ویزای سرمایه گذاری

10 / 10
از 8 کاربر

چگونه ویزای سرمایه گذاری در یک کشور را اخذ کنیم ؟

ویزای سرمایه گذاری و اخذ ویزای سرمایه گذاری، نحوه دریافت ویزای سرمایه گذاری و مدارک لازم جهت اخذ ویزای سرمایه گذاری و سرمایه گذاری از روش های مختلف مواردی هستند که در این مقاله ذکر شده اند. 

یکی از راه های اخذ اقامت کشورهای مختلف اقدام از طریق ویزای سرمایه گذاری است. به این معنی که فرد متقاضی در ازای سرمایه گذاری خود که به صورت ثبت شرکت، خرید ملک، شروع کسب و کار و یا سرمایه گذاری در پروژه های پیشنهادی از طرف کشور مقصد، اجازه ی اقامت موقت و یا دائم برای خود و خانواده ی خود یا به جهتی ویزای سرمایه گذاری  را دریافت خواهد کرد.

طبیعتا ویزای سرمایه گذاری در کشورهای مختلف شرایط بسیار مختلف و متنوعی خواهد داشت. اگر قرار بر این باشد که به صورت اجمالی و کلی در رابطه با ویزای سرمایه گذاری صحبت شود و آن را دسته بندی کنیم، میتوان در سه دسته در مورد ویزای سرمایه گذاری به بحث نشست.

 ویزای سرمایه گذاری

دسته ی اول :

سرمایه گذاری در پروژه های از پیش تعیین شده

اخذ ویزای سرمایه گذاری از طریق پروزه های از پیش تعیین شده

در بعضی از کشور ها مانند آمریکا سرمایه گذاری میبایست در پروژه هایی انجام شود که از پیش توسط دولت پیشنهاد شده است. معمولا مبالغ این سرمایه گذاری ها بالاتر از 500 هزار دلار است. به این صورت که فرد متقاضی در ازای سرمایه گذاری در این پروژه ها اقامت آن کشور و به عبارتی ویزای سرمایه گذاری دریافت خواهد کرد. البته باید توجه کنید که سرمایه گذاران در سود ده و زیان ده بودن پروژه ها شریک خواهند بود، بنابراین تضمینی برای برگشت سرمایه وجود ندارد.

دسته ی دوم :

سرمایه گذاری از طریق ارائه ی برنامه تجاری (business plan)

اخذ ویزای سرمایه گذاری  از طریق ارائه برنامه تجاری

این نوع سرمایه گذاری بیشتر در خصوص کشور های سطح اول اروپایی و کانادا است. در این روش جدا از مبلغی که بایستی سرمایه گذاری شود، بحث ارائه ی برنامه ی تجاری نیز مطرح است. به این معنی که فرد متقاضی باید برنامه ی کسب و کار و تجاری داشته باشد که در بررسی های کارشناسان به عنوان یک برنامه ی عملی و سود ده ارزیابی شده و توسط قوانین کشور مقصد مورد قبول باشد. بنابراین متقاضیانی که قصد سرمایه گذاری در این کشورها را دارند میبایستی در کار تجارت سابقه و تجربه داشته و صاحب ایده های بکر و سود ده باشند. به طور کلی پا گذاشتن در این مسیر بدون در اختیار داشتن دانش و آگاهی نسبت به دنیای کسب و کار ریسک بزرگی است. البته در صورت موفقیت فرصت بسیار خوبی نصیب سرمایه گذاران خواهد شد چرا که علاوه بر اخذ اقامت برای خود و خانواده، سرمایه خود را در یک کشور سطح اول به لحاظ رفاه اجتماعی و در محیطی با امنیت اقتصادی بالا به کار گرفته اند.

دسته ی سوم :

سرمایه گذاری با مبالغ پایین و بدون نیاز به برنامه تجاری

در این روش سرمایه گذاری صحبت درباره ی کشور های سطح دوم و سوم اروپایی همچون یونان، اسپانیا، گرجستان و غیره است. شاید این نوع سرمایه گذاری بیشتر به گوش عموم مردم آشنا باشد که میتوان با خرید ملک یا سپرده گذاری در بانک های کشور مقصد و یا ثبت شرکت به صورت سوری و غیره، اقامت کشور مقصد را اخذ نمود. اما باید توجه کرد که در قریب به اتفاق این کشور ها اقامت اعتایی به صورت موقت چند ماهه و یا یک ساله است و سال به سال تمدید خواهد شد و هیچ تضمینی برای اخذ اقامت دائم کشور مقصد از این راه وجود ندارد. یعنی مادامی که این سرمایه گذاری وجود دارد ممکن است، توجه کنید، ممکن است اقامت تمدید شود و منتهی شدن آن به اقامت دائم و اخذ پاسپورت امری بعید به نظر میرسد.

در صورت نیاز به کسب اطلاعات جزئی تر درباره ی شرایط کشور های مختلف برای ویزای سرمایه گذاری و روش های ویزای سرمایه گذاری  همچنین اطلاع از روش های دیگر مهاجرت ازجمله اخذ ویزای کاری، ویزای تحصیلی، ویزای ازدواج و ویزای توریستی میتوانید با مشاورین ما در موسسه ی بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره تلفنی رایگان بهره ببرید.  

نظرات کاربران
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :