کار در سوئد

9 / 10
از 3 کاربر

اخذ ویزای کار سوئد با راد مهاجر در سال 2024 (مدارک + شرایط لازم + مشاوره رایگان جهت مهاجرت کاری به سوئد)

سوئد یکی از پیشرفته‌ترین کشورهای دنیا با امنیت بالا، موقعیت‌های شغلی خوب با دستمزد بالا و کیفیت زندگی عالی یکی از پرطرفدارترین مقصدهای قاره‌ی اروپا میباشد. 

 کار در سوئد

سوئد با نام رسمی پادشاهی سوئد کشوری است در منطقه ی اسکاندیناوی  که در شمال اروپا قرار دارد.

سوئد با مساحت 449.974 کیلومتر مربع، حدودا  اندازهٔ کشور عراق و پنجمین کشور بزرگ اروپا با احتساب بخش اروپایی روسیه از نظر مساحت می‌ باشد. سوئد در شمال اروپا واقع شده و دارای آب و هوای بسیار سردی است. این کشوربه صورت طبیعی، از ۴ ناحیه تشکیل شده‌ است.

بیشتر از نصف  مساحت این کشور از مراتع و جنگل های سرسبز پوشیده شده اسا بنابراین، صنایع مرتبط با چوب و ساخت ماشین آلات کاربردی در این زمینه، متداول است. در مناطق شمالی سوئد شش ماه از سال روز و شش ماه شب است که این پدیده ی طبیعی به خاطر نزدیک بودن به قطب شمال است، ولی در قسمت‌های جنوبی می‌توان چهار فصل را مشاهده کرد. لازم به ذکر است که پایتخت و بزرگترین شهر کشور سوئد، استکهلم است. زبان رسمی مردم سوئد، زبان سوئدی است که از ریشه ی زبان های هندواروپایی محسوب می شود و به زبان های دانمارکی و نروژی نزدیکی دارد.66 درصد از جمعیت مردم سوئد عضو مسیحیت پروتستان لوتری هستند.کیفیت زندگی شهروندان سوئدی بالا و نرخ بیکاری افراد در این کشور اروپایی بسیار پایین و نزدیک به صفر محاسبه شده است.

سوئد در زمینه ی  تولید ناخالص داخلی در جهان رتبه ی 8 ام را دارا می‌ باشد و جایگاه خوبی در زمینه های مختلف ملی مانند کیفیت زندگی ، آزادی شهروندی، بهداشت ، آموزش اختلاف طبقاتی، رفاه و توسعه ی انسانی  دارد. کشور سوئد از جاذبه های طبیعی و گردشگری فراوانی بهره مند است که افراد متقاضی بازدید از این کشور میتوانند با اخذ ویزای توریستی این کشور از جذابیت های توریستی این کشور دیدن کنند.

 

شرایط اقتصادی کشور سوئد

حدودا در اواخر قرن هجدهم میلادی، سوئد در زمره ی فقیرترین کشورهای اروپایی بود، اما پس از مدتی نوبت به رشد اقتصادی چشمگیر این کشور رسید. بعد از جنگ جهانی دوم این رشد اقتصادی شتاب بیشتری  گرفت، درآمد ناخالص ملی این کشور بالا رفت و اقتصاد این کشور شکوفا شد. درآمد کشور سوئد مثل دیگر کشورهای نسبتاً کوچک صنعتی، وابسته به صادرات تولیدات صنعتی خود است که در حال حاضر از رشد بالائی در زمینه های صادرات و واردات محصولات برخوردار است. تولید ناخالص داخلی یعنی همان GDP این کشور در سال ۲۰۰۶ میلادی ۱/۱۲۰۰ میلیارد دلار بود و رشدی ۵/۴ درصدی را نسبت به سال پیش از آن نشان می‌داد.لازم به توجه است که نرخ بیکاری این کشور ۶/۵درصد است که این امار تعداد کمی از افراد این کشور را شامل می شود.

 

مشاغل مورد نیاز کشور سوئد

متوسط درآمد در کشور سوئد آنچنان بالا نیست که افراد با توجه به سابقه ذهنی خود در مورد میزان هزینه زندگی انتظار دارند. در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی و ایالات متحده آمریکا، توزیع درآمد متوسط بین صنایع  و مشاغل بیشتر است. بنابراین به عنوان مثال، تفاوت زیادی بین حقوق پزشکان و برنامه نویسان وجود ندارد.

غالبا تعداد  زیادی سایت خصوصی در مورد مشاغل مورد نیاز کشور ها وجود دارد که برای یافتن کار در کشور سوئد مورد استفاده قرار می گیرند. این وبسایت های کاریابی معمولاً شامل فهرستی از مشاغل هستند که به صورت ویژه مشاغلی که غالباً در کشور سوئد وجود دارند و کارهایی می باشند که افراد متقاضی می توانند با مراجعه به این سایت ها سوابق کاری (رزومه) خود را برای دریافت شغل های مورد نظر آنها آپلود (ارائه) دهید. 

کشور سوئد برای زندگی بسیار مناسب است ولی در زمینه ی کار کشوری است که با کمبود نیروی با مهارت و دارای تخصص در زمینه های کاری خاصی مواجه است .برای مثال کمبود نیروی کار در زمینه های کاری معلمان، پرستاران، پزشکان، آشپز و توسعه دهندگان سیستم قابل مشاهده است که پیش بیینی شده است که در 5 سال آینده نیز این روند ادامه داشته باشد بنابراین افراد متقاضی کار در سوئد میتوانند با اخذ ویزای کاری سوئد برای کار در سوئد اقدام کنند.

 

روش های اخذ ویزای کاری کشور سوئد

الارقم میزان بالای مالیات در کشور سوئد، منطقه ی اسکاندیناوی از بالاترین میزان حقوق ها و مزایا در اتحادیه ی اروپا  برای کارگران و کارمندان برخوردار است، همین امر سبب شده تا کارگران این حوزه از درصد بالایی از رضایت شغلی برخوردار باشند.بنابراین، بوسیله کار در سوئد بویژه اگر فرد دارای شغل مناسبی باشد می توان درآمد زیادی بدست آورد و نیاز های مالی خود را تامین کند.

 

دریافت جاب آفر در سوئد

برای به دست آوردن مجوز کار در کشور سوئد، شخص تقاضی باید یک پیشنهاد کار در کشور سوئد داشته باشد.

کارفرمای شخص باید حداقل 10 روز قبل از پیشنهاد اشتغال به کاری که برای وی ارائه داده است، استخدام برای این شغل را در کشور سوئد و اتحادیه ی اروپا به صورت آگهی اعلام نموده باشد. کارفرمای فرد متقاضی در کشور سوئد، درخواست مجوز کار برای متقاضی را با تکمیل یک فرم پیشنهاد استخدام، آغاز می کند. کارفرمای شخص متقاضی کار، نیاز به اطلاعات فرد متقاضی، شامل نام و نام خانوداگی، تاریخ تولد، وضعیت تابعیت، میزان تحصیلات و آدرس ایمیل وی دارد.

این موضوع مهم است که شخص متقاضی کار تا زمان دریافت یک تصمیم در مورد اشتغال به کار خود، به آدرس ایمیلی که به کارفرمای خود داده است دسترسی داشته باشد. آژانس مهاجرت کشور سوئد از این آدرس ایمیل برای برقراری ارتباط با فرد متقاضی در طول انجام فرایند درخواست کار، استفاده خواهد کرد. هنگامی که کارفرمای متقاضی کار یک پیشنهاد شغلی را به وی ارائه می دهد، متقاضی یک ایمیل شامل اطلاعات در مورد نحوه درخواست مجوز کار، دریافت خواهد کرد.

متقاضی در این فرم درخواست اطلاعاتی در مورد خودش را ارائه می دهد. اگر خانواده متقاضی کار همراه با او به کشور سوئد می آیند، متقاضی کار در همان زمان باید برای آنها نیز درخواست مجوز اقامت نماید. همچنین متقاضی کار باید اطمینان حاصل کند که اطلاعات مربوط به درخواست کار توسط وی با پیشنهاد اشتغال به کار مربوط به آنچه که او و کارفرما موافقت کرده اند، مطابقت دارد.

یکی دیگر از راه های ورود به کشور سوئد، اقدام از طریق ویزای تحصیلی این کشور می باشد. این ویزا اجازه ی کار پاره وقت در حین تحصیل را به شخص می دهد و او میتواند در کنار تحصیل خود به کار کردن نیز مشغول شود. لازم به ذکر است که شخص پس از اتمام دوره ی تحصیلی خود می تواند به صورت تمام وقت در این کشور مشغول به کار شود. یکی از بهترین راه ها برای اخذ ویزای تحصیلی سوئد، اقدام برای دوره های زبان انگلیسی این کشور می باشد.

سوئد در حال جذب نیروی کار میباشد، کیفیت زندگی بالا، دستمزد مناسب و مزایای دیگر این کشور باعث شده که نزد مهاجران گزینه‌ی خوبی باشد. اگر میخواهید برای مهاجرت به این کشور اقدام کنید میتوانید با راد مهاجر ارتباط برقرار کنید و آسان‌ترین مهاجرت را داشته باشید. لازم به ذکر است مشاوره‌های تلفنی موسسه کاملا رایگان میباشد.

نظرات کاربران
Masoud : گرفتن اقامت در صورتی خود فرد در سوئد باش ...
0 0
سلام خسته نباشد من در حال حاضر در سوئد هستم یک کار در رستوران پیدا کرده‌ام اما به دلیل بسته شدن پرونده مهاجرتی من نمیتوانم از طریق کار اقامت بگیرم اگر میتوانید به من در این مورد کمک کنید
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :