کار در دانمارک

9 / 10
از 3 کاربر

مهاجرت به دانمارک با ویزای کاری در سال 2024 با موسسه راد مهاجر (مدارک مورد نیاز + مراحل دریافت ویزا + شرایط لازم + هزینه‌ + مشاغل مورد نیاز + مشاوره رایگان اخذ ویزای دانمارک)

دانمارک شرایط آسانی را برای مهاجرت فراهم کرده و به یکی از مناسب‌ترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت تبدیل شده است. دانمارک کشوری ثروتمند با نرخ بیکاری پایین میباشد که برای مهاجرانی قصد دریافت ویزای کاری این کشور را دارند از مزیت‌های این کشور محسوب میشود.

کار در دانمارک

کشور دانمارک با نام رسمی پادشاهی دانمارک نام کشوری است که در شمال قاره ی اروپا قرار دارد و پایتخت آن شهر کپنهاگ نام دارد.

کشور دانمارک مساحتی بالغ بر 44 هزار کیلومتر مربع، تقریبا نصف کشور جمهوری آذربایجان مساحت دارد. بر طبق آخرین تقسیمات کشور در دانمارک، این کشور دارای 5 استان و 98 شهرستان دارد. گرینلند و جزایر فارو نیز دو منطقه ی خارج از مرز و خودگردان کشور دانمارک به حساب می آید.

زبان رسمی مردم کشور دانمارک، زبان دانمارکی (دنیش)  می باشد که از خانواده ی زبان هندواروپایی است که زیر شاخه ی زبان ژرمن می باشد. طبق آخرین آمار های اعلام شده در کشور دانمارک 80 درصد مردم این کشور پیرو مذهب پروتستان لوتری هستند.

به طور کلی جمعیت کشور دانمارک تقریبا 7 میلیون نفر است که تقریبا 2 میلیون نفر از این جمعیت در پایتخت دانمارک یعنی شهرکپنهاگ زندگی می کنند. لازم به ذکر است که 5 درصد کل جمعیت کشور دانمارک را اتباع خارجی و مهاجران این کشور تشکیل می دهند.

از نظر جذابیت های توریستی کشور دانمارک یکی از دیدنی ‌ترین کشورهای دنیا است. مناظر بکر طبیعی و تاریخی، مکانات بهداشتی و رفاهی در مکان های گردشگری، آثار تاریخی مربوط به قرون وسطی، همگی از جذابیت‌ های توریستی دانمارک هستند. دانمارکی‌ها سبک زندگی شاد و مفرحی دارند که این ویژگی شخصیتی مردم این کشور را منحصر به فرد و متفاوت با دیگر مردم اروپا ساخته است. لازم به ذکر است که سفر به این کشور اصلا سفر ارزانی نیست اما مطمئنا ارزش هزینه کردن دارد، همچنین سالانه تعداد زیادی از افراد با اخذ ویزای توریستی دانمارک به این کشور سفر کرده و از جذابیت های تاریخی و توریستی این کشور بهره مند می شوند. یالانه تعداد زیادی از افرادعلاقه مند به طبیعت گردی و جهانگردی با اخذ ویزای توریستی این کشور به آن سفر کرده و از جذابیت های تووریستی و گردشگری این کشور دیدن مینمایند.

کشور دانمارک از اعضای تاسیس کننده ی سازمان ملل و سازمان ناتو است. کشور دانمارک دارای سطح بالای رفاه زندگی می باشد و از نظر کم بودن اختلاف درآمد مردم، در رتبه 1 در بین کشور های جهان قرار دارد. دانمارک از نظر درآمد سرانه در رتبه 7ام در کل دنیا  قرار دارد و در بررسی‌های سالانه، مردم آن مکرراً به عنوان «راضی‌ترین» مردم جهان اعلام می‌شوند.

همچنین در سال ۲۰۱۶ این کشور با انتشار شاخص سالانه ی شادی، کشور دانمارک را در رتبه نخست شادترین و راضی‌ترین نیروی کار و شهروندان در دنیا قرار داد. این کشور به عنوان کشوری با کمترین فساد اداری و درصد بالای رضایت زندگی در بین تمام کشور های جهان مشهور است.

 

شرایط اقتصادی کشور دانمارک

واحد رسمی پول کشور دانمارک کرون دانمارک  است. از نظر شاخص فساد اقتصادی، دانمارک همراه با کشورهای دیگری نظیر فنلاند و نیوزیلند سال‌های زیادی به عنوان کشور های برتر  نمونه در جهان که کمترین فساد در زمینه های اقتصادی را داشته ‌اند، معرفی شده ‌است.

کشور دانمارک در حال حاظر به عنوان یکی از کشورهای اتحادیه اروپا که از واحد پول آن یورو نیست با رکود اقتصادی روبه ‌رو است . لازم به ذکر است که این کشور از جنگ جهانی دوم تاکنون با چنین رکودی مواجه نبوده ‌است.

 

مشاغل مورد نیاز کشور دانمارک

نام لیست مشاغل مورد نیاز کشور دانمارک پازیتیو لیست (positive List) یا لیست مثبت می باشد.

Positive list شامل شغل هایی می باشد که کشور دانمارک در این زمینه با کمبود نیرو ی کار متخصص مواجه است. قسمتی از این لیست شامل شغل های زیر می باشد.

مهندس مکانیک /مهندس تولید/مهندس ساختمان/مهندس انرژی/مهندس الکترونیک/مهندس/ ITمهندس طراح و مخترع/مهندس معماری و مدیر ساخت و ساز/پزشک دندانپزشک و دام پزشک/مدرس دبیرستان مدارس مذهبی و مدارس نمونه و سطح عالی مردمی/معلم دبستان ابتدایی/کشاورز/نقشه برداری زمین/دارو ساز/تحلیل گر تجاری/وکیل

 

روش های اخذ ویزای کاری دانمارک

به طور کلی در کنار ویزای کار در دانمارک از روش های دیگری مانند: ویزای تحصیلی دانمارک و یا از طریق سرمایه گذاری در این کشور راه ورودی به دانمارک پیدا کرد.

گرین کارت دانمارک (Green card)

سیستم گرین کارت دانمارک ، براساس سیستم امتیاز دهی برای افراد متقاضی ویزای دانمارک می باشد که توسط دولت دانمارک معرفی شده و محاسبه می گردد.

درصورتی که شخص متقاضی 100 امتیاز کسب کند، امکان اخذ ویزای کار در دانمارک برای او فراهم می شود. امتیازت هر فرد به میزان تحصیلات ، مهارت های زبان و انطباق پذیری هر شخص بستگی دارد. شخص دارنده ی گرین کارت دانمارک اجازه ی کار کردن در دانمارک را  دارد. در این روش به مدت 2 سال در کشور دانمارک اقامت داده می شود، لازم به ذکر است که در پایان این دوره شخص می توان برای تمدید 3 سال دیگر اقدام کند. البته نکته ی مهم و ضروری این است که در این مدت باید حقوق دریافتی شخص متقاضی به یک حد نصاب مورد نظر رسیده باشد.

پس از طی این 5 سال شخص متقاضی می تواند برای سیتیزن شیپ (شهروندی) و اخذ پاسپورت دانمارک اقدام نماید.

امکان اخذ گرین کارت دانمارک برای همسر و فرزند زیر 18 نیز وجود دارد که این امر مستلزم یکسری نکات زیر می باشد.

1-  شخص متقاضی و خانواده اش باید در یک آدرس زندگی کنند و شخص باید همراهان را از نظر مالی ساپورت کند.

2-  شخص متقاضی باید دارای حداقل درآمد برای ساپورت خود و خانواده ی خود باشد.

3-   درآمد شخص باید حداقل 130 هزار کرون برای خود، 130 هزار کرون برای همسر و 43 هزار کرون برای هر  فرزند را در حساب ایران خود داشته باشد.

4-  شخص متقاضی ابتدا باید به کشور دانمارک رفته و یک قرار داد 1 ساله عقد کرده و حقوق ماه اول را دریافت کند. حداقل درآمد برای اسپانسر کردن همسر با یک فرزند برای هر ماه تقریبا 15 هزار کرون می باشد.

باتوجه به سخت بودن و همچنین زمانبر بودن پروسه ی اخذ ویزای کاری دانمارک یکی از بهترین روش ها برای ورود به کشور دانمارک، اخذ ویزای تحصیلی این کشور می باشد، زیرا افرادی که در کشور دانمارک مشغول به تحصیل هستند اجازه ی کار پاره وقت در این کشور را دارند و میتوانند در کنار تحصیل به کار کردن نیز مشغول باشند. افراد محصل بلافاصله پس از اتمام دوره ی تحصیلی خود می توانند با پیدا کردن شغل مورد نظر خود به کار تمام وقت در این کشور بپردازند. لازم به ذکر است که افراد پس از 3 سال کار در دانمارک و پرداخت بیمه و مالیات می توانند اقامت این کشور را اخذ نمایند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اخذ ویزای کاری کشور دانمارک و کار در دانمارک می توانید با شماره های موسسه ی بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره ی تلفنی رایگان بهره مند شوید.

نظرات کاربران
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :