ویزای توریستی یونان

9 / 10
از 8 کاربر

اخذ ویزای توریستی یونان با موسسه راد مهاجر در سال 2024 (مدارک مورد نیاز + شرایط + مشاوره)

کشور یونان در مرز بین 3 قاره ی اروپا، آسیا و همچنین آفریقا واقع شده است. این کشور در منطقه شینگن میباشد و برای ورود به این کشور شما نیازمند دریافت ویزای شینگن هستید. یونان جاذبه‌های زیادی را برای گردشگران فراهم کرده به همین دلیل سالانه افراد زیادی برای تفریح و گردش به این کشور سفر میکنند

ویزای توریستی یونان

امروزه کشور یونان یکی از کشور های توسعه یافته ی عضو اتحادیه ی اروپاست.

پایتخت این کشور شهر آتن می باشد  و از مهمترین شهر های آن می توان شهر های کشور یونان می توان به پاتراس، هراکلیون و همچنین سالونیک اشاره کرد.

شهر آتن با عنوان پایتخت و هچنین بزرگترین شهر کشور یونان  حدودا 3 میلیون نفر جمعیت دارد.  

پول رایج کشور یونان یورو می باشد.

طبق آخرین آمار های انجام شده کشور یونان حدودا 10 میلیون نفر جمعیت دارد.

زبان رایج کشور یونان زبان یونانی می باشد که حدودا 12 میلیون نفر در سراسر دنیا به این زبان صحبت می کنند که غالب این افراد در کشور های یونان، ترکیه و همچنین آلبانی زندگی می کنند.

از مهمترین محصولات صادراتی کشور یونان می توان به زیتون، گوشت ماهی و بره و همچنین مرکبات و حبوبات اشاره کرد.

جالب توجه است که کشور یونان سومین کشور بزرگ تولید کننده ی زیتون در دنیا به حساب می آید.

هر ساله تعداد بسیار زیادی از گردشگران از سراسر دنیا با اخذ ویزای توریستی کشور یونان به این کشور زیبا با تمدنی کهن سفر کرده و از جاذبه های دیدنی آن بهره مند می شوند. از دلایل زیاد سفر گردشگران به کشور یونان علاوه بر جاذبه های توریستی فراوان کشور یونان میتوان به هزینه ی پایین سفر به به این کشور نسبت به دیگر کشور های اروپایی اشاره کرد.

 

شرایط اخذ ویزای توریستی کشور یونان

ویزای توریستی کشور یونان یک ویزای کوتاه مدت است که به شخص متقاضی این امکان را می دهد که در مدت مشخص تعیین شده به کشور یونان سفر کرده و از از جاذبه های توریستی این کشور زیبا و تاریخی بهره مند شوند.

ویزای توریستی کشور یونان با اهداف مختلفی از جمله سفر و گردشگری، برگزاری جلسات کاری، کنفرانس ها و سمینار های مختلف اخذ می شوند.

پروسه ی اخذ ویزای توریستی کشور یونان معمولا 2 تا 3 هفته  زمان می برد اما گاهی این پروسه تا 1 ماه نیز به طول می انجامد، بنابراین فرد متقاضی ویزای توریستی کشور یونان، باید زمان بندی گرفتن ویزای توریستی خود را به گونه ی تنظیم کنند که با زمان سفر خود تداخل نداشته باشند.

یکی از نکات مهم در زمینه ی اخذ ویزای توریستی کشور یونان و کلا کشور ها حوزه ی شینگن این است که اگر شخص بخواهد به کشور های دیگر سفر کند ابتدا حتما باید به کشوری که ویزای توریستی را از سفارت آن کسب کرده به عنوان مقصد اول سفر کند و سپس از آنجا به دیگر کشور های حوزه ی شینگن برود.

 

مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی کشور یونان

  • اصل و کپی شناسنامه
  • ترجمه ی شناسنامه
  • 2 قطعه عکس به فرمت مورد نیاز
  • ارائه ی دعوتنامه در در صورت وجود اقوام و آشنایان در کشور یونان
  • ارائه ی رزرواسیون هتل
  • ارائه ی بلیط رفت و برگشت
  • ارائه ی گواهی اشتغال به تحصیل و یا اشتغال به کار
  • ارائه ی گواهی تمکن مالی گردش حساب 3 ماهه
  • ارائه ی بیمه ی مسافرتی

 

چگونگی اخذ وقت سفارت کشور یونان

اولین قدم برای اخذ ویزای توریستی کشور یونان اخذ وقت از سفارت کشور مورد نظر در تهران است.

پروسه ی اخذ وقت سفارت از کشور یونان به این صورت است که شخص متقاضی  باید فرم آنلاین مبتنی بر درخواست ویزای توریستی کشور یونان را پر کرده و تا دریافت پاسخ از طرف سفارت یونان منتظر بماند و به جمع آوری مدارک مورد نیاز بپردازند.

لازم به ذکر است که مدارک مورد نیاز جمع آوری شده باید کامل و بدون هیچ نقصی باشد زیرا کوچکترین نقصی در مدارک مورد نیاز زمینه ساز موافقت نکردن با درخواست ویزای توریستی فرد متقاضی می باشد.

در صورت موافقت کردن سفارت با درخواست ویزای توریستی شخص متقاضی لیستی از زمان های خالی سفارت برای شخص ارسال می شود که میتواند روز مورد نظر را انتخاب کرده و با تمامی مدارک خود به سفارت کشور یونان مراجعه کند.

یکی از نکات مهم در زمینه ی ویزای توریستی چینش درست و به ترتیب مدارک است، درست چیدن مدارک میتواند تاثیر به سزایی در کاهش درصد و احتمال ریجکت شدن شخص داشته باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اخذ ویزای توریستی یونان  می توانید با شماره های موسسه ی بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره ی تلفنی رایگان بهره مند شوید.

نظرات کاربران
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :