی معتبر به یکی از دفاتر ارسال کنید و یا اصطالحاْ جهت پیکاپ اقدام کنید و در مدت زمان بین ۳ تا ۵ روز، ویزای شما در پاسپورتتان الصاق یا اصطالحا لیبل میشود.

 

مدارک مورد نیاز برای ویزای توریستی کانادا

 • ارائه یک قطعه عکس
 • پاسپورت معتبر
 • ترجمه سند ازدواج
 • ترجمه شناسنامه
 • دانشجویان و دانش آموزان باید گواهی اشتغال به تحصیل ارائه دهند.
 • تکمیل فرم درخواست ویزای توریستی کانادا برای هر نفر به صورت مجزا
 • ترجمه مدارک شغلی
 • ارائه نامه مهر شده جهت اثبات تمکن مالی به زبان انگلیسی و همچنین باید پرینت گردش حساب خود را در طی ۶ ماه اخیر ارائه دهید.
 • سوابق بیمه تأمین اجتماعی
 • اجازه خروج برای فرزندان زیر ۱۸ سال
 • کارت ملی
 • سند ملکی

 

مدت زمان بررسی پرونده های ویزای توریستی کانادا

مدت زمان جواب ویزای توریستی کانادا، پس از انجام مراحل انگشت نگاری و عکس برداری ویزای توریستی کانادا محاسبه می‌گردد. تا پیش از این، مدت زمان جواب ویزای توریستی کانادا، بین ۱۴ تا ۹۰ روز پس از مراحل انگشت نگاری کانادا بود. در تاریخ ۲۲ ژانویه ۲۰۱۹، سفارت کانادا اعلام کرد که این مدت زمان افزایش یافته و ۹۲ روزی کاری پس از انگشت نگاری، جواب ویزای توریستی کانادا متقاضیان، به ایشان اعلام خواهد شد.

 

شرایط اخذ ویزای توریستی کانادا

 • برخورداری از گذرنامه ای معتبر
 • برخورداری از سلامت جسم و روان
 • برخورداری از تمکن مالی
 • داشتن برنامه ای دقیق برای بازدید از کانادا
 • تعهد دادن جهت اثبات بازگشت به کشور خود
 • نداشتن سوء پیشینه
 • رعایت کردن تمامی قوانین مربوط به کانادا در هنگام سفر به این کشور

ویزای توریستی کانادا

 مرز کانادا با ایالات متحده بلند ترین مرز زمینی به حساب می آید.

قسمت وسیعی از کشور کانادا به دلیل سرمای زیاد هوا و نزدیکی به قطب شمال خالی از سکنه می باشد.

به صورت کلی آب و هوای کشور کانادا سرد و قطبی می باشد ولی قسمت های جنوبی این کشور مانند شهر ونکوور دارای آب و هوای معتدل می باشد.

اتاوا پایتخت کشور کانادا می باشد و از مهمترین و پرجمعیت ترین  شهرهای این کشور می توان به تورنتو، مونترآل و همچنین ونکوور اشاره کرد.

بر طبق آخرین آمار های ثبت شده کانادا حدودا 36 میلیون نفر جمعیت دارد.

زبان فرانسوی به همراه زبان انگلیسی، 2 زبان رسمی مردم کشور کانادا می باشد، که البته اغلب افراد فرانسوی زبان در استان کبک کانادا ساکن هستند.

حدود 80 درصد افراد ساکن در کشور کانادا پیرو دین مسیحیت هستند و دین اسلام بعد از افراد بی دین در جایگاه سوم در این کشور قرار دارد.

نزدیکی کشور کانادا به کشور آمریکا از لحاظ جغرافیایی سبب شده تا روابط اقتصادی بین این 2 کشور گسترده باشد به گونه ای که این 2 کشور بزرگترین روابط اقتصادی در جهان را بیشتر از هر 2 کشور دیگری دارند.

یکی از نکات جالب درباره ی کشور کانادا این است که ملکه ی الیزابت دوم، ملکه ی کانادا نیز هست و قوانین با امضای او خاصیت اجرایی پیدا می کنند.

 

شرایط ویزای توریستی کانادا

همانطور که میدانید ویزای توریستی کانادا یک ویزای کوتاه مدت است که به شخص متقاضی این امکان را می دهد که در مدت معلوم تعیین شده به این کشور سفر کرده و در آن اقامت داشته باشند.

افراد با اهداف مختلفی اقدام به اخذ ویزای توریستی کانادا می نمایند. از جمله ی این اهداف می توان به برگزاری سمینارهای مختلف، شرکت در جلسات کاری، شرکت در فستیوال های گوناگون، سفر و گردشگری،دیدار اقوام ساکن در کانادا و همچنین شرکت در همایش ها و یا نمایشگاه ها اشاره کرد.

ویزای توریستی کانادا با نام (visitor visa)  ویزایی است که برای افراد متقاضی ویزای توریستی کانادا  با هدف سفر و گردشگری اخذ می شود.

در حال حاظر ویزای توریستی کانادا به صورت ویزای مولتی (Canada multiple visa) که با نام ویزای 5 ساله ی کانادا نیز نام برده می شود، صادر می شود.

ویزای مولتی کانادا این امکان را به شخص متقاضی می دهد که تا زمان اعتبار ویزای خود در هر زمانی بدون محدودیت از کانادا خارج شده و دوباره وارد خاک کانادا شود. لازم به ذکر است که شخص می تواند هر بار به مدت 6 ماه در این کشور اقامت داشته باشد. بعد از گذشت 6 ماه شخص می تواند حتی به مدت چند ساعت از کانادا خارج شده و دوباره به آنجا بازگردد تا اقامت وی به مدت 6 ماه بعدی تمدید شود.

در حال حاظر به دلیل بسته بودن سفارت کانادا در ایران، میتوان گفت که بهترین روش برای اخذ ویزای کانادا ثبت نام آنلاین می باشد.

اولین گام برای ثبت نام آنلاین ویزای کانادا، ایجاد یک حساب کاربری در سایت سفارت کانادا می باشد. بعد از ایجاد حساب کاربری شخص متقاضی باید درخواست خود را ثبت و هزینه ی ثبت نام را به صورت آنلاین پرداخت نمایند. پس از طی این مراحل یک شماره ی پیگیری به وی داده می شود که میتواند از طریق آن روند انجام کار خود را پیگیری نماید.

 

مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی کانادا

مدارک لازم برای اخذ ویزای کانادا بر طبق نوع ویزای درخواستی متفاوت است.

بخشی از مدارک لازم ویزای توریستی کانادا به شرح زیر است.

 • اصل و ترجمه ی شناسنامه
 • اصل پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار
 • 2 قطعه عکس
 • تکمیل فرم درخواست ویزا
 • ارائه ی رزرواسیون هتل
 • ارائه ی بلیط رغت و برگشت
 • نامه ی تمکن مالی
 • ارائه ی پرینت گردش حساب 3 ماهه

 

چگونگی اخذ وقت سفارت کانادا

افراد متقاضی ویزای توریستی کانادا می توانند به جز روش اینترنتی از طریق مراجعه ی حضوری به یکی از شعب vfs global  بدون تعیین وقت اقدام به اخذ ویزای توریستی نمایند.

پروسه ی انجام این کار به این صورت است که شخص متقاضی با مراجعه به یکی از شعب وی اف اس گلوبال در خارج از ایران مدارک مورد نیاز و همچنین ترجمه ی مدارک را به صورت حضوری تحویل داده و فرم های مربوطه را تکمیل و انگشت نگاری را  انجام می دهند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی (vfs global) میتوانید به مقاله ی موجود در سایت در این زمینه ی مراجعه نمایید.

لازم به ذکر است که تنها راه ارتباط بین شخص متقاضی ویزا ایمیل شخص خواهد بود.

برای پیگیری جواب ویزای توریستی کانادا در روش ثبت نام آنلاین، شخص متقاضی می تواند با مراجعه به حساب کاربری خود در سایت رسمی سفارت کانادا با درج شماره ی پیگیری  میتوانند از روند انجام کار خود مطلع شوند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اخذ ویزای توریستی کانادا می توانید با شماره های موسسه ی بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره ی تلفنی رایگان بهره مند شوید.

نظرات کاربران
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :