کار در مالزی

9 / 10
از 3 کاربر

راهنمای کامل اخذ ویزای کار مالزی و مزایا و معایب مهاجرت به این کشور (مشاوره رایگان از موسسه راد مهاجر برای مهاجرت کاری به کشور مالزی در سال 2024 میلادی)

برای کار در مالزی نیاز است یک کارفرما پیدا کنید که شما را استخدام کند و با دریافت جاب آفر مشغول به کار در این کشور شوید. کشور مالزی محدودیت‌هایی برای مهاجران ایجاد کرده که مهاجرت به این کشور را سخت‌تر کرده است.

کار در مالزی

مالزی با نام رسمی فدراسیون مالزی، کشوری است  در ناحیه ی جنوب شرقی قاره ی آسیا که پایتخت آن شهر کوالالامپور نام دارد.

ابن کشور که در جنوب شرقی آسیا قرار دارد از 2 قسمت جدا از هم تشکیل شده است.

مالزی دارای 13 استان است و استاندار هر استان را در اصطلاح «شاه» می‌نامند.

جالب توجه است که پایتخت این کشور یعنی کوآلالامپور به عنوان محل قرار گیری پارلمان و علاوه برآن مرکز فعالیت های بازرگانی و مالی و اقتصادی کشور مالزی بسیار مطرح است. دیگر شهرهای اصلی آن عبارتند از پنانگ جرج تاون، ایپوه، جوهور باهرو، کوچینگ،  کوتتاکینابالو، الور ستار ، کوتاباهارو و شهر مالاکا.

طبق آخرین گزارشات اعلام شده توسط اداره آمار این کشور جمعیت مالزی حدودا 30 میلیون نفر است که از 3 نژاد مالایی، چینی، هندی و 1 درصد از سایر نژاد ها تشکیل شده اند.

مالزی یک جامعه چند دینی است، و اسلام دین رسمی مردم این کشور می‌ باشد.  فعالترین اعتقادات سنتی آنیمیسم که تاکنون به لحاظ بحث تا درجه بالاتری از رسمیت در مالزی تداوم یافته برای تأیید آماده شده‌ است.

اختیار تعییین کابینهٔ مالزی (هیئت دولت) به ریاست نخست ‌وزیر است، قانون اساسی مالزی تأکید می‌کند که نخست‌ وزیر باید عضو مجلس سفلای پارلمان مالزی باشد. 

دولت مالزی در تلاش است که میزبانی جام جهانی  ۲۰۳۰ را برای این کشور کسب کند.

تحصیل درمالزی به دلیل پیشرفت زیادی که کشور مالزی در این دهه های اخیر داشته بعنوان یکی از پر طرفدارترین کشورهای دنیا جهت تحصیل می باشد.

 

 

شرایط اقتصادی کشور مالزی

شبه جزیره مالزی و منطقه ی آسیای جنوب شرقی، همواره مرکزی برای فعالیت تجارت کشور های اطراف بوده‌ است. در سده هفدهم، ذخایر فراوانی از قلع در چند ایالات مالزی کشف شد و استخراج شدند. سپس، همان‌ طور که امپراطوری بریتانیا بر کشور مالزی چیره شدند، درختان کائوچو و خرمای روغنی برای مقاصد بازرگانی و تجارت عرضه شدند. در طول این دوران، مالایا به بزرگترین تولید کننده عمده محصولاتی همچون قلع، کائوچو و خرمای روغنی تبدیل شد.

دولت درآمد حاصله از نفت را به میزان ۵٪ به ایالات خود و باقی آن را به حکومت فدرال  اختصاص داده است. هریک از ایالت ها حق دارند تا منابع غنی موجود در داخل محدوده خود را کنترل نمایند. اما،منابع غنی نفت و گاز تحت نظارت دولت فدرال قرار دارد. 

 

مشاغل مورد نیاز کشور مالزی

یکی از اقدامات اساسی برای جستجوی شغل و کاریابی در هر کشور توجه به لیست مشاغل مورد نیاز در آن کشور می باشد. همانطور که در ادامه به شرح این موضوع خواهیم پرداخت ، برای اخذ ویزای کاری کشور مالزی به یک کارفرمای مالزیایی و دریافت اجازه ی کار و همچنین پیشنهاد کار از طریق وی احتیاج است.

یافتن کار در مالزی برای افرادی که در مالزی اقامت ندارند و به بازار کار این کشور به صورت مستقیم دسترسی ندارد، امری پیچیده و دشوار می باشد.

به همین منظور دولت مالزی لیستی را در اختیار افراد متقاضی ویزای کار در مالزی قرار داده است تا بتوانند از این لیست جهت اخذ اطلاعات بیشتر در زمینه ی کار در مالزی استفاده کنند.

مشاغل ویژه کشور مالزی در سال 2024

  • مدیر داخلی فروش، IT
  • مدیر رابطه، بانکداری و مالی
  • برنامه ریزی استراتژیک و تجزیه و تحلیل مالی
  • تحلیل مالی
  • مدیر زنجیره تامین
  • مدیر فروش پروژه
  • سرپرست QUANTITY
  • مهندس
  • مدیر بازپرداخت و مزایا
  • مدیر ارتباطات بازاریابی

 

روش های اخذ ویزای کاری کشور مالزی

کشور مالزی یکی از کشور های در حال توسعه و پیشرفت در آسیا است که توجه افراد زیادی را برای کار و یا اقامت به خود جلب میکند.

ویزای کار در مالزی برای افرادی که قصد کار کردن در کشور مالزی را دارند مستلزم داشتن یک کارفرما می باشد و لازم به ذکر است که کار کردن در کشور مالزی بدون داشتن مجوز کار غیر ممکن می باشد و در صورت انجام دادن چنین کاری شخص به مبلغی که دولت تعیین کرده جریمه و به مدت 5 سال زندانی میشود.

تنها زمانی برای شخص متقاصی ویزای کار صادر می شود که اوحداقل حقوق 5000 رینگت را داشته باشد، در مجموع اغلب نیرو های خارجی که برای کار وارد مالزی می شوند میانگین حقوق 10000 رینگت را دارند و این مبلغ برای یک زندگی خوب و عادی در مالزی کاملا کافی می باشد.

الویت کار در مالزی برای شهروندان مالزی می باشد و استخدام کردن نیروی کار خارجی در مالزی با محدودیت های خاصی رو به رو است و تعداد محدود و معینی نیرو ی کار خارجی با توجه به وسعت و نوع شغل اجازه ی استخدام در شرکت را دارد و لازم به توجه است که کار کردن در مالزی محدودیت سنی  نیز دارد ، به این صورت است که افراد بالای 27 سال سن الویت اجازه ی کار در این کشور را دارند.

پروسه ی پیدا کردن کار در مالزی به این صورت است که آگهی استخدام شغل ابتدا در خود کشور مالزی منتشر می شود و در صورت پیدا نشدن نیرو ی متناسب با شغل مورد نظر در کشور مالزی کار فرما می تواند از نیرو های خارجی برای شغل خود استخدام کند. کارگران باید بین رنج سنی 18 تا 25 سال و یا برای برخی مشاغل خاص بالای 27 سال سن داشته باشند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اخذ ویزای کاری کشور مالزی می توانید با شماره های موسسه ی بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره ی تلفنی رایگان بهره مند شوید.

نظرات کاربران
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :