اخذ ویزای کار در فرانسه

9 / 10
از 4 کاربر

راهنمای جامع مهاجرت کاری به فرانسه (شرایط + مدارک مورد نیاز + مراحل دریافت ویزا + هزینه ها + مشاوره رایگان اخذ ویزای کار فرانسه)

ویزای کاری طولانی مدت فرانسه برای افرادی که مایل به ورود به فرانسه هستند و برای اهداف کاری بیش از سه ماه، حداکثر تا یک سال در آنجا بمانند، ایجاد شده است. برای هر یک از این موارد الزامات و معیارهای واجد شرایط بودن وجود دارد، و وظایفی که فرد باید به درستی انجام دهد تا بتواند با موفقیت ویزای کاری طولانی مدت را دریافت کند.

 کار در فرانسه

ویزای کار فرانسه چه دسته بندی هایی دارد؟

این ویزاها برای افرادی است که قصد دارند به فرانسه بیایند و برای مدتی بیش از 90 روز در آنجا بمانند.

 

ویزای کارمند حقوق بگیر فرانسه

برای افرادی که مایلند تا یک سال در فرانسه کار کنند. هنگام درخواست برای این نوع ویزا، باید یک قرارداد کاری ارائه شود که به درستی توسط DIRECCTE تایید شده باشد.

 

ویزای کار فرانسه برای ایجاد و راه اندازی یک کسب و کار یا شرکت

اگر می خواهید یک کسب و کار یا شرکت در فرانسه ایجاد و اداره کنید، باید برای این نوع ویزا درخواست دهید، چه این ابتکار شخصی شما باشد و چه با همکاری شرکت دیگری. فراموش نکنید که از شما اسناد اضافی نسبت به آنچه معمولاً لازم است درخواست می شود، که این مدارک نشان می دهد که توانایی مالی برای ایجاد تجارت برنامه ریزی شده را دارید.

 

ویزای کار فرانسه برای افراد حرفه ای و کارگران مستقل

مشاغلی وجود دارد که برای اتباع غیر اتحادیه اروپا به عنوان ضابط، سردفتر، مدیر قضایی و نماینده عمومی بیمه و غیره مجاز نیست. سایرین به عنوان پزشک، وکیل، معمار و غیره نیاز به مجوز از نهاد حرفه ای مربوطه دارند. بنابراین، قبل از درخواست برای این نوع ویزا، مطمئن شوید که برای انجام حرفه خود در فرانسه چه کاری باید انجام دهید.

 

ویزای ورزشی اقامت طولانی فرانسه

هر ورزشکار یا ورزشکاری که مایل به ورود و ماندن در فرانسه تا یک سال است، باید برخی از مراحل را دنبال کند تا اجازه شرکت در فعالیت های ورزشی را بگیرد. اگر متقاضی شاغل باشد و برای فعالیتی که انجام می دهد حقوق دریافت کند، باید به عنوان «کارمند حقوق بگیر» اقدام کند.از سوی دیگر، زمانی که متقاضی حقوق دریافت نمی کند، باید به عنوان «بازدیدکننده» درخواست دهداما در این مورد، باشگاه یا موسسه ورزشی باید از اقامت متقاضی در فرانسه، از جمله محل اقامت، بیمه، حمایت مالی کند.

 

ویزای اقامت طولانی فرانسه برای کار داوطلبانه

این ویزا برای افرادی است که مایل به انجام کارهای بشردوستانه در فرانسه هستند تا حداکثر یک سال و بیش از سه ماه. اگر قصد دارید چنین ویزایی را دریافت کنید، به خاطر داشته باشید که باید فرآیند درخواست ویزا را از طریق یک بنیاد یا انجمن فرانسوی که توسط مقامات فرانسوی به عنوان موسسه خیریه خدمات عمومی ثبت شده به رسمیت شناخته شده است، شروع کنید.

 

ویزای کار سازمان بین المللی فرانسه

متقاضیانی که در یک سازمان بین المللی در فرانسه ماموریت رسمی خواهند داشت، می توانند  برای این نوع ویزا اقدام کنند.

 

چگونه برای ویزای کار فرانسه اقدام کنیم؟

هر متقاضی برای تکمیل کامل و موفقیت آمیز فرآیند درخواست ویزای کار طولانی مدت فرانسه باید مراحل خاصی را طی کند.

 

بررسی کنید که آیا نیاز به درخواست ویزای کار فرانسه دارید یا خیر

این که آیا به ویزای کاری طولانی مدت فرانسه نیاز دارید یا خیر، همه اینها به ملیت شما و بخشی از فرانسه بستگی دارد که می خواهید از آن بازدید کنید. برخی از اتباع بین‌المللی وجود دارند که می‌خواهند برای مقاصد کاری وارد فرانسه شوند و بیش از سه ماه باقی بمانند که برای اجازه اقامت نیازی به اخذ ویزای اقامت طولانی مدت ندارند. هر اتباع دیگری، صرف نظر از اینکه قصد سفر به کدام بخش از فرانسه را دارد، برای اجازه ورود و اقامت در کشور باید ویزای اقامت طولانی مدت دریافت کند. با این حال، برای اینکه فرد بتواند کار کند، تقریباً در هر موردی باید اجازه اقامت و مجوز کار گرفته شود.تصمیم بگیرید که در کدام دسته از ویزای کار اقامت طولانی فرانسه قرار می گیرید.تمام دسته بندی های ویزای کار را بررسی کنید و متوجه شوید که در کدام دسته قرار می گیرید. سپس برای شروع فرآیند درخواست آماده شوید.

 

پرونده مدارک را برای ویزای کار فرانسه تکمیل کنید

الزامات ممکن است از کشوری به کشور دیگر تغییر کند، اگرچه تغییرات نمی تواند زیاد باشد. بنابراین مراقب باشید که اسناد را مطابق با الزامات کشور خود جمع آوری کنید. مدارکی که برای درخواست ویزای کار فرانسه باید ارسال کنید به شرح زیر است:

 • تکمیل فرم درخواست ویزای کار فرانسه. مطمئن شوید که فرم را به درستی و صادقانه تکمیل کرده اید.
 • دو قطعه عکس. شما باید دو عکس را به همراه سایر مدارک ارسال کنید. از ثبت آنها نباید بیشتر از سه ماه گذشته باشد.
 • پاسپورت معتبر. قبل از درخواست، اعتبار پاسپورت خود و تاریخ صدور آن را بررسی کنید. باید در 10 سال گذشته صادر شده باشد و حداقل 3 ماه پس از پایان اقامت برنامه ریزی شده شما در فرانسه معتبر باشد. پاسپورت باید حداقل دو صفحه خالی داشته باشد تا بتوان برچسب ویزا را روی آن قرار داد.
 • اثبات تمکن مالی. مقامات فرانسوی می‌خواهند بدانند که در زمان اقامت در فرانسه چگونه هزینه مالی خود را تأمین می‌کنید.

به همین دلیل است که باید مدارک زیر را که برای شرایط شما مناسب است، به عنوان بخشی از این الزام ارسال کنید:

 • صورت های اخیر بانکی
 • اگر در فرانسه کار می کنید، قرارداد کاری با ذکر حقوق شما.
 • درآمد حاصل از اجاره ملک
 • طرح مزایای بازنشستگی
 • نامه ای از یک حامی مبنی بر آمادگی برای پوشش هزینه های شما برای مدت اقامت، همراه با اسناد مالی (مانند صورت حساب های بانکی 3 ماه گذشته و غیره) باشد.
 • مدارک دیگری که ثابت می کند شما ابزاری برای حمایت از خود در کل مدت اقامت در فرانسه دارید.
 • گواهی عدم سوئپیشینه کیفری
 • مدرکی مبنی بر پرداخت هزینه ویزای کار فرانسه
 • فرم OFII این فرم تکمیل شده برای درخواست اجازه اقامت در فرانسه برای اقامت بیش از سه ماه است.
 • قرارداد کاری. اصل قرارداد کار به همراه یک کپی از آن باید به تایید DIRECCTE ارسال شود. پس از تأیید، OFII کارفرما را مطلع می کند و سپس تأییدیه را به کنسولگری فرانسه ارسال می کند.
 • گواهی پلیس. بررسی سوابق جنایی ملی، که باید آن را در کشور خود دریافت کنید و نباید بیشتر از سه ماه باشد.

 

شرایط لازم برای ایجاد و اجرای ویزای تجاری فرانسه

- مدارک منابع مالی شامل سه ماه آخر صورتحساب بانکی و لیست تراکنش های دقیق و همچنین سه مورد از آخرین فیش حقوقی در صورت شاغل بودن متقاضی. این مدارک باید با شواهدی از وضعیت اجتماعی-حرفه ای متقاضی (مدرک تحصیلی، رزومه، نمونه کارها و ...) پشتیبانی شود.
- ترخیص مالیات فرانسه در صورتی که متقاضی در 10 سال گذشته در فرانسه اقامت داشته باشد توسط اداره درآمد داخلی فرانسه صادر می شود.

 

یک قرار ملاقات رزرو کنید

معمولاً می توانید به صورت آنلاین یک قرار ملاقات رزرو کنید. اما برخی از کشورها این گزینه را ارائه نمی دهند که در این صورت باید به سفارت یا کنسولگری مراجعه کرده و به صورت حضوری وقت رزرو کنید.

 

هزینه ویزای کار در فرانسه را پرداخت کنید

هزینه روادید را در روز مصاحبه خود بپردازید و رسید دریافتی خود را ذخیره کنید، زیرا پس از آن باید آن را به عنوان مدرکی برای پرداخت هزینه به افسر کنسولی ارائه دهید. هزینه ویزای کار طولانی مدت فرانسه 99 یورو است.

در انتها پیشنهاد می شود برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه بین المللی راد تماس گرفته و مشاره رایگان تلفنی دریافت کنید.

فرانسه با نام رسمی جمهوری  فرانسه یکی از کشور های اروپای غربی است که هم در دریای مدیترانه و هم در اقیانوس اطلس دارای ساحل می باشد.

اخذ ویزای کار در فرانسه

فرانسه از ناحیه ی شمال شرق، شرق و جنوب غرب دارای مرزهای مشترک با کشور های بلژیک، لوکزامبورگ، ایتالیا، اسپانیا، آلمان، سوئیس، موناکو،آندورا است. خاک کشور فرانسه در اروپا شامل مساحتی بالغ بر 547.030 کیلومترمربع می باشد. کشور فرانسه بزرگترین کشور در اروپای غربی و همچنین بزرگترین کشور در اتحادیه ی اروپا می باشد. همچنین لازم به ذکر است که کشور فرانسه سومین کشور بزگ از نظر مساحت در قاره ی اروپا به شمار می آید. پایتخت کشورفرانسه شهر زیبای پاریس می باشد که بزرگترین شهر و مرکز اصلی تجارت و فرهنگ در این کشور محسوب می شود.

از نظر آب و هوا بخش‌های شمال و شمال شرقی کشور فرانسه دارای  آب و هوای معتدل  است. بخش‌های جنوبی نیز آب و هوای مدیترانه ای  دارند. بخش‌های غربی فرانسه نیز تقریبا دارای اقلیم اقیانوسی می باشد. در حال حاظر جمعیت فرانسه در حال گذر از87 میلیون نفر است و همین امر کشور فرانسه را در رتبه ی دوم اتحادیه ی اروپا از نظر جمعیت قرار داده است.

در کشور فرانسه حاکمیت و بیشترین درصد دینداری در مردم با مسیحیت کاتولیک است ولی پروتستان ، یهودی ها و مسلمانان نیز در این کشور زندگی میکنند اما درصد کمی از افراد را به خود اختصاص می دهند. کشور زیبای فرانسه در سال 2013 میلادی با 85 میلیون گردشگر  از کشور های خارجی  به عنوان محبوب ‌ترین مقصد برای گردشگران از سراسر جهان و سومین کشور پر درآمد از صنعت گردشگری نام گرفت که این آمار، کشور فرانسه را به عنوان یکی از قطب های گردشگری اروپا معرفی می کند. سالانه تعداد بسیار زیادی از افراد علاقه مند به سفر به  کشور فرانسه با اخذ ویزای توریستی فرانسه به این کشور سفر کرده و از جاذبه های گردشگری این شور دیدن می کنند..

فرانسه یکی از کشورهای عضو سازمان ملل متحد و یکی از اعضای دائمی شورای امنیت در این سازمان می‌باشد که حق وتو کردن دارد. فرانسه همچنین از اعضای سایر گروه‌های بین‌المللی همچون گروه هشت، گروه بیست، ناتو، سازمان همکاری اقتصادی و توسعه، سازمان تجارت جهانی است.

 

شرایط اقتصادی کشور فرانسه

امروزه دولت سوسیالیست فرانسه، بسیاری از شرکت‌های بزرگ، بانک‌ها و بیمه‌ها را خصوصی اعلام نموده‌است؛ ولی چندین شرکت بزرگ همچون ایرفرانس، فرانس تله کوم، رنو، تالس  در اختیار دولت است و در برخی از امور به ویژه نیرو، ترابری و حمل ونقل همگانی و صنایع دفاعی دولت حاکمیتی دارد.

از جمله مهم‌ترین محصولات صنعتی کشور فرانسه که این کشور در آن سرآمد است می‌توان به صنایعی همچون  فلزکاری، ماشین آلات، فلزکاری، ماشین آلات، شیمیایی، وسایل نقلیه، مواد خوراکی، مشروبات، منسوجات، هواپیماسازی ، کشتی سازی، اتمی و نظامی اشاره نمود. معادن آهن فرانسه در شمال شرق آن کشور است و نزدیک آن محل کارخانه‌های فولادسازی بسیاری تأسیس شده ‌و در حال حاضر مشغول به فعالیت هستند. میلیون‌ها نفر از مردم فرانسه در کارخانه ها  اشتغال دارند. در فرانسه چند هزار کیلومتر شاهراه آبی وجود دارد و قایق‌ها در سراسر این راه‌ها رفت ‌و آمد می ‌کنند.

 

مشاغل مورد نیاز کشور فرانسه

یکی از مشکلات زندگی در کشور فرانسه این است که اگر بخواهید در این کشور شغل پیدا کنید، دانستن زبان فرانسه از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا این زبان زبان رسمی این کشور به حساب می آید. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ی مشاغل مورد نیاز کشور فرانسه می توانید به سایت اداره ی مهاجرت کشور فرانسه مراجعه کنید و از لیست مشاغل مورد نیاز این کشور آگاه شوید.

 

روش های اخذ ویزای کاری فرانسه

کشور فرانسه یکی از کشور های مطرح اروپایی است که تعداد افراد بسیار زیادی علاقه مند به اخذ روادید و یا ویزای کاری این کشور می باشند. اخذ ویزای کاری برای افرادی که خارج از فرانسه و اتحادیه ی اروپا زندگی می کنند، تقریبا غیر ممکن است زیرا کشور فرانسه به نیروی کار خارجی احتیاجی ندارد، زیرا جمعیت کشور فرانسه از اغلب کشور های اروپایی بیشتر است وهمین امر سبب شده تا کشور فرانسه نیروی کار ماهر را خود از شهروندان فرانسه تامین کند.

لازم به ذکر است که افرادی که از طریق ویزای تحصیلی فرانسه وارد این کشور می شوند به آنها اجازه ی کار نیز داده می شود و می توانند در کنار تحصیل به کار پاره وقت یا همان پارت تایم نیز مشغول شوند ولی نکته ی مهم این است که این ویزا به ویزای کاری تبدیل نمی شود. عموما وقتی اشخاص با ویزای تحصیلی وارد کشور فرانسه می شوند ، به آنها در مقطع لیسانس 20 ساعت و در مقطع دکترا 30 ساعت اجازه ی کار قانونی در هفته داده می شود و مانعی برای کار آنها وجود ندارد.

مشاورین ما منتظر پاسخگویی به تماس شما جهت اخذ ویزای کار در فرانسه می باشند

نظرات کاربران
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :