کار در ایتالیا

9 / 10
از 2 کاربر

اخذ اقامت و ویزای کار ایتالیا با موسسه راد مهاجر در سال 2024 (شرایط لازم برای مهاجرت به ایتالیا + مدارک مورد نیاز + نحوه و مراحل دریافت ویزا + مشاوره رایگان اخذ ویزای ایتالیا)

ایتالیا با فرهنگ و تاریخ غنی کشوری جذاب برای عاشقان هنر میباشد. از مزایای این کشور این است عضو شینگن میباشد. البته لازم به ذکر است کار پیدا کردن در این کشور دارای دشواری‌هایی میباشد که نیاز است قبل از اقدام برای اقامت این کشور این موضوع را نیز در نظر بگیریم

کار در ایتالیا

ایتالیا با نام رسمی جمهوری ایتالیا نام کشوری است که در جنوب قاره ی اروپا قرار دارد. کشور ایتالیا از شبه جزیره ی ایتالیا و 2 جزیره ی دیگر به نام های سیسیل و ساردنی دردریای مدیترانه تشکیل شده است. پایتخت این کشور زیبا و تاریخی شهر رم میباشد.

کشور ایتالیا آب و هوایی معتدل فصلی دارد و جالب است که آب و هوای مناطق کوهستانی آن با مناطق ساحلی آن تفاوت زیادی دارد. شهر رم، پایتخت کشور ایتالیا به عنوان پایتخت امپراطوری رم بوده است. کشور ایتالیا برای سال های پیاپی اقامتگاه پاپ و از مراکز سیاسی و تمدن کشور های غربی بوده است.

مساحت کشور ایتالیا تقریبا 302 هزار کیلومتر مربع است که مساحت آن تقریبا یک پنجم کشور ایران به حساب می آید. کشور ایتالیا از نظر جغرافیایی به 20 ناحیه تقسیم می شود که 5 تای آن دارای نوعی  استقلال در تصویب قوانین محلی برای خود هستند.

ایتالیا با 60 میلییون نفر جمعیت 5امین کشور پر جمعیت اروپا و 23 امین کشور پر جمعیت در کل جهان است. ایتالیایی ها نژاد های مختلفی از جمله  آلمانی، فرانسوی، ایتالیایی اسلاو تبار، ایتالیایی آلبانیایی تبار و  یونانی تبار دارند.

با وجود اینکه زبان رسمی مردم کشور ایتالیا، زبان ایتالیایی است اما زبان های پر گویش دیگری نیز در این کشور وجود دارند که بیشتر جنبه محلی دارند و به طور رسمی در این کشور صحبت نمی شوند.

دین بیشتر مردم کشور ایتالیا مسحیت کاتولیک است ولی پروتستان ها و یهودیان و مسلمانان ، که اکثرا جزو دسته ی مهاجران ایتالیا هستند که در این کشور زندگی می کنند. کشور ایتالیا در دریای مدیترانه واقع شده است. کشور ایتالیا دارای تاریخی غنی و پر فراز و نشیب  می‌باشد که بر مردم، اقتصاد و فرهنگش تأثیرات به سزایی گذاشته ‌است.

بر اساس آخرین محاسباتی که یونسکو انجام داده است، بیشتر از نصف میراث فرهنگی دنیا در کشور ایتالیا قرار دارد و سالانه افراد زیادی با اخذ ویزای توریستی کشور ایتالیا به این کشور سفر کرده و به بازدید از آثار تاریخی این کشور اقدام مینمایند. رم،فلورانس،ونیز و بسیاری از شهر های دیگر از جمله مقاصد هنری و گردشگری هستند که در برنامه ی هر بازدید کننده ای از شبه جزیره ی ایتالیا را گنجانده شده است.

 

شرایط اقتصادی کشور ایتالیا

ایتالیا دارای اقتصادی پیشرفته و مدرن در نظام سرمایه داری است و از یکی اعضای مهم در این نظام  نیز به شمار می آید. از جمله مهمترین صنایع در این کشور نیز می توان به صنایع فلزکاری، ماشین الات پیشرفته، صنایع شیمیایی، وسائل نقلیه، مواد غذایی، منسوجات و البسه، هواپیما سازی و ... اشاره نمود.

بیشتر زمین های کشاورزی و مراتع در جنوب کشور ایتالیا واقع شده است و این مناطق نسبت به شمال آن فقیر تر می باشد و لازم به ذکر است که مناطق صنعتی و مراکز مهم اقتصادی این کشور بیشتر در نواحی شمالی آن واقع شده است. 

 

مشاغل مورد نیاز کشور ایتالیا

با وجود وضعیت اقتصادی ایتالیا و رکودی که در آن قرار دارد، کارگران خارجی با ترکیب کردن مناسب مهارت ها، مدارک و تجربه هنوز می توانند فرصت های کاری بسیار خوبی را در این کشور پیدا کنند.

مهاجران متقاضی کار بیشتر مشاغل را می توانند در شهرهایی نظیر فلورانس، میلان، جنوا و پایتخت ایتالیا شهر رم پیدا کنند. صنایع ایتالیایی و کارفرمایان این کشور سالانه مشاغلی را برای خارجی ها، به خصوص کسانی که به زبان انگلیسی مسلط هستند، ارائه می دهند.

افرادی که به فکر مهاجرت به ایتالیا  هستند می توانند در بخش گردشگری سهم عظیمی از درآمد کشور ایتالیا را تشکیل دهند. افراد مسلط به زبان انگلیسی در این صنایع از مزایای خوبی برخوردار هستند، زیرا مهارت زبانی به آنها بسیار کمک میکند تا با مسافران داخلی و خارجی ارتباط برقرار کنند.شغل های زیادی در صنعت گردشگری این کشور وجود دارد که نیاز به افراد مسلط به زبان انگلیسی دارند تا بتواند با افراد خارجی ارتباط برقرار کند.

هتل ها، رستوران ها، جاذبه های توریستی، متل ها و اسپاها و مراکز گردشگری به دنبال افرادی مسلط به زبان انگلیسی هستند تا بخش مدیریت و ارتباط با مشتری این مراکز را به عهده بگیرند.

 

روش های اخذ ویزای کاری کشور ایتالیا

برای پیدا کردن کار در ایتالیا شخص متقاضی باید به نکات مهم زیر توجه داشته باشد.

شخص متقاضی کار در ایتالیا باید به زبان ایتالیایی مسلط باشد و اگر شغل مورد نظر او در بخش توریستی باشد باشد باید علاوه بر زبان ایتالیایی زبان انگلیسی را نیز به خوبی بلد باشد زیرا تسلط به این 2 زبان موقعیت های شغلی خوبی را میتواند برای افراد محیا کند.

شخص متقاضی کار باید دارای سن بالای 18 سال باشد و در بعضی از مشاغل که نیاز به مهارت و تخصص دارد حداقل مدرک تحصیلی کارشناسی یا همان لیسانس و یا مدارک حرفه ای مربوط به آن شغل را نیاز دارد. لازم به ذکر است که این مدارک بایدرسمی بوده و مورد تایید کشور ایتالیا باشد.

شرایط کار کردن در کشور های اتحادیه ی اروپا تقریبا از قوانین مشابهی برخوردار هستند، به اینگونه که اگر فردی در ایتالیا متقاضی و جویای کار باشد تنها پیدا کردن شغل مورد نظر در کشور ایتالیا کافی نمیباشد و شخص باید دعوتنامه ی معتبر از کار فرما در آن کشور را  داشته باشد.

پروسه ی پیدا کردن کار در ایتالیا و کشور های اروپا به این صورت است که آگهی استخدام ابتدا به مدت 3 ماه در ایتالیا و در صورت پیدا نشدن شخص مورد نظر جهت کار، آگهی سپس به مدت 3 ماه در کل اروپا منتشر می شود و اگر از 28 کشور عضو اتحادیه ی اروپا هیچ کس متقاضی و واجد شرایط برای کار نبود  پس از آن شرکت متقاضی نیرو ی کار میتواند از ایران یا کشور های دیگر نیرو جذب کند

این روش یعنی اخذ ویزای کاری کشور ایتالیا و کار در ایتالیا از طریق پیشنهاد کاری، روش سخت و دشوار می باشد اما یکی از پیشنهاد های خوب به منظور اخذ ویزای کاری کشور ایتالیا این است که شخص از طریق ویزای تحصیلی وارد این کشور شده و پس از اتمام دوره ی تحصیلی خود در کشور ایتالیا اجازه ی کار تمام وقت در این کشور را دارند. لازم به ذکر است که در قسمت تحصیل در ایتالیا در همین سایت، نحوه ی اخذ ویزای تحصیلی و پروسه ی انجام کار به صورت کامل و جامع توضیح داده است.

شایان ذکر است که افرادی که فارغ التحصیل کشور های اتحادیه ی اروپا هستند برای پیدا کردن کار در الویت قرار میگیرند، همچنین کشور ایتالیا به واسطه ی بروسیه هایی که برای افراد خارجی  در نظر گرفته است سالانه افراد زیادی را جهت تحصیل به کشور خود جذب میکنند. تمامی نکات درباره ی اخذ ویزای تحصیلی کشور ایتالیا در بخش خود به صورت مفصل شرح داده شده است.

افرد پس از شروع به کار در ایتالیا و پرداخت بیمه و مالیات به مدت 4-5 سال می توانند اقامت دائم کشور ایتالیا را اخذ نمایند. لازم به ذکر است که افرادی می توانند از اتحادیه ی اروپا برای این شغل اقدام کنند که یا اقامت کشور های اروپایی را داشته باشد یا پناهندگی دارای مجوز کار داشته باشد یا اینکه دانشجویان فارق التحصیل ایتالیا یا کشور های اتحادیه ی اروپا هستند و دارای مجوز کار می باشند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اخذ ویزای کاری کشور ایتالیا و کار در ایتالیا می توانید با شماره های موسسه ی بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره ی تلفنی رایگان بهره مند شوید.

نظرات کاربران
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :