کار در اتریش

9 / 10
از 10 کاربر

اخذ ویزای کار اتریش با بهترین شرایط در سال 2024 با موسسه راد مهاجر (هزینه‌ها + شرایط + مدارک مورد نیاز + مشاوره رایگان ویزای اتریش)

اگر قصد مهاجرت به اتریش را دارید لازم است با شرایط، مزایا و معایب این کشور آشنا شوید تا انتخاب مناسبی داشته باشید. این کشور یکی از بهترین و پیشرفته‌ترین کشورهای اروپایی است.

کار در اتریش

کشور اتریش با مساحت  تقریبا ۸۳٬۸۷۸ کیلومتر مربع، از لحاظ بزرگی تقریباً هم ‌اندازی کشور  امارات است و لازم به ذکر است که از ۹ ایالت تشکیل شده ‌است. حدود ۶۰٪  از خاک این کشور را رشته کوه‌های آلپ شرقی شامل می‌شوند. لازم به ذکر است که پایتخت این کشور شهر زیبای وین میباشد.

بر اساس آخرین آمار های منتشر شده در سال های 2013 تا 2015 تقریبا 60 درصد مردم اتریش کاتولیک, حدودا 4 درصد آنها اونجلیست و نزدیک به 7 درصد مردم اتریش مسلمان هستند. پیروان یهودیسم, بودائیسم و هندوئیسم در مجموع کمتر از 0.5 درصد از جمعیت کشور اتریش را تشکیل می دهند.

زبان رسمی مردم  اتریش ، زبان آلمانی است و لازم به ذکر است که 98 درصد از مردم این کشور به این زبان صحبت می کنند. در کنار زبان آلمانی اقلیتی کمی هم به زبان‌های کروات، اسلوونیایی و مجارستانی صحبت می‌کنند. جمعیت کشور اتریش طبق آخرین آمار ها در سال ۲۰۱۸ میلادی ۸٫۸۲۲٫۲۶۷ نفر برآورد شده است.

کشور اتریش دارای پیشینه ی تاریخی بسیار گران بهایی می باشد و دارای مکان ها، جاذبه ها و سنت های زیبا و جذابی می باشد که با فعالیت هایی که نسبت به کشور های اطراف متفاوت و منحصر به فرد است همراه می باشند.  کشور اتریش به همراه کشور همسایه اش سوئیس به عنوان پایتخت ورزش های زمستانی اروپا شناخته می شود. لازم به توجه است که اتریش نه تنها در فصل زمستان توریست های زیادی جذب می کند بلکه در تابستان نیز بسیاری از گردشگران خارجی از کشور های مختلف برای بازدید از جاذبه های تاریخی، روستا ها و حتی پیاده روی در مناظر و چشم انداز های کوهستان آلپ به این کشور سفر می کنند. کشور اتریش بعد از پایان جنگ جهانی دوم  در سال ۱۹۴۵ تاکنون یک جمهوری فدرال به حساب می آید.  از سال 2016 آقای الکساندر واندر بلن سمت ریاست جمهوری این کشور را بر عهده دارد.

 

شرایط اقتصادی کشور اتریش

اتریش در سال 2015 میلادی در رتبه ی چهاردهم در بین کشور های ثروتمند جهان که ثروت آنها بر پایه ی سرانه ی تولید ناخالص داخلی یا همان GDP محاسبه شده است قرار داشته است.جنبش کارگری در اتریش از قدرت زیادی برخوردار بوده و تأثیر زیادی بر حزب‌ های کارگری این کشور گذاشته است.

لازم به ذکر است که صنعت گردشگری بین‌المللی مهم ‌ترین بخش اقتصاد ملی کشور اتریش است.به‌طور سنتی کشور آلمان مهم‌ترین شریک تجاری اتریش بوده‌ و  این موضوع باعث شده ‌است که نسبت به تغییرات سریع در اقتصاد کشور آلمان  آسیب‌پذیر شود.(کار در اتریش)

 

مشاغل مورد نیاز کشور اتریش

آگاهی از لیست مشاغل مورد نیاز کشور اتریش به اشخاص این امکان را میدهد تا با دید بازتری به مسئله ی مهاجرت کاری به اتریش و کار در اتریش نگاه کنند و با علم کامل نسبت به موضوع مهاجرت تحصیلی به اتریش آگاهانه در این زمینه تصمیم بگیرند.

با بررسی شغل های مورد نیاز در هر کشور می توان به بازار کار آن کشور و زمینه های فعالیتی که افراد میتوانند در آن به کار مشغول شوند دست یافت. همچنین متقاضیانی که قصد مهاجرت کاری به کشورهای اروپایی را دارند می توانند درصورت داشتن تخصص و همچنین مهارت در زمینه های مختلف  به این کشور مهاجرت نمایند و سپس با اخذ اقامت این کشور می توانند مجوز کار در سایر کشوهای اروپایی را نیز اخذ نمایند.

لیست ارائه شده ی مشاغل مورد نیاز کشور اتریش در سال 2019 در گروه های مختلف به شرح زیر است:رشته های فنی و مهندسی، ساخت و ساز، رشته های پزشکی، پرستاری، کشاورزی،  فناوری ارتباطات و مخابرات ، تفریحی و گردشگری و تجارت میباشد که به صورت کامل در سایت اداره مهاجرت اتریش ذکر شده است و شما میتوانید با مراجعه به این سایت از صحت این لیست آگاه شوید.

 

روش های اخذ ویزای کاری کشور اتریش

یکی از روش های اخذ ویزای کشور اتریش، مهاجرت به این کشور از طریق ویزای کاری این کشور و کار در اتریش می باشد. از مهمترین شرایط لازم برای اخذ ویزای کاری کشور اتریش داشتن حداقل مدرک کارشناسی یا همان لیسانس و همچنین داشتن پیشنهاد کار از یک شرکت معتبر ثبت شده در کشور اتریش می باشد که به واسطه ی دعوت نامه ی کارفرما شخص مجاز به دریافت ویزای کار در اتریش شود. این ویزا اجازه ی اقامت و کار تا حداکثر 2 سال را به شخص متقاضی می دهد.

لازم به توجه است که پروسه ی انتشار آگهی شغل در اتریش به منظور پیدا کردن شخص مناسب برای کار در اتریش به این صورت است که آگهی ابتدا به مدت 3 ماه در کل اتریش ثبت و سپس به مدت 3 ماه در کل اتحادیه ی اروپا منتشر می شود. با توجه به این که ممکن است افراد زیادی مثلا اشخاص دارای پاسپورت اتریش، فارق التحصیلان دارای مجوز کار و یا افرادی که عضو کشور های اتحادیه ی اروپا هستند دارای صلاحیت برای این شغل باشند، بنابراین گرفتن ویزای کار صرفا با پیشنهاد شغلی از کشور اتریش امری محال و یا در صورت امکان سخت است.

ویزای جستجوی کار job seeker

یکی دیگر از راه های اخذ ویزای کاری کشور اتریش و کار در اتریش ، ویزای جستجوی کار می باشد که توسط آن به شخص اجازه داده میشود تا به مدت 6 ماه به جستجوی کار در اتریش بپردازند. پس از این پروسه اجازه ی 6 ماهه به شخص متقاضی داده می شود تا به جستجوی کار در اتریش داده می شود.

لازم به ذکر است که اخذ ویزای  جستجوی کار کشور اتریش به منزله ی اخذ اجازه ی کار در اتریش نیست، مدارک شخص پس از پیدا کردن کار و عقد قرار داد به اداره ی کار مربوطه فرستاده خواهد شد و پس از موافقت قانونی کارت اقامت کشور اتریش (کارت قرمز-سفید-قرمز) برای مدت 12 ماه برای شخص صادر می شود. لازم به توجه است که خانواده ی شخص متقاضی از ابتدای کار اجازه ی همراهی او را توسط این نوع ویزا را ندارند ولی پس از اخذ کارت قرمز-سفید-قرمز می توانند برای اخذ ویزای خانواده نیز اقدام کنند.

پروسه ی اخذ ویزای کاری اتریش و کار در اتریش  به صورت یک سیستم امتیاز دهی می باشد که در این نوع ویزا بر اساس ویژگی های فردی امتیاز های افراد نیز متفاوت است برای مثال داشتن سن بین 20-35، 20 امتیاز و سن بین 35-40 سال، 15 امتیاز را دارا می باشد. دلازم به ذکر است شخص جهت دریافت ویزای جستجوی کار در اتریش باید حداقل 70 امتیاز از کل 100 امتیاز را کسب کنند.

یکی از نکته های مهم و قابل توجه در زمینه ی اخذ ویزای کاری کشور اتریش و کار در اتریش دانستن زبان آلمانی می باشد. زبان آلمانی زبان رسمی کشور اتریش است، بنابراین داشتن مدرک آلمانی کمک بسیار زیادی در زمینه ی  جستجوی شغل بهتر در شرکت ها و کمپانی های بهتر را به فرد مینماید.

یکی دیگر از راه های ورود به کشور اتریش و کار در اتریش  این است که شخص متقاضی کار در اتریش از طریق ویزای تحصیلی این کشور وارد اتریش شود. کشور اتریش به افراد مشغول به تحصیل در این کشور اجازه ی کار پاره وقت به افراد را می دهد و شخص میتواند حین تحصیل به کار در اتریش مشغول شود. لازم به ذکر است که افراد بلافاصله پس از اتمام تحصیل خود با پیدا کردن شغل مورد نظر خود میتوانند به انجام کار تمام وقت در کشور اتریش مشغول شوند. لازم توجه است که در قسمت تحصیل در اتریش در همین سایت به صورت کامل درباره ی نحوه ی اخذ پذیرش و پروسه ی انجام کار به صورت مفصل توضیح داده شده است.

لازم به توجه است که شما میتوانید با مراجعه به قسمت های تحصیل در اتریش، ویزای ازدواج در اتریش، ویزای توریستی اتریش و همچنین ویزای سرمایه گذاری در اتریش از اطلاعات جامع و کامل در زمینه ی مهاجرت به کشور اتریش  برخوردار شده و با دید بازتری درباره ی مهاجرت به کشور اتریش  و کار در اتریش تصمیم بگیرید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اخذ ویزای کاری کشور اتریش  و کار در اتریش می توانید با شماره های موسسه ی بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره ی تلفنی رایگان بهره مند شوید.

نظرات کاربران
محمد : اتریش
0 0
چطوری میتونم برم آلمان برای کار
مدیریت : پاسخ
0 0
سلام ، با شماره های ما تماس بگیرید و مشاوره دریافت کنید.
sasan : sasan
0 0
مهاجرت کاری به کشورهای اروپایی بهترین راه مهاجرته
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :