ویزای کار در انگلستان

9 / 10
از 12 کاربر

مشاوره اخذ ویزای کاری انگلیس توسط موسسه راد مهاجر ویژه سال 2024

یک مشاوره شخصی نسبت به شرایط و نیازهای خودتون دریافت کنید و بهترین کشور را انتخاب کنید

اگر به دنبال کار و اقامت در یکی از کشورهای اروپایی و با کیفیت هستید احتمالا یکی از گزینه‌های نهایی شما انگلستان است. اقتصاد قوی، دستمزد بالا و نرخ بیکاری پایین این کشور را به یکی از بهترین کشورهای اروپایی تبدیل کرده.

کار در انگلیس

بریتانیا با نام رسمی پادشاهی متحد بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی ، نام کشوری است که پایتخت آن شهر لندن است و از دیرباز در اغلب منابع فارسی آن را انگلستان یا انگلیس می نامند.

طبق آخرین سرشماری های انجام شده در  کشور انگلستان، این کشورحدودا 66 میلیون نفر جمعیت دارد که پایتخت و همچنین بزرگترین شهر این کشور لندن می باشد. در یک نظرسنجی انجام شده در این کشور  ۷۱٫۶٪ مردم بریتانیا اعتقاد دینی خود را مسیحی، ۱۵٪ بی‌دین، ۲٫۸٪ مسلمان، ۱٪ هندو ۰٫۶٪ سیک، ۰٫۵٪ یهودی، ۰٫۳٪ بودایی و ۰٫۳٪ سایرادیان مطرح کردند.

دومین دین در کشور انگلیس که دارای بیشترین پیرو می باشد، دین اسلام است که دارای بیش از 2 میلیون نفر پیرو است. در نقاط مختلف بریتانیا، مردم زبان انگلیسی را به گویش های گوناگون صحبت می ‌کنند و هر ناحیه لهجه خاص خود را داراست اما زبان رسمی این کشور انگلیسی است.

پیش ‌بینی می‌شود صنعت گردشگری بریتانیا با ادامه این روند رو به رشد، در سال 2019 میزبان رکورد 40 میلیون گردشگر خارجی در سال باشد که این امر میتواند تحولی در صنعت گردشگری این کشور ایجاد کند. بریتانیا عضو اتحادیه ی اروپا  و قبل از آن از زمان پیدایش آن عضو جامعه ی اقتصادی اروپا در سال 1973 بوده‌ است. بریتانیا، عضو اتحادیه ی کشور های همسود ، شورای اروپا ، گروه هفت ، گروه 20 ، سازمان همکاری اقتصادی و توسعه و سازمان تجارت جهانی می‌باشد. لازم به ذکر است که بریتانیایی‌ها در تاریخ ۲۴ ژوئن ۲۰۱۶ به جدایی از اتحادیه اروپا رأی موافق دادند.

 

شرایط اقتصادی کشور انگلستان

با توجه به بارش های زیاد در کشور انگلستان 76 درصد زمین‌های انگلستان زیر کشت هستند و با وجود اینکه  تعداد کمی از جمعیت این کشور به کشاورزی مشغول هستند اما تولیدات آنها، علاوه بر تأمین نیازهای داخلی کشور به خارج نیز صادر می‌شوند. محصولات مهم کشاورزی بریتانیا عبارت‌اند از: گندم ، جو، سبزیجات، سیب زمینی، نیشکر، سبزیجات مختلف هستند.

چراگاه های  دائمی زیادی در کشور انگلیس وجود دارد  که در آن‌ها حیواناتی مانند گوسفند،گاو، خوک، طیور پرورش می‌یابد. در اقتصاد بریتانیا،شغل های صیادی و جنگلداری  جایگاه ویژه‌ای دارد و از اهمیت بالایی برخوردار است. ذخایر معدنی آن شامل زغال سنگ که در تولید انرژی برق بکار می‌رود و نفت خام و گاز طبیعی نیز در مراکز صنعتی، تجاری و مسکونی به مصرف می‌رسند. صادرات این کشور محصولاتی همچون  فراورده های گوشتی  – کالاهای الکترونیکی - ماشین آلات صنعتی – اتومبیل-کشتی – قطعات و موتور هواپیما – غلات- و نفت خام می‌باشد.لازم به ذکر است که کشور بریتانیا از تکنولوژی های بسیار گسترده و بسیار پیشرفته ای در شبکه حمل و نقل بهره ‌مند است. واحد پول انگلستان پوند استرلینگ می باشد که در حال حاظر قدیمی ترین پول مورد استفاده در جهان می باشد.

 

مشاغل مورد نیاز کشور انگلستان

اگر شما یک حسابدار خبره هستید می توانید مشاغل مورد نیاز در انگلستان را که در این زمینه است به راحتی پیدا کنید، حسابداری در انگلستان حرفه ای پر تقاضا است و شرکت ها اکثرا به دنبال دانشجویان جوان و با مهارت و واجد شرایط برای مشاغل خالی و بدون کارمند هستند

لازم به ذکر است که انگلستان دارای کمبود شدید مهندسان، از مهندسی هوافضا، تا متخصصان حمل و نقل و به صورت کلی در شاخه ی مهندسی است. مهارت های بازاریابی و فروش برای توسعه ی کسب و کار بسیار مهم است. نیاز به سرمایه گذاری  و همچنین بازاریابان در انگلستان با بازار شغلی پررونق روبه افزایش است.

 

روش های اخذ ویزای کاری کشور انگلستان

اکنون به توضیح در زمینه ی روش های اخذ ویزای کاری کشور انگستان و کار در انگلستان می پردازیم. به طور کلی ویزا های اقامت انگلستان به دسته های زیر تقسیم می شوند.

1- ویزای tier1

2- ویزای tier2

3- ویزای tier3

4- ویزای tier4

5- ویزای tirt5

ویزای tier 1

این نوع ویزای کاری خود به 3 دسته ی ویزای سرمایه گذاری، ویزای تاسیس شرکت، ویزای تاسیس شرکت برای فارق التحصیلان انگلستان. اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری مختص افرادی است که مبلغی معادل 2  میلیون پوند یا بیشتر نقدینگی درکشور خود دارند و می توانند با انتقال آن به خاک انگلستان اقامت این کشور را اخذ نمایند.

لازم به ذکر است که شخص می تواند بعد از 5 سال پاسپورت کشور انگلستان را اخذ نماید. مدتی است که ویزای تاسیس شرکت در انگستان بسته شده است و افراد متقاضی می توانند از طریق ویزای استارت آپ یا ویزای کار آفرینی اقدام نمایند.

ویزای tier 2

شخص متقاضی هنگامی می تواند برای این نوع ویزا اقدام کند که یک پیشنهاد شغلی از کشور انگلستان داشته باشد و خارج از محدوده ی اقتصادی اروپا و سوئیس باشد. همچنین شرکت های بین المللی می توانند تحت این نوع ویزا برای کارمندان خود ویزای کاری اخذ نمایند که این دسته شامل رهبران مذهبی و ورزشکاران حرفه ای نیز می باشد. درآمد آینده ی شخص و مدارک تحصیلی و مدارک مربوط به زبان انگلیسی شخص متقاضی نیز در گرفتن ویزای tier2  جهت اقمات در انگستان موثر می باشد.

با توجه به قوانین مهاجرتی کشور انگلستان، بیشتر شرکت های این کشور فقط در صورتی به متخصصین و دانش آموختگان پیشنهاد شغلی ارائه می نمایند که شخص مجوز ورود و حق کار را در این کشور دارا باشند، در صورتی که بیشتر درخواست کنندگان، هنوز مجوز ورود به کشور انگلستان را دریافت نکرده اند،  بنابراین با شرایط موجود شانس دریافت ویزای کار کشور انگلستان فقط برای افرادی موجود است که در مراکز عالی و دانشگاه های انگلستان تحصیل کرده اند و اجازه ی کار در این کشور را دارا باشند بنابراین اخذ ویزای کاری انگلستان منوط به اتمام دوره ی تحصیلی در این کشور می باشد.

ویزای tier 3

این نوع ویزا مربوط به شغل های موقت و کار در انگلستان به صورت موقت و علاقه مندان به مهاجرت به کشور انگلستان به صورت موقت می باشد.

ویزای tier4

این نوع ویزا مربوط به ویزای تحصیلی کشور انگستان می باشد که به صورت جامع و کامل در مطلب مربوط به ویزای تحصیلی انگلستان توضیح داده شده است.

ویزای tier 5

این نوع ویزا مختص متقاضیان کار در انگلستان به صورت موقت و طی یک دوره ی کوتاه می باشد.

یکی از بهترین روش ها برای پیدا کردن شغل در کشور انگستان تحصیل در این کشور است .زمانیکه شخص با اخذ ویزای تحصیلی وارد این کشور می شود ، اجازه ی کار پاره وقت به عنوان محصل به او داده می شود و شخص به محض پیدا کردن آگهی استخدام می تواند در کشور انگلستان شروع به کار کند. او می تواند کار کردن را تا اتمام تحصیل خود ادامه دهد و پس از پایان تحصیل خود با پیدا کردن شغل مناسب اقامت کاری اخذ کرده و با پرداخت مالیات به مدت 3 تا 4 سال اقامت دائم کشور انگستان را اخذ نمایند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اخذ ویزای کاری کشور انگلستان و کار در انگلستان می توانید با شماره های موسسه ی بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره ی تلفنی رایگان بهره مند شوید.

نظرات کاربران
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :