ویزای کار در اسپانیا

9 / 10
از 1 کاربر

راهنمای جامع برای اخذ ویزای کاری اسپانیا در سال 2024 (شرایط + مشاغل مورد نیاز + هزینه‌ + مدارک مورد نیاز + مشاوره اخذ ویزای اسپانیا با موسسه راد مهاجر)

یکی از انواع راه های مهاجرت به هر کشوری که از روش های بسیار پرطرفدار در بین مهاجرین است اخذ ویزای کاری می باشد. کار در اسپانیا ممکن است هدف بسیاری از شما باشد. اسپانیا کشوری غنی از تاریخ، سواحل زیبا و زندگی شبانه پر جنب و جوش است. علاوه بر این، این کشور همیشه در جستجوی افراد بسیار ماهر است و در فهرستی از مشاغل کمبود دارد. اگر به دنبال مکانی هستید که در آن بتوانید مشغول به کار شوید، اسپانیا مکانی ایده آل برای شما به نظر می رسد. با این حال، برای کار در اسپانیا باید چندین معیار را در نظر داشته باشید و ممکن است مجبور به تکمیل برخی از فرآیندها باشید.در ادامه این مطلب همراه ما باشید تا اطلاعاتی را در خصوص ویزای کار اسپانیا در اختیار شما قرار دهیم.

کشور اسپانیا با نام رسمی پادشاهی اسپانیا، کشوری مستقل است که در اتحادیه ی اروپا قرار دارد. کشور اسپانیا با حدود 505 هزار کیلومتر مربع ، وسعتی کمی بزرگتر از کشور ترکمنستان و از لحاظ بزرگی دومین کشور بزرگ در غرب اروپا و پنجمین کشور بزرگ در قاره ی  اروپا است.

ویزای کار در اسپانیا

آیا به ویزای کار اسپانیا نیاز دارم؟

ویزای کار اسپانیا یک ویزای طولانی مدت برای اسپانیا است که به شما این امکان را می دهد در یک فعالیت مالی شرکت کنید. فقط اتباع چندین کشور واقع در اروپا واجد شرایط مهاجرت به اسپانیا و کار در اسپانیا بدون ویزا هستند. اگر کشور شما خارج از اروپا واقع شده است، مطمئناً به ویزا نیاز دارید.

 

انواع ویزای کار اسپانیا

اگر تا به حال به این نتیجه رسیده اید که برای کار در اسپانیا به ویزا نیاز دارید، اولین چیزی که باید بدانید این است که دو نوع ویزا برای کار در اسپانیا وجود دارد:
ویزای کار اسپانیا این ویزا برای کار در یک شرکت/موسسه/سازمان در اسپانیا می باشد که دسته بندی های اصلی آن عبارتند از:

  • ویزای Au Pair اسپانیا
  • ویزای کارآفرینی اسپانیا
  • ویزای تعطیلات کاری اسپانیا

و ویزای خوداشتغالی اسپانیا، این ویزا برای تاسیس یا سرمایه گذاری در یک شرکت/موسسه/سازمان از قبل تاسیس شده در اسپانیا یا برای کار به عنوان فریلنسر است.

 


چگونه برای ویزای کار اسپانیا اقدام کنیم؟

برای درخواست ویزای کار اسپانیا، باید برخی از شرایط را داشته باشید و همچنین مراحل درخواست را طبق شرایط تعیین شده توسط مقامات اسپانیا تکمیل کنید. در ادامه همراه ماباشید.

 

ابتدا بررسی کنید که برای کدام ویزای کاری قرار است درخواست دهید. اگر برای ویزای کار اسپانیا درخواست می دهید، باید در یک شرکت، موسسه یا سازمانی در اسپانیا کار کنید. همانطور که توسط مقامات اسپانیایی تصریح شده است، باید یک پیشنهاد شغلی مشخص داشته باشید.از طرف دیگر، اگر برای ویزای خوداشتغالی اقدام می کنید، باید ثابت کنید که یک طرح سرمایه گذاری یا یک طرح فریلنسینگ و ابزاری برای تامین مالی ایده خود دارید.

 

زمان و مکان درخواست ویزای کار اسپانیا را بررسی کنید

حداکثر سه ماه قبل از سفر به اسپانیا اقدام کنید. مطمئن شوید که از قبل به درستی درخواست داده اید. شما باید درخواست خود را در یکی از مکان های زیر ارسال کنید:
سفارت یا کنسولگری اسپانیا در کشور محل اقامت شما.
یا مرکز درخواست ویزای شخص ثالث.

 


مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای کار اسپانیا را جمع آوری کنید

اکنون، این مهمترین بخش درخواست ویزای شما برای کار در اسپانیا است. مدارک مورد نیاز را با توجه به ضوابط تعیین شده که در زیر توضیح داده شده است جمع آوری کنید.شما باید فرم درخواست ویزای D اسپانیا، پاسپورت خود و کپی صفحات حاوی داده های مهم، گذرنامه ها و ویزاهای قدیمی و دو عکس اخیر را ارائه دهید. علاوه بر این، باید اسناد زیر را جمع آوری کنید:
اجازه کار: کارفرمای شما باید این سند را برای شما دریافت کند. توجه داشته باشید که در تاریخ ارسال، این مدرک نمی تواند بیشتر از یک ماه از اعتبارش گذشته باشد.
گزارش پلیس: سندی که بیش از شش ماه از زمان دریافت آن نگذشته باشد که نشان دهد شما در 5 سال گذشته هیچ گونه فعالیت مجرمانه ای انجام نداده اید.
گواهی پزشکی: سندی که توسط یک پزشک قانونی صادر شده است که بیان می کند شما از هیچ بیماری رنج نمی برید.
مدارک اقامتی
گواهی صلاحیت حرفه ای برای شغلی که در اسپانیا به شما پیشنهاد شده است.
قرارداد کاری
مجوز کار در اسپانیا
توجه داشته باشید که بسته به پیشنهاد شغلی یا برنامه سرمایه گذاری خود، باید مدارک بیشتری ارائه دهید. ملیت شما نیز در فهرست مدارکی که باید ارسال کنید نقش دارد. 

 

در مصاحبه ویزای کار اسپانیا شرکت کنید

در روز مصاحبه باید موارد زیر را انجام دهید:
- اگر در 5 سال گذشته به کشورهای شینگن سفر نکرده اید، بیومتریک، تصویر صورت و اثر انگشت خود را ارائه دهید.
- هزینه ویزا را پرداخت کنید. باز هم، بستگی به کشور شما دارد که چگونه پرداخت انجام می شود. ممکن است مجبور شوید در طول مصاحبه یا به صورت آنلاین هزینه را پرداخت کنید.
- در مصاحبه شرکت کنید مصاحبه یک جلسه کوتاه با کنسولگری ویزا است که باید به چندین سوال در مورد سفر خود پاسخ دهید.

 

منتظربررسی ویزای کار خود باشید

اکثر کشورها درخواست ویزای شما را ظرف یک ماه پردازش می کنند. در برخی دیگر، این روند تا 2 ماه قابل تمدید است. به همین دلیل است که برای جلوگیری از تاخیرهای احتمالی، باید از قبل درخواست خود را ارائه دهید.

 

پس از ورود به اسپانیا با ویزای کار

به محض ورود به اسپانیا، بسته به مدت اقامت در نظر گرفته شده، ممکن است لازم باشد اقدامات دیگری را انجام دهید. اگر ویزای با اعتبار شش ماه دارید که نشان دهنده «معافیت از مجوز کار» است، می توانید ادامه دهید و کار کنید. نیازی به ثبت نام یا دریافت مجوز کار نخواهید داشت.از طرف دیگر، اگر ویزای با اعتبار سه ماهه با الزام به اخذ مجوز اقامت دارید، یک ماه فرصت دارید تا در طرح تامین اجتماعی مربوطه در اسپانیا ثبت نام کنید. اگر کارمند هستید، کارفرمای شما این فرآیند را برای شما تکمیل خواهد کرد. اگر خوداشتغال هستید، باید خودتان درخواست دهید.

 

چه مدت می توانم با ویزای کار در اسپانیا بمانم؟

ویزای شما مشخص می کند که چه مدت می توانید برای کار در اسپانیا بمانید. اگر اعتبار ویزای شما شش ماه است، این طولانی‌ترین مدتی است که می‌توانید در اسپانیا بمانید. اگر ویزای شما اعتبار سه ماهه با حق دریافت مجوز کار را نشان می‌دهد، می‌توانید برای یک مجوز اقامت که یک سال اعتبار دارد، درخواست دهید. شما همچنین می توانید برای تمدید اجازه اقامت کاری خود قبل از انقضای مجوز فعلی خود درخواست دهید.

 

آیا می توانم اعضای خانواده ام را بیاورم؟

بعد از یک سال کار و زندگی در اینجا می توانید اعضای خانواده خود را به اسپانیا بیاورید. برای اینکه بتوانید آنها را به اسپانیا بیاورید باید اجازه اقامت داشته باشید که به شما اجازه می دهد یک سال دیگر در اسپانیا کار کنید. اعضای خانواده شما نیز می توانند بدون نیاز به مجوز کار در اسپانیا کار کنند.

در نهایت پیشنهاد می شود اگر شما هم خواهان دریافت ویزای کار اسپانیا هستید با شماره های موسسه بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند گردید.

کشور اسپانیا در همسایگی کشور های همچون پرتغال، آفریقا، مراکش و فرانسه قرار دارد. مرز اسپانیا با کشور پرتغال (که به طول 1214 کیلومتراست) بلند ترین مرز در کل اتحادیه اروپا است.

طبق آخرین سرشماری های انجام شده در کشور اسپانیا،این کشور تقریبا 50 میلیون نفر جمعیت دارد. پراکندگی جمعیت در کشور اسپانیا در شهر های مختلف بسیار نا برابر می باشد، به گونه ای که به جز شهر مادرید و اطراف این شهر، بیشتر جمعیت در مناطق ساحلی و نزدیک به دریا زندگی می کنند.

تعداد بسیار زیادی از افراد خارجی ساکن در اسپانیا از دیگر کشورهای غرب و مرکز اروپا آمده‌اند و بیشتر آن‌ها مهاجرانی بریتانیایی، فرانسوی، آلمانی، هلندی و نروژی تبار هستند و بیشتر در مناطق ساحلی مدیترانه به فعالیت و زندگی مشغول هستند.پایتخت کشور اسپانیا شهر مادرید می باشد و زبان رسمی این کشور زبان اسپانیایی می باشد.

مسیحیت کاتولیک در طی مدت زمان زیادی دین اصلی مردم اسپانیا بود. اما بر طبق قانون دیگر هیچ دینی جایگاه رسمی در قانون این کشور را ندارد و این به این امر به این معنی است که این کشور دارای دین رسمی و واحدی نیست. با این وجود مذهب کاتولیک تنها مذهبی است که به ‌طور رسمی در اسپانیا آموزش داده می‌شود. بر اساس آخرین  مطالعات مرکز پژوهش‌های جامعه‌شناسی کشور اسپانیا ۷۱٪ از مردم این کشور خود را مسیحی کاتولیک معرفی می‌کنند. همچنین ۲۴٪ مردم اسپانیا بی دین  هستند (۹/۴٪ نیز هیچ اعتقاد به وجود خدا ندارند) و سایر مذاهب نیز ۲/۷٪ از جمعیت این کشور را تشکیل می‌دهند.

در طول 40سال گذشته صنعت گردشگری اسپانیا بسیار دچار پیشرفت و دگرگونی بوده است به گونه ای که طی این مدت به دومین صنعت گردشگری بزرگ دنیا تبدیل شده ‌است و در سال ۲۰۰۶ میلادی ارزش آن حدود ۴۰ میلیارد یورو برابر با ۵٪ از تولید ناخالص داخلی کشور اسپانیا بوده‌ است.

 

شرایط اقتصادی کشور اسپانیا

اسپانیای امروزی کشوری دموکرات و دارای حکومتی است که پارلمانی بوده و تحت نظر قانون اساسی پادشاهی اداره می شود. اسپانیا کاملا تووسعه یافته و پیشرفته است که  19 امبن اقتصاد بزرگ کل دنیا در زمینه ی تولید ناخالص داخلی محسوب می شود. اقتصاد کشور اسپانیا سرمایه داری است . این کشور از نظر اقتصادی 13 امین اقتصاد بزرگ جهان، 5امین اقتصاد بزرگ در اتحادیه ی اروپا و 4 امین قدرت اقتصادی در منطقه ی یورو است.

در آغاز دهه ۱۹۹۰ میلادی بعضی از شرکت‌های اسپانیایی به شرکت‌هایی با ملیت تبدیل شدند. بیشتر فعالیت این شرکت‌ها در زمینه ی همکاری با کشورهای آمریکای لاتین بوده است. هم‌اکنون نیز اسپانیا بعر از کشور آمریکا بزرگ ‌ترین سرمایه‌ گذار خارجی در بین کشور های  آمریکا ی لاتین محسوب می‌شود. برخی دیگر از شرکت‌های بین المللی اسپانیایی حوزه فعالیت خود را به قاره ی آسیا و کشورهای پر جمعیتی همچون هند و چین نیز گسترش داده‌اند.

 این گسترش جهانی برای کشور اسپانیا برتری رقابتی در بین دیگر همسایه‌های اروپایی به ارمغان آورد. دلیل این موضوع ممکن است در وهله ی اول تمایل به زبان و فرهنگ اسپانیایی در قاره ی آسیا و قاره ی آفریقا و همچنین وجود فرهنگ مشارکتی در بین این افراد بوده است.

 

مشاغل مورد نیاز کشور اسپانیا

یک نکته ی مهم در زمینه ی کار در کشور اسپانیا این است که تمام تبعه های خاجی به جز اتباع کشور های کل اتحادیه ی اروپا برای کار کردن در این کشور به ویزای کار این کشور احتیاج دارند.(کار در اسپانیا) فرصت های شغلی در کشور اسپانیا  بیشتر در زمینه های حسابداری، آی تی، آموزش دانشگاهی، آموزش زبان انگلیسی، مهندسی مکانیک، مهندسی صنایع، روابط تجاری، پزشکی، رسانه، املاک و مستغلات، هتلداری، گردشگری و … هستند.

لازم به ذکر است که برای پیدا کردن شغل مناسب  و کار در اسپانیا  شخص متقاضی باید یک رزومه ی خوب از خود ارائه دهد و لازم توجه است که دانستن زبان انگلیسی یک نقطه ی قوت برای فرد متقاضی محسوب می شود.

 

روش های اخذ ویزای کاری اسپانیا

در کشور اسپانیا بسیاری از افراد علاقه مند به کار در حین تحصیل هستند،  البته کارکردن  برای افراد مشغول به تحصیل در کشور اسپانیا بسیار رایج می باشد.

نکته مورد توجه این است که در ابتدای تحصیل در کشور اسپانیا، دانشجویانی که از خارج از اسپانیا به این کشور آمده اند با مشکل پیدا کردن کار مواجه می شوند زیرا کارفرمایان در این کشورترجیح می دهند که افراد با ملیت اسپانیایی را برای مشاغل خود جذب کنند و دلایل این امر این است که افراد اسپانیایی آموزش دیده تر هستند و توانایی های لازم در زمینه های مختلف را دارا هستند اما این امر در زمینه ی مشاغل تخصصی که مهارت های خاصی را احتیاج دارد صدق نمی کند.(کار در اسپانیا)  لازم به ذکر است که اکثر مشاغلی که برای دانشجویان در کشور اسپانیا در نظر گرفته شده است به صورت پاره وقت یا همان پارت تایم می باشد و اجازه ی کار به دانشجویان فقط حدود 40 ساعت در هفته داده می شود.

 

اخذ ویزای کاری اسپانیا و کار در اسپانیا از طریق پیشنهاد کار

یکی از روش های اخذ ویزای کاری کشور اسپانیا و کار در اسپانیا پیدا کردن شغل از طریق آگهی های استخدام منتشر شده در سرتاسر کشور اسپانیا است، مکانیزم این آگهی ها به این صورت است که ابتدا به مدت 3 ماه در خود کشور اسپانیا، سپس در صورت پیدا نکردن شخص مورد نظر برای شغل در نظر گرفته شده این آگهی به مدت 3 ماهه ی دوم در اتحادیه ی اروپا منتشر می شود و پس از آن افراد از کشور های دیگر مانند ایران می توانند برای شغل مورد نظر اقدام نمایند.

کارفرمای شغل مورد نظر باید در اصطلاح اسپانسر شخص متقاضی کار باشد و از جانب شخص درخواست مجوز اشتغال را بدهد و برای ادامه ی کار از شخص متقاضی حمایت کند.لازم به ذکر است که شغل مورد نظر باید حتما در لیست مشاغل مورد نیاز کشور اسپانیا باشد.(کار در اسپانیا)

پروسه ی  تقاضای کار حدود 8 ماه به طول می انجامد، به محض اینکه مجوز اشتغال فرد را تایید شود، سفارت اسپانیا ویزای اقامت یا کار را برای شخص صادر می کند.مجوز کار در اسپانیا تا 1 سال اعتبار دارد و تا زمانیکه دارای شرایط لازم هستید قابل تمدید است.

یکی دیگر از راه های گرفتن ویزای کاری کشور اسپانیا و کار در اسپانیا ، روش ویزای کاری برای افراد با مهارت و تخصص در زمینه های مختلف است. این روش در کشور های اسپانیا، دانمارک و کانادا بسیار مرسوم و امکان پذیر می باشد. اما در حال حاظر به دلیل رکود اقتصادی موجود در کشور اسپانیا پروسه ی اخذ ویزای کاری و کار در اسپانیا با این روش با مشکلات و سختی های متعددی مواجه  است.

بنابراین در حال حاظر بهترین روش برای مهاجرت به کشور اسپانیا اقدام از طریق ویزای تحصیلی این کشور می باشد زیرا تحصیل در این کشور با اجازه ی کار پاره وقت یا همان پارت تایم همراه است و شخص می تواند همراه با ادامه ی تحصیل به انجام  کار پاره وقت در این کشور مشغول شود.لازم به ذکر است که شخص می تواند بلافاصله پس از اتمام تحصیل خود و با پیدا کردن شغل مورد نظر خود به صورت تمام وقت به کار کردن در کشور اسپانیا مشغول شوند. (کار در اسپانیا) لازم توجه است که در قسمت تحصیل در اسپانیا به صورت کامل و جامع در زمینه ی نحوه ی تحصیل در این کشور و پروسه ی انجام کار توضیح داده شده است.

لازم به توجه است که شما میتوانید با مراجعه به قسمت های تحصیل در اسپانیا، ویزای ازدواج در اسپانیا، ویزای توریستی در اسپانیا و همچنین ویزای سرمایه گذاری در اسپانیا از اطلاعات جامع و کامل درباره ی کشور اسپانیا برخوردار شده و با دید بازتری درباره ی مهاجرت به کشور اسپانیا و کار در اسپانیا تصمیم حاصل فرمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اخذ ویزای کاری کشور اسپانیا و کار در اسپانیا می توانید با شماره های موسسه ی بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره ی تلفنی رایگان بهره مند شوید.

نظرات کاربران
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :