کار در هلند

9 / 10
از 3 کاربر

برای اخذ ویزای کار هلند با موسسه راد مهاجر ارتباط برقرار کنید

(شرایط + مدارک لازم + مزایا + مشاوره مهاجرت کاری به هلند در سال 2024)

هلند یکی از پیشرفته‌ترین گشورهای اروپایی که نرخ بیکاری در آن تقریبا 3 درصد میباشد. از مزایای این کشور میتوان به امنیت بالا، رفاه اجتماعی عالی و آزادی اشاره کرد. هلند حقوق متوسط خوبی نیز دارد و در بین کشورهای اروپایی کارکنان از دستمزد خوبی برخوردار هستند.

کار در هلند

هلند (Netherland)  نام کشوری است که شمال غربی قاره ی اروپا با 17 میلیون نفر جمعیت است که دین اغلب این افراد مسیحیت پروتستان است.

حدود 50 درصد از مراتع و مزارع کشور  هلند در ارتفاع کمتر از 1 متر از سطح دریا قرار دارد، به همین خاطر است که نام این کشور در زبان هلندی (netherlands) به معنای سرزمین های پست و هموار است.

هلند از ناحیه ی شرق با کشور آلمان همسایه است و از بخش جنوبی با کشور بلژیک و در ناحیه ی غرب نیز از طریق دریا با بریتانیا دارای مرز آبی است. بندر روتردام  دومین شهر بزرگ هلند است و از نظر مساحت و تعداد اسکله‌ هایی که داراست ، بزرگ ‌ترین بندر اروپا نیز به حساب می آید.

پایتخت کشور هلند شهر آمستردام است که از بزرگترین و زیبا ترین شهرهای آن نیز محسوب می شود.

زبان رسمی مردم هلند، زبان هلندی است، این زبان شاخه ای از زبان ژرمن است که به زبان آلمانی شباهت دارد.

هلند عضو قدیمی اتحادیه ی اروپاست و عضو پیمان نظامی ناتو نیز می باشد.

نخست وزیر فعلی هلند آقای مارک لوته است او عملا رئیس جمهور هلند و هماهنگ کننده ی امور سیاسی در کشور هلند نیز می باشد.

سالانه توریست های زیادی از سراسر دنیا با اخذ ویزای توریستی این کشور برای دیدن آمستردام، پایتخت هلند به این کشور سفر می کنند اما هلند در خارج از پایتخت خود نیز جاذبه های زیادی برای ارائه به مسافران و گردشگران دارد.

با وجود چشم انداز های طبیعی زیبا و وسیع، کشورهلند بهترین کشور برای گردشگری در مراکز تاریخی شهر و آسیاب های بادی کلاسیک که این کشور را با و دیگر مکان های توریستی می باشد که در سرتاسر کشور پراکنده اند.

دین اغلب مردم هلند دین مسیحیت(هم کاتولیک و هم پروتستان) است و تعداد بالایی از شهروندان و افراد ساکن این کشور پیرو مکتب اومانیسم (فردگرایی) هستند.

 

شرایط اقتصادی کشور هلند

هلند در پرورش و تجارت در زمینه ی گل و گیاه مقام اول را در بین تمام کشور های جهان داراست. دامداری و کشاورزی نیز از رکن های اساسی اقتصاد هلند به حساب می آید. هلندی‌ ها با وجود مساحت کم کشورشان سهم بزرگی در تجارت و بانکداری جهانی دارند.

هلند خود نیز دارای منابع گاز طبیعی است و قسمتی از آن را به کشورهای دیگر صادر می‌ کند و از این طریق نیز درآمدی کسب می کند. صنعت کشتی ‌سازی و صنایع شیمیایی از دیگر صنایع مادر درکشور هلند هستند. ایالات متحده ی اروپا از اصلی ترین خریداران محصولات و منابع هلند است و کشور های اتحادیه ی اروپا از مهمترین شریک های هلند به حساب می آیند.

 

مشاغل مورد نیاز کشور هلند

شخص متقاضی ویزای کاری کشور هلند، با مراجعه به وب سایت های کاریابی می تواند به صورت جاب آفر (job offer) اقدام به دریافت دعوتنامه ی کاری از کشور هلند کنند و سپس برای اخذ ویزای کاری هلند اقدام نماید.

کار در هلند و یکی از نکات بسیار مهم در زمینه ی فعالیت اقتصادی در کشور هلند این است که کارگران ماهر که دارای تخصص در زمینه های مختلف هستند جمعیت زیادی از شهروندان کشور هلند را تشکیل داده اند و اینگونه افراد شانس بیشتری برای اخذ ویزای کاری کشور هلند دارند.

این گروه افرادی نظیر کارگران با سابقه و ماهر و دارای تخصص/گروه مهندسان/افراد متخصص در زمینه IT افراد مسلط به امور مالی و حسابداری/کارشناسان فروش/افراد متخصص در زمینه ی آموزش و پرورش را شامل می شوند.

دیگر مشاغلی که در کشور هلند تقاضای بیشتری دارند شامل: مشاغل در مراکز سلامت و درمان، مدیریت داخلی و بخش های آموزشی را در بر خواهد گرفت.

 

روش های اخذ ویزای کاری کشور هلند

یکی از روش های اخذ ویزای کاری کشور هلند این است که شخص در کشور هلند یک دعوتنامه ی کاری دارای اعتبار از کارفرمای دارای شرکت معتبر در کشور هلند اخذ نماید.

کار در هلند و پروسه ی درخواست نیروی کار در هلند به این صورت است که آگهی استخدام ابتدا در خود کشور هلند به مدت 3 ماه و سپس در صورت پیدا نکردن شخص مورد نظر ، آگهی در کل اتحادیه ی اروپا به مدت 3 ماه نیز اعلام میگردد و  باز هم در صورت پیدا نشدن شخص مورد نظر کارفرما می تواند از ایران یا کشور های نظیر آن اقدام به جذب نیرو ی کار کند.

هنگامی که شخص در این آگهی پذیزفته شد می تواند برای ویزای کار در هلند اقدام کند یعنی لازمه ی اخذ ویزای کار در هلند مانند بسیاری از دیگر کشور های اروپایی داشتن پیشنهاد کاری معتبر از یک کارفرمای هلندی است.

کل زمان پروسه ی اخذ ویزای کاری کشور هلند بین 3 تا 9 ماهطول می کشد که شخص متقاضی می تواند بعد از 3 تا 5 سال زندگی کردن در هلند و پرداخت بیمه و مالیات برای اخذ اقامت دائم کشور هلند اقدام نماید که با توجه به قوانین کشور هلند این کاری امری آسان می باشد.

لازم به ذکر است که اخذ ویزای کاری کشور هلند از طریق (job offer) کار دشوار و برای متقاضیان کشورهایی مانند ایران تقریبا کاری غیر ممکن می باشد.

یکی دیگر از راه های پیدا کردن کار فرما در کشور هلند به منظور کار کردن در کشور هلند این است که شخص متقاضی از طریق ویزاشخص متقاضی ی تحصیلی کشور هلند اقدام کرده و اینگونه وارد کشور هلند شود. افرادی که در کشور هلند به تحصیل می پردازند اجازه ی کار پاره وقت در این کشور را دارند، یعنی به محض پیدا کردن آگهی استخدام شغل مناسب خود بلافاصله می تواند برای کار کردن اقدام کند یا اینکه میتواند تا پایان زمان تحصیل خود صبر کرده و و بعد از آن برای کار های پاره وقت اقدام کند.لازم به ذکر است که شما میتوانید با مراجعه به قسمت تحصیل در هلند از اطلاعات جامع و کامل در زمینه ی تحصیل در کشور هلند بهره مند شوید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اخذ ویزای کاری کشور هلند و کار در هلند می توانید با شماره های موسسه ی بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره ی تلفنی رایگان بهره مند شوید.

نظرات کاربران
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :