کار در آفریقای جنوبی

9 / 10
از 1 کاربر

راهنمای تکمیلی مهاجرت کاری به آفریقای جنوبی در سال 2024

آفریقای جنوبی یکی از زیباترین کشورهای دنیا برای سفر گردشگری است. طبیعت و حیات وحش جذاب، پارک‌های جنگلی، سواحل زیبا و بناهای تاریخی همه از زیبابی‌های این کشور میباشند. در کنار مناطق دیدنی این کشور، مهاجرت کاری به آفریقای جنوبی نیز میتواند گزینه‌ی خوبی باشد. در این مقاله در مورد این موضوع اطلاعات تکمیلی به شما خواهیم داد و مزایا و معایب این کشور را بررسی خواهیم کرد

کار در آفریقای جنوبی

درباره‌ی آفریقای جنوبی

جمهوری آفریقای جنوبی کشوری است در جنوب آفریقا و در سواحل دو اقیانوس اطلس و هند.

جمهوری آفریقای جنوبی با کشورهای نامیبیا، بوتسوانا، زیمبابوه، موزامبیک، سوازیلند ولسوتو (کشوری که در سرزمین آفریقای جنوبی محصور شده‌است) هم ‌مرز است.

آفریقای جنوبی به 9 استان تقسیم می شود و همچنین این ۹ استان به 52 بخش  تقسیم می‌شود که 6 تای آن‌ ها شهرداری کلان شهر ها و 46 تای آن‌ها شهرداری بخش ها  هستند.

لازم به ذکر است که این کشور سه پایتخت متفاوت دارد: قوهٔ مجریه درپرتوریا ، پارلمان در کیپ تاون، و قوهٔ قضائیه در بلوم فونتین مستقر است. پرجمعیت ترین شهر جمهوری آفریقای جنوبی شهر بزرگ ژوهانسبورگ است.

آفریقای جنوبی 11 زبان رسمی دارد و همانطور که میدانید زبان انگلیسی بیشتر گویش را داراست ولی این نکته در آفریقای جنوبی صادق نیست و پر تکلم ترین زبان در آفریقای جنوبی زبان انگلیسی نیست.

طبق آخرین آمار های به ثبت رسیده در کشور آفریقای جنوبی، این کشورحدودا 50 میلیون نفر جمعیت دارد.

براساس آخرین سرشماری سال 2011 مسیحیان 79 درصد از جمعیت آفریقای جنوبی را شامل می شود و سایر ادیان در رده های بعدی قرار دارند.

به علت تنوع نژادی و ملیتی موجود در کشور آفریقای جنوبی، فرهنگ واحد و جامعی در این کشور نمیتوان یافت. امروزه تنوع غذایی در این کشور که تاثیر گرفته از فرهنگ‌ های مختلف موجود در آن است  که باعث شده جهانگردان به سرمایه‌ گذاری در بخش خوراک و غذا های گوناگون دست بزنند. علاوه بر غذا، موسیقی و رقص هم از نمادهای فرهنگی این کشور به شمار می آید.

این کشور از معدود کشورهای قاره ی آفریقا است که در آن در هیچ دوران تاریخی ای کودتا نشده و انتخابات به صورت منظم و قانونی در طول یک سده اخیر در آن برگزار شده‌ است. با این حال اکثریت سیاه پوستان تا سال ۱۹۹۴ دارای حق رای در این کشور نبودند.

نظام سیاسی این کشور دموکراسی پارلمانی است اما پست ریاست دولت و ریاست کشور به صورت ادغام شده در مقام رئیس ‌جمهور منتخب پارلمان وجود دارد.

حیات‌ وحش متنوع، سواحل زیبا و بیابان‌ها، تنها تعدادی از جاذبه‌های گردشگری آفریقای جنوبی است که این کشور را به مقصد بسیاری از گردشگران و جهانگردان تبدیل کرده است. هر ساله تعداد زیادی از افراد علاقه مند به سفر و گردشگری با اخذ ویزای توریستی این کشور، به آفریقای جنوبی سفر کرده و از جاذبه های گردشگری این کشور زیبا بازدید به عمل می آورند، لازم به توجه است که در سال 2014 بیش از 9 میلیون توریست خارجی وارد این کشور شده‌ واز آن دیدن کرده‌اند که این تعداد گردشگر خارجی حجم زیادی از پول و سرمایه را وارد این کشور کرده که موجب توسعه و پیشرفت آفریقای جنوبی در زمینه ی گردشگری شده است. 

 

شرایط اقتصادی کشور آفریقای جنوبی

منابع عظیم طلا در این کشور سبب شده تا آفریقای جنوبی بزرگترین صادرکننده طلا (که به صورت معمول حدود 40 درصد از کل صادرات آفریقای جنوبی را تشکیل می‌دهد) در جهان شود. این کشور دارای 40 درصد از کل ذخائر طلای جهان و 29 درصد از کل تولیدات طلا در جهان را دارا می‌باشد.

آفریقای جنوبی از جمله تولید کنندگان عمده منابع اورانیوم، سنگ های گوناگون، پلاتین و  منابع زغال سنگ، سنگ گران بهای الماس، آلومینیوم و سیلیکات آلومینیوم، منابع پنبه ی نسوز،فلزاتی مانند کروم و مس، سنگ آهن،منابع سرب و منگز، فسفات و سیلیکوم، فلزاتی همچون نقره و تیتانیوم، روی و غیره می‌باشد. بخش صنعتی شامل صنایع شیمیایی، صنعت مواد غذایی، پارچه و صنعت نساجی، وسایل حمل نقل موتوری و مهندسی برق است. لازم به ذکر است که منابع ذغال سنگ این کشور حدودا 75 درصد از نیاز این کشور به انرژی را تامین میکند.

صنعت کشاورزی و پرورش دام نیز تقریبا 30 درصد از صادرات کشور آفریقای جنوبی را تشکیل می‌دهد و تولیدات آن شامل میوه جات، پشم و ذرت است. سطح زندگی در این کشور در قاره آفریقا در بالاترین جایگاه قرار دارد ولی این موضوع  در بین سفید پوستان و سیاه پوستان به صورت برابر تقسیم نشده است. لازم به ذکر است خروج برخی سرمایه گذاران خارجی در این کشور به این کشور کمک کرده تا به خودکفایی نسبی برسد.

 

مشاغل مورد نیاز کشور آفریقای جنوبی

کشور آفریقای جنوبی چند سالی است که دچار کمبود نیروی کار متخصص و با مهارت به خصوص در زمینه های تخصصی مانند مهندسی در رشته های مختلف است. کشور آفریقای جنوبی یک سری مهارت ها که در آن با کمبود نیرو ی کار مواجه است را مشخص کرده است که این لیست به شرح زیر است.

مهندسین/متخصصان ICT/متخصصان در رشته های مالی و حسابداری/مدیر فروش/مدیر ارشد در رشته های مختلف/صنعتگران/متخصصین پزشکی/رسانه ها و تولید/رشته های کاری در معدن/مدیران عمومی

 

روش های اخذ ویزای کاری کشور آفریقای جنوبی

یکی از راه های مهاجرت به کشور آفریقای جنوبی، کار در این کشور می باشد که شخص متقاضی می تواند پس از اخذ ویزای کار این کشور برای اخذ تابعیت و شهروندی این کشور(سیتیزن شیپ) اقدام کند.

لازم به ذکراست که اگر شخصی به مهاجرت کردن برای کار در آفریقای جنوبی فکر می کند باید قبل از رفتن به آنجا برای اخذ ویزای کاری این کشور اقدام کند.

این ویزا همانند ویزای کوتاه مدت عمل می کند. لازم به ذکر است که شخص متقاضی کار در این کشور می تواند با ویزای توریستی وارد این کشور شده و در آنجا برای اخذ ویزای کاری آفریقای جنوبی  اقدام نمایند.

ویزای کار کشور آفریقای جنوبی انواع مختلفی دارد که شامل موارد زیر است:

1-  ویزای کار عمومی (general work permit)

این ویزا مختص کسانی است که ویزا برای آنها تا زمانیکه قرارداد کاری عقد کنند معتبر است. لازمه ی این نوع ویزا داشتن پیشنهاد کار از کارفرمای یک شرکت معتبر در این کشور و یا عقد قرار داد معتبر با شرکتی که به شخص متقاضی کار پیشنهاد کار داده است. لازم به ذکر است که شخص به منظور طی مراحل برای اخذ ویزای کاری این کشور میتواند مدارک و پیام های مربوطه را برای بررسی به مقامات این کشور ارسال کند.

2-  ویزای بحرانی (quota work permit)

این نوع ویزا برای افراد دارای مهارت و تخصص در زمینه های مختلف مناسب می باشد، این ویزا یک ویزای رسمی است که به حداقل 5 سال تجربه و سابقه ی کاری در زمینه ی مرتبط نیاز دارد. افراد متقاضی باید از قبل برای این نوع ویزا ثبت نام کنند. لازم به توجه است که این ویزا می تواند به یک ویزای کاری  5 ساله و یا اقامت دائم کشور آفریقای جنوبی منجر شود.

3-  ویزای انتقال کار داخل آفریقای جنوبی (Intra company work permit)

این نوع ویزا مختص کمپانی های بین المللی است تا بتوانند به راحتی کارمندان و کارکنان خود را به راحتی به شعب همان کمپانی در کشور آفریقای جنوبی منتقل کنند. این ویزا به کارمندان خارج از کشور آفریقای جنوبی اجازه می دهد تا با اهداف کاری وارد این کشور شوند. لازم به ذکر است که مدت زمان این نوع ویزا در بیشترین حالت ممکن 4 سال است.

یکی دیگر از راه‌ها و روش‌های پیشنهادی برای مهاجرت به کشور آفریقای جنوبی، از طریق تحصیل میباشد. این روش مزایای خوبی دارد و به مراتب شرایط آسان‌تری نیز دارد. زیرا افراد مشغول به تحصیل در این کشور با توجه به مقطع تحصیلی خود اجازه ی کار پاره وقت یا همان پارت تایم در این کشور را دارند. لازم به ذکر است که افراد پس از اتمام دوره ی تحصیلی خود می توانند به صورت تمام وقت در این کشور مشغول به کار شوند

اگر قصد مهاجرت دارید ولی نمیدانید این پروسه را از کجا باید شروع کنید میتوانید با کارشناسان موسسه راد مهاجر تماس بگیرید، ما پاسخگوی سوالات شما هستیم. تمام مشاورات تلفنی نیز رایگان میباشند

نظرات کاربران
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :