اخذ ویزای کار در نروژ

9 / 10
از 3 کاربر

آشنایی با شرایط کار در نروژ در سال 2024 برای متقاضیان مهاجرت به نروژ

مشاوره رایگان و اخذ ویزای کار نروژ با موسسه راد مهاجر ویژه سال جدید

نروژ یکی از کشورهای حوزه اسکاندیناوی است که با جمعیت 5.5 میلیون نفری نرخ بیکاری این کشور فقط 3.7 درصد میباشد. مهاجرت کاری به نروژ روش‌های مختلفی دارد که ما در این مطلب به آنها اشاره کردیم. زندگی در نروژ مزایای زیادی هم دارد از آنها میتوان به رفاه اجتماعی بالا، درآمد مناسب و امنیت بالا اشاره کرد

کار در نروژ

کشور نروژ با نام رسمی پادشاهی نروژ کشوری پادشاهی وکاملا مستقل است ، این  کشور در بخش غربی شبه جزیره ی اسکاندیناوی قرار دارد.

همانطور که میدانید یکی از روش های مهاجرت به هر کشوری اخذ ویزای کاری می باشد و از آنجایی که یافتن شغل و کسب درآمد از دغدغه های اصلی هر مهاجری می باشد در این مطلب برای افرادی که میخواهند از طریق اخذ ویزای کاری نروژ به این کشور مهاجرت کنند مطالبی را ارائه خواهیم داد.


برای زندگی و کار در نروژ، باید برای ویزای کار نروژ اقدام کنید.رایج ترین نوع ویزای کار نروژ، ویزای کارگر ماهر است که برای شخصی صادر می شود که یک کارفرمای نروژی پیدا کرده و دارای مدرک دانشگاهی یا آموزش حرفه ای باشد. اگرچه به آن "ویزای کاری" گفته می شود، اما آنچه شما در واقع برای آن درخواست می کنید مجوز اقامت نروژ برای کار است که به شما اجازه می دهد به طور قانونی در نروژ زندگی و کار کنید.

 

چه کسانی می توانند برای ویزای کار نروژ اقدام کنند؟

در صورت داشتن شرایط زیر می توانید برای ویزای کار نروژ اقدام کنید:

 • شما باید تحصیلات خود را تمام کرده باشید
 • شما باید یک کارفرما در نروژ پیدا باشید
 • کار شما باید تمام وقت باشد
 • شما باید بیشتر از 18 سال سن داشته باشد
 • شما نباید سابقه کیفری داشته باشید

 

شرایط اخذ ویزای کار نروژ

مدارکی که باید هنگام درخواست ویزای کار نروژ تحویل دهید عبارتند از:

 • گذرنامه به همراه کپی تمامی صفحات مهر خورده
 • فرم درخواست ویزای کار نروژ: پس از تکمیل درخواست آنلاین در وب سایت UDI، این فرم را در قالب PDF دریافت خواهید کرد، آن را پرینت بگیرید و به بقیه اسناد پیوست کنید.
 • دو قطعه عکس سایز پاسپورت که باید اخیرا و با پس زمینه سفید گرفته شود
 • اثبات اقامت در نروژ: مثلاً قرارداد اجاره کتبی، اگر هنوز ترتیبات اقامت را انجام نداده‌اید، نامه‌ای بنویسید که در آن توضیح دهید که در کجا می‌خواهید زندگی کنید و چگونه مسکن پیدا می‌کنید
 • فرم پیشنهاد استخدام کارفرمای شما
 • قرارداد کاری شما با ذکر حقوقی که دریافت خواهید کرد
 • مدرک تحصیلی شما، مدرک دانشگاهی یا حرفه ای شما
 • اثبات سابقه کار قبلی: اسنادی از کارفرمایان قبلی شما که نوع کاری که انجام داده اید، مدت زمانی که مشغول به کار بوده اید و شرایط شما را نشان می دهد
 • ارائه رزومه

 

چگونه برای ویزای کار نروژ اقدام کنیم؟

هنگامی که یک پیشنهاد شغلی در نروژ دارید، باید درخواست ویزای کار را به صورت آنلاین در وب سایت اداره مهاجرت نروژ ثبت کنید سپس، شما می توانید:

 • درخواست تکمیل شده را به همراه مدارک خود به سفارت یا مرکز درخواست ویزا تحویل دهید.
 • اگر در داخل نروژ هستید، مدارک را در نروژ تحویل دهید.
 • مدارک را برای کارفرمای خود که از طرف شما از نروژ درخواست می دهد ارسال کنید.

اگر خودتان برای ویزای کار نروژ (از کشور خود) درخواست دهید.

اگر هنگام درخواست ویزای نروژ هنوز در کشور خود هستید، باید:

 • مدارک لازم برای درخواست ویزای کار را جمع آوری کنید.
 • درخواست آنلاین را در وب سایت UDI تکمیل کنید
 • درخواست تکمیل شده را به نزدیکترین سفارت نروژ یا مرکز درخواست ویزا تحویل دهید
 • سفارت درخواست شما را به UDI در نروژ ارسال می کند

 

زمان پردازش ویزای کار نروژ

هنگامی که درخواست ویزای کاری خود را تحویل می دهید، ممکن است تا 8 هفته طول بکشد تا درخواست رسیدگی شود. اگر در این مدت در نروژ هستید، تا زمانی که ویزا تایید نشده باشد، اجازه شروع کار را ندارید.

 

هزینه ویزای کار نروژ

هزینه ویزای کار نروژ 6300 کرون (690 دلار آمریکا) است. این نیز هزینه ای است که برای تمدید ویزای کار می پردازید. هنگام تکمیل درخواست آنلاین در وب سایت UDI، باید هزینه را از طریق کارت اعتباری بپردازید.

 

مدت زمان ویزای کار نروژ

ویزای کار نروژ (یعنی مجوز اقامت برای کار) به مدت دو سال معتبر است. می توانید قبل از انقضای آن، برای دو سال دیگر برای تمدید آن اقدام کنید. سپس، پس از سه سال اقامت مداوم در نروژ، می توانید برای مجوز اقامت دائم که مدت نامحدودی دارد، درخواست دهید.

 

چگونه ویزای کار نروژ را تمدید کنیم؟

برای تمدید ویزای کار نروژ، باید یک درخواست آنلاین به اداره مهاجرت UDI ارائه دهید. سپس، با پلیس نروژ وقت رزرو می کنید و مدارک را تحویل می دهید. همچنین باید هزینه درخواست را پرداخت کنید. به یاد داشته باشید، شما باید حداقل یک ماه قبل از اتمام اعتبار ویزای خود مدارک را ارسال کنید و معمولاً زمان انتظار برای قرار وجود دارد. بنابراین، مطمئن شوید که برنامه را حدود سه ماه قبل شروع کرده اید.

 

مدارک مورد نیاز برای تمدید ویزای کار نروژ

مدارکی که باید هنگام درخواست برای تمدید مجوز اقامت خود برای کار در نروژ ارسال کنید عبارتند از:

 • پاسپورت شما به همراه کپی تمام صفحات مهر شده گذرنامه.
 • Cover Letter که پس از تکمیل درخواست آنلاین در وب سایت UDI در ایمیل خود دریافت می کنید.
 • فرم پیشنهاد استخدام
 • ارائه رسید سه دستمزد آخر شما

 

بیمه درمانی برای کارگران بین المللی در نروژ

هنگامی که اجازه اقامت برای کار را دریافت کردید، به نروژ نقل مکان کردید و به عنوان مقیم ثبت نام کردید،  حق استفاده از سیستم مراقبت های بهداشتی ملی نروژ را خواهید داشت. این بدان معناست که به شما یک پزشک عمومی (که در نروژی به عنوان fastlege شناخته می شود) معرفی می شود، که می توانید برای هر گونه نگرانی پزشکی با او مشورت کنید. سیستم مراقبت های بهداشتی نروژ توسط دولت پرداخت می شود و از پول مالیات دهندگان تامین می شود. با این حال، هر فرد بالای 16 سال باید برای ویزیت و درمان پزشک تا حدود 260 دلار در سال هزینه کند. برای هر نوع درمان بیش از این مبلغ، کارت معافیت دریافت می کنید و تا پایان سال درمان رایگان دریافت خواهید کرد. این موضوع  تضمین می کند که اگر به شدت بیمار هستید، قبض های پزشکی زیادی برای پرداخت نخواهید داشت.

 

آیا با ویزای کار نروژ می توانم برای ویزای خانواده به نروژ اقدام کنم؟

بله، اگر ویزای کار نروژ دریافت می کنید، می توانید برای همراه داشتن اعضای خانواده تحت تکفل خود اقدام کنید. اعضای خانواده(همسر و فرزندان زیر 18 سال) می توانند برای پیوستن به شما در نروژ برای ویزا درخواست دهند:
- زوجین باید بالای 24 سال سن داشته باشند و یا در انتظار یک فرزند باشند یا حداقل دو سال با هم زندگی کرده باشند
- اگر فرزند دارید،فرزندان شما زیر 18 سال باشند
برای اینکه اعضای خانواده تحت تکفل خود را با خود به نروژ بیاورید، باید سالانه حداقل 264 264 کرون (تقریباً 29000 دلار آمریکا) درآمد داشته باشید.

 

در نهایت پیشنهاد میشود اگر شما به دنبال مهاجرت به نروژ از طریق اخذ ویزای کاری هستید پیش از اقدام، راهنمایی های لازم را از متخصصین امور مهاجرت دریافت نمایید.شما همچنین می توانید برای دریافت مشاوره رایگان با شماره های موسسه بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند گردید.

کشورنروژ 385.253 کیلومتر مربع وسعت دارد و این کشور از مشرق دارای یک نوار طولانی مرزی با کشور سوئد  بوده و همچنین از ناحیه ی شمال شرق با کشور های فنلاند  و روسیه و از جنوب با تنگهٔ اسکاژراک  هم‌ مرز است. سواحل کشور نروژ طولانی است و به اقیانوس اطلس و دریای بارتنز نیز متصل است.

نروژ کشوری کوهستانی است و دارای هوای بسیار سرد و قطبی می باشد.

جمعیت کشور نروژ تقریبا 6 میلیون نفر می باشد.

طبق دفتر آمار نروژ، در سال ۲۰۱۸ حدود ۲۱.۰۰۰ ایرانی‌ در کشور نروژ ساکن هستند که اغلب این جمعیت در شرق این کشور زندگی می کنند.

زبان نروژی در دو گویش خود، زبان رسمی کشور نروژ است.

از مردم نروژ ۸۳٫۶ درصد به عنوان مسیحی ثبت شده‌اند که ۷۹٫۴ درصد آن مربوط به پیروان آیین لوتری می‌شود. در نظرسنجی‌ها و سرشماری‌های انجام شده در این کشور، تنها ۲۰ درصد از مردم نروژ گفته ‌اند که دین در زندگی آن‌ها دارای نقش یا اهمیت است.

نروژ یکی از توسعه‌ یافته ‌ترین حکومت‌های  مبتنی بر قانون در جهان است. از ۱۸۱۴ تقریباً ۴۵٪ مردان (۲۵ سال یا بالاتر) حق رأی داشته ‌اند.

در حال حاظر هارالد پنجم  پادشاه نروژ است. ارنا سلبرگ با جانشینی ینس استوتنبرگ از سال ۲۰۱۳ نخست ‌وزیر قانونی نروژ می‌باشد.

 

شرایط اقتصادی کشور نروژ

واحد پولی رسمی کشور نروژ کرون است.

نروژ دارای ذخایر بسیار زیادی از منابع طبیعی شامل: نفت,گاز طبیعی,مواد معدنی،چوب ,آب شیرین است.  بخش اعظمی از صادرات خارجی کشور نروژ را  منابع نفتی تشکیل می‌دهد به طوری که نروژ روزانه 3 میلیون بشکه نفت خام صادر می ‌کند ولی عضو سازمان جهانی اوپک نیست. نروژ جزء کشور های اتحادیه ی اروپا نیست و شهروندان نروژ  در همه پرسی های  انجام شده در این کشور عضویت در این اتحادیه را رد کرده‌ اند. لازم به ذکر است که صنایع پتروشیمی یک چهارم تولید ناخالص ملی کشور نروژ را تشکیل می دهد.

 

مشاغل مورد نیاز کشور نروژ

افرادی که به دنبال کار در نروژ هستند می توانند در دفاتر بازنشستگی و یا دفاتر کاریابی در این کشور ثبت نام کنند، این دفاتر به صورت تخصصی روی مهارت های افراد کار می کنند تا افراد بتوانند بهترین شغل مورد نظر خود را به دست بیاورند. نروژ همچنین بازار غیر رسمی ای برای موقعیت های شغلی مختلف دارد.

شخص متقاضی کار در نروژ میتواند برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ی پیدا کردن شغل های مورد نیاز کشور نروژ به سایت اداره مهاجرت نروژ مراجعه کرده و لیست شغل های مورد نیاز کشور نروژ(کار در نروژ) را مطالعه کنند.

 

اخذ ویزای جاب آفر کشور نروژ

یکی از راه های اخذ ویزای کاری کشور نروژ، اخذ ویزای job offer یا پیشنهاد شغلی است. در کشور نروژ نیز مانند اکثر کشور های اروپایی به شخص این اجازه را می دهند که قبل از اقدام برای اخذ ویزای کاری نروژ، اقدامات لازم را در زمینه ی پیدا کردن شغل مناسب و مرتبط با رشته ی تحصیلی شخص که کارفرما نیز آن را تایید می کند را انجام دهد. در صورتی که فرد موفق به پیدا کردن شغل مرتبط با رشته ی تحصیلی خود از یک کارفرمای معتبر در کشور نروژ شود ویزای او به مدت یکسال تمدید می شود. این ویزا به صورت سال به سال تمدید شده و پس از گذشت 5 سال شخص اقامت دائم کشور نروژ را کسب می کند. شخص می تواند شغل مورد نظر خود را از آگهی های موجود در سایتهای مختلف کاریابی پیدا کند، لازم به ذکر است که این آگهی های استخدام ابتدا در داخل کشور نروژ ثبت می شود و در صورت پیدا نشدن شخص مورد نظر برای استخدام، این آگهی استخدام در کل اتحادیه ی اروپا آگهی  می شود و بازهم در صورت پیدا نشدن شخص مورد نظر برای استخدام ، کارفرما ها نسبت به استخدام افراد از خارج از اتحادیه ی اروپا اقدام می نمایند. بنابراین اخذ ویزای کاری به این طریق عملا کاری سخت  و دشوار و در بسیاری از مواقع غیر ممکن  می باشد .

نوعی دیگر از ویزای کار در نروژ وجود دارد که به آن ویزای جستجوی کار میگویند. این ویزا همانند دیگر کشور های اروپایی به شخص متقاضی یک فرصت 6 ماهه داده می شود تا وی به دنبال شغل مورد نظر خود و مرتبط با رشته ی تحصیلی خود بگردد . اگر شخص در این مدت 6 ماهه توانست شغل مناسبی را پیدا کند ویزا ی 6 ماهه ی وی تا 1 سال تمدید می شود و اگر این ویزای کاری به مدت 5 سال تمدید شود شخص می تواند اقامت دائم کشور نروژ را اخذ نماید.

 

شرایط لازم برای اخذ ویزای کاریابی نروژ

1-  در ابتدا شخص باید مدرکی مبتنی بر داشتن تخصصی مرتبط با رشته ی تحصیلی خود داشته باشد و این مدرک باید به تایید اداره ی مهاجرت نروژ برسد.

2-  داشتن سابقه ی کاری مرتبط با رشته ی تحصیلی از اهمیت بالایی برخوردار است به گونه ای که شخص حداقل 2 سال سابقه ی کار مرتبط یا رشته ی تحصیلی خود داشته باشد.

3-  شخص متقاضی باید دارای حداقل مدرک تحصیلی لیسانس باشد.

4-  نشان دادن توانایی مالی یا به اصطلاح تمکن مالی در طول مدت زمانی که شخص در نروژ اقامت خواهد داشت یکی از شرایط اخذ این ویزا می باشد.                

هزینه ی زندگی برای هر فرد برای مدت 6 ماهه حدودا 120،000 کرون باید باشد که این مبلغ باید در یک حساب کوتاه مدت به نام خود فرد در مدت معلوم قرار داده شود.

لازم به ذکر است که از سال 2013 ویزای کاریابی در نروژ لغو شده و مهاجرت به نروژ از طریق کار و گرفتن ویزای کار نروژ صرفاً از طریق داشتن پیشنهاد شغلی از نروژ است. بهترین روش جایگزین مهاجرت به نروژ از طریق تحصیل در نروژ و اخذ ویزای تحصیلی این کشور است که در بخش تحصیل در نروژ به صورت مفصل توضیح داده شده است.

لازم به ذکر است که شما میتوانید با مراجعه به قسمت های تحصیل در نروژ، ویزای توریستی در نروژ،ویزای سرمایه گذاری در نروژ و همچنین ویزای توریستی این کشور از اطلاعات جامع و کاملتری درباره ی کشور نروژ برخوردار شده و با دید بازتری درباره ی مهاجرت به این کشور و کار در نروژ تصمیم گیری نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اخذ ویزای کاری کشور نروژ می توانید با شماره های موسسه ی بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره ی تلفنی رایگان بهره مند شوید. 

نظرات کاربران
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :