کار در سوئیس

9 / 10
از 3 کاربر

مهاجرت کاری به سوئیس با راد مهاجر در سال 2024 (شرایط + هزینه + مشاوره رایگان اخذ ویزای کار سوئیس)

سوئیس یکی از زیباترین کشورهای دنیا یکی از جذاب‌ترین مقصدها برای مهاجرت ایرانیان میباشد. کیفیت زندگی بالا، نرخ بیکاری پایین و دستمزد مناسب در کنار ویژگی‌های دیگر این کشور را به یکی از رویایی‌ترین کشورها برای اقامت تبدیل کرده.

کار در سوئیس

 

کشور سوئیس با نام رسمی کنفدراسیون سوئیس کشوری است که در اروپای غربی واقع شده است و در همسایگی کشور هایی مانند: آلمان، اتریش، ایتالیا، فرانسه قرار دارد.

کشور سوئیس حدودا 42 هزا کیلومتر مربع مساحت دارد که از 26 ایالت مختلف تشکیل شده است.پایتخت کشور سوئیس شهر برن است در حالی که بزرگترین شهر کشور سوئیس  شهر زوریخ نام دارد. کشور سوئیس از لحاظ جغرافیایی به 3 بخش تقسیم می‌شود: کوه های آلپ سوئیس، ناحیه میتلاند یا فلات سوئیس و کوه های ژورا در ناحیه شمال‌غربی و حوالی مرز فرانسه.

جمعیت کشور سوئیس حدودا 7.5 میلیون نفر است که زبان آلمانی زبان اصلی 64 درصد آنهاست و بقیه ی افراد از به زبان های دیگر مخصوصا زبان انگلیسی صحبت می کنند. حدود 22 درصد از جمعیت کشور سوئیس را مهاجران تشکیل می دهند. لازم به ذکر است که اکثر افراد برای کارکردن در این کشور به سوئیس مهاجرت می کنند. دین اکثر مردم کشور سوئیس دین مسیحیت است که 43 درصد مسیحیان کاتولیک، 35 درصد پروتستان و بقیه ی آنها ارتدکس هستند. لازم به ذکر است که حدودا 2 درصد  جمعیت سوئیس پیرو دین اسلام هستند و بقیه پیرو ادیان دیگر یا بی دین هستند.

کشور سوئیس با داشتن طبیعت زیبا و بکر، مناطق تاریخی و فرهنگی بی‌نظیر یکی از زیبا ترین کشورهای دنیا به حساب می آید که یکی از پرطرفدارترین مقاصد عاشقان سفر و گردشگری است.هر ساله تعداد بسیاری از افراد با اخذ ویزای توریستی به کشور سوئیس سفر کرده و از جاذبه های گردشگری آن بهره مند می شوند. مردم سوئیس با فرهنگ سیاسی غنی و پیشرفته و به پشتوانهٔ قانون اساسی و تجربیات گرانبهای تاریخی این کشور، در فرایندهای قانون‌ گذاری و اجرایی، به صورت فعال مشارکت دارند.

 

شرایط اقتصادی کشور سوئیس

سوئیس یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان است. کشور سوئیس عضو اتحادیه ی اروپا  نیست ولی عضو انجمن تجارت آزاد اروپا  می باشد. در سال ۱۹۹۹ کشور سوئیس با اتحادیه اروپا قرارداد بست تا عضو این انجمن گردد . توسط این قرارداد، داد و ستد بین کشورهای عضو اتحادیه با سوئیس آسان‌ تر گشت. بانکداری در سوئیس یکی از مهم ‌ترین بخش‌های تاثیر گذار در زمینه ی اقتصادی این کشور محسوب می‌شود. شرکت‌های بیمه نیز سهم زیادی در اقتصاد سوئیس دارند. از دیگر بخش های تاثیر گذار در اقتصاد ایین کشور می توان به صنعت توریسم این کشور اشاره کرد.  همچنین کوهستان‌های این کشور میزبان گردشگرانی هستند که برای ورزش‌های برفی به این کشور سفر می‌کنند.

 

مشاغل مورد نیاز کشور سوئیس

یکی از حقایق قابل توجه درباره ی کشور سوئیس این است که جوانان سوئیسی ترجیح می دهند به تحصیل خود در زمینه های تخصصی ادامه دهند تا به کارآموزی در شغل های مختلف بپردازند و به دنبال کسب مهارت کاری باشند به همین دلیل است که کشور سوئیس با کمبود نیرو ی کار در مشاغلی چون ساختمان سازی ، توسعه دهنگان نرم افزار، مدیران پروژه، مدیران ساخت، تکنسین خدمات، مشاوران فروش، مکانیک، پلی مکانیک، مهندسین و کارآموز در مشاغل مختلف مواجه است. 

 

روش های اخذ ویزای کاری کشور سوئیس

شخص متقاضی کار در سوئیس، نیاز یه مجوز کار در سوئیس را  دارد ولی برای اخذ مجوز کار در سوئیس شخص باید ابتدا یک پیشنهاد کاری از کارفرمای معتبر در کشور سوئیس را داشته باشد.

همانگونه که میدانید آگهی های استخدام در کشور های اروپایی ابتدا به مدت 3 ماه در خود کشور و در صورت پیدا نشدن شخص مورد نظر برای استخدام آگهی دوباره به مدت 3 ماه در اتحادیه ی اروپا منتشر می شود و در مرحله ی بعدی افراد از ایران یا کشور های دیگر می توانند برای این شغل اقدام کنند. انواع مختلف ویزا در کشور سوئیس وجود دارد که بسته به مشخصات و وضعیت  فرد به او داده می شود.انواع اقامت های کاری در سوئیس به شرح زیر است.:

1-  اقامت LPERMITS

این نوع همان اقامت کوتاه مدت است همراه با اجازه ی کار در سوئیس است که به مدت 1 سال به صورت موقت به شخص متقاضی داده می شود، این نوع اقامت برای فرد به مدت 1 سال دیگر در صورتی تمدید خواهد شد که در این مدت کارفای شخص تغییری نکند.

2-  اقامت BPERMITS

این نوع اقامت همان اقامت نوع اول است با این تفاوت که شخص متقاضی هر ساله با ارائه دادن مدارک خود می تواند اقامت خود را تمدید کند.

3-  اقامت CPERMITS

این نوع اقامت در واقع اقامت دائم کشور سوئیس است که به افرادی که به مدت 10 سال متوالی در سوئیس کار کرده باشند داده می شود البته شهروندان کانادا و انگلیس پس از 5 سال کار و زندگی در سوئیس می توانند برای اقامت دائم کشور سوئیس درخواست دهند.

لازم به ذکر است که شخص متقاضی ویزای کار کشور سوئیس می تواند با اخذ ویزای همراه ، همسر و فرزندان زیر 21 سال خود را با خود ببرند.شهروندان عضو اتحادیه ی اروپا می توانند تا 90 روز در سوئیس اقامت، کار و یا در جستجوی کار باشند

برای شهروندان کشورهای دیگر یعنی کشور هایی که عضو اتحادیه ی اروپا نیستند ، مجوز کار در سوئیس تنها برای افرادی که در مشاغل حرفه ای کار می کنند، و معمولاً تحصیلات عالی دارند، صادر می شود. قبل از اینکه بتوانید برای مجوز اقامت و کار درخواست بدهد، باید پیشنهاد شغلی داشته باشد. پس از آن، کارفرمای شخص باید به ادارات محلی کانتون محل اقامت خود برود، و برای تأییدیه دبیرخانه امور مهاجرت کشور درخواست کند. او باید ثابت کند که هیچ شهروندی از سایر کشورهای اتحادیه اروپا که واجد شرایط شغل مورد نظر باشد، در دسترس نیست.

با فرض اینکه درخواست اخذ  ویزای کار در سوئیس شخص موفق باشد، مقامات مهاجرتی به سفارت محلی شما در سوئیس اطلاع خواهند داد. پس از آن شما می توانید یک قرار ملاقات ترتیب دهید و برای تکمیل روند درخواست خود به آنجا مراجعه کنید.

لازم به ذکر است که روش های ذکر شده در فوق عملا بسیار سخت و دشوار هستند بنابراین پیشنهاد ویژه موسسه ی ما برای متقاضیان کار در کشور سوئیس این است که ، شخص ابتدا از طریق ویزای تحصیلی اقدام کرده و وارد این کشور شود. از آنجاییکه افراد مشغول به تحصیل در کشور سوئیس اجازه ی کار پاره وقت در حین تحصیل را دارند ، شخص متقاضی کار می تواند از این طریق به کار در سوئیس مشغول شوند. لازم به ذکر است که شخص متقاضی پس از اتمام تحصیل خود اجازه ی کار تمام وقت در این کشور را دارد.شما میتوانید با مراجعه به قسمت تحصیل در سوئیس از اطلاعات جامع و کامل در زمینه ی تحصیل در کشور سوئیس مطلع شوید. افراد پس از 4-5 سال کار در سوئیس و پرداخت بیمه و مالیات میتوانند برای اخذ اقامت این کشور اقدام کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اخذ ویزای کاری کشور سوئیس و کار در سوئیس  می توانید با شماره های موسسه ی بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره ی تلفنی رایگان بهره مند شوید.

نظرات کاربران
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :