کار در کانادا

9 / 10
از 8 کاربر

مهاجرت کاری به کانادا در سال 2024 (مشاوره رایگان اخذ ویزای کار کانادا با موسسه راد مهاجر)

کشور کانادا در شمال قاره ی آمریکا  قرار دارد که دومین کشور بزرگ جهان از نظر مساحت محسوب می شود. کشور کانادا از سمت شمال با اقیانوس منجمد شمالی ، از غرب و شرق با اقیانوس اطلس و آرام و از جنوب و شمال غرب با کشور آمریکا همسایه است.

کار در کانادا

مرز کشور کانادا با کشور آمریکا بلندترین مرز زمینی جهان است. بخش زیادی از کشور کانادا به دلیل سرمای زیاد و نزدیک بودن به قطب شمال خالی از سکنه می باشد.آب و هوای کانادا در مجموع سرد و در بیشتر مناطق قطبی است. البته آب و هوا در ناحیه ی جنوب غرب، جایی که شهر ونکوور و جزیره ی ونکوور از استان بریتیش کلمبیا در آن قرار دارند، معتدل است.پایتخت کشور کانادا شهر اتاوا می باشد و لازم به ذکر است که شهر تورنتو نیز از شهر های مهم این کشور محسوب می شود.

از مهمترین ترین عواملی که بسیاری از افراد رویای مهاجرت به کشور کانادا را در سر دارد میتوان به سطح بالای رفاه زندگی ، دارا بودن بهترین سیستم درمانی و بهداشت و سیستم آموزشی بسیار قوی و پیشرفته اشاره کرد.

 

شرایط اقتصادی کشور کانادا

مجاورت کشور کانادا به کشور آمریکا سبب شده تا روابط اقتصادی بین این 2 کشور بسیار گسترده و رو به پیشرفت باشد، به گونه‌ای که آمریکا و کانادا بزرگ‌ ترین رابطه در زمینه های اقتصادی و تجاری را در جهان دارند و حجم معاملات بین این دو کشور با هم از معاملات هر دو کشور دیگری در جهان بیشتر است و این امر نشان دهنده ی این موضوع است که رابطه ی اقتصادی خوب و سودآوری بین این 2 کشور حاکم است.

لازم به ذکر است که کشور کانادا در زمینه ی فعالیت های اقتصادی،تجاری و صنعتی، یکی از 7 کشورهای ابر قدرت صنعتی صنعتی دنیا محسوب می شود.

 

مشاغل مورد نیاز در کشور کانادا

مشاغل مورد نیاز و کار در کانادا دارای سطح بندی مختلفی است:

1-  مشاغل سطح صفر:مشاغل مدیریتی مانند مدیریت رستوران،مدیریت معدن و...

2-  مشاغل سطح :A مشاغل حرفه ای که عموما به مردک دانشگاهی نیاز دارند. مانند پزشکی،معماری و ...

3-  مشاغل سطح B: مشاغل تکنیکی و تخصصی که عموما نیاز به مدارک دیپلم آن رشته و یا دوره های کار آموزی دارند. مانند سرآشپزی، لوله کشی و ...

4-  مشاغل سطح C:مشاغل متوسط که معمولا نیاز به مدارک دبیرستانی با آموزش مخصوص دارند. مانند: راننده ی ماشین های سنگین، قصاب و...

5-  مشاغل سطح D: مشاغل پر زحمت که معمولا آموزش های لازم برای این مشاغل داده می شود. مانند کارگران حوزه ی نفتی، کارگران نظافتی و ....

 

روش های اخذ ویزای کاری کشور کانادا

با توجه به رشد اقتصادی بالا و نرخ پایین بیکاری در کشور کانادا، این کشور به شدت به دنبال جذب نیرو ی کار در زمینه های صنعت و خدمات و ... می باشد. که این پروسه ی جذب نیروی کار با گذشت زمان کاهش پیدا کرده است.

پروسه ی اخذ ویزای کاری  و کار در کانادا برای هر شخص بسته به شرایط و نوع کار او ممکن است از چند هفته تا چند سال به طول بینجامد.

 

روش express entry

یکی از روش های اخذ ویزای کاری کشور کانادا روش  express entry یا ورود سریع است که این روش بر اساس یک سیستم امتیاز دهی می باشد، به این صورت که کل این پروسه دارای 2 مرحله می باشد.

 مرحله اول: کاندید هایی  که صلاحیت ورود دارند به صورت آنلاین پروفایل اکسپرس اینتری را تکمیل می کنند، این اطلاعات شامل مهارت ها، سوابق کاری مرتبط ، توانایی زبان، تحصیلات، داشتن اقوام درجه در کانادا،  سن و... می باشد که این جزئیات به ارزیابی شخصی هر فرد کمک خواهد کرد. در این مرحله برای کسب مجوز رفتن به مرحله ی بعد هر شخص باید حداقل 67 امتیاز از 100 امتیاز را کسب کند.

مرحله ی دوم: کسانی که درمرحله ی به اصطلاح استخر pool(مرحله ی اول) بیشترین امتیاز را کسب کنند میتوانند برای اقامت دائم کانادا درخواست دهند که 60 روز برای ارائه ی درخواستشان زمان دارند. حداکثر امتیاز قابل کسب در این مرحله 1200 امتیاز می باشد، لازم به ذکر است که از این 1200 امتیاز 600 تای آن مربوط به داشتن پیشنهاد کاری(job offer) و 600 امتیاز باقی مانده به مشخصات فردی وی مربوط می شود. عوامل شخصی، ویژگی های مربوط به همسر و تطابق مهارت ها ،عواملی است که مجموع آنها نهایتا به 600 امتیاز می رسد.

افرادی متقاضی اقامت دائم کانادا به این روش ، تا 12 ماه در این پروسه خواهند ماند و پس از آن در صورت عدم دریافت دعوتنامه باید مجددا برای ورود به استخر(مرحله ی اول) پروفایل جدید بسازند

 

طرح اقامتی کبک

طرح مهاجرت به کبک همواره یکی ازبهترین طرح های مهاجرتی کانادا برای مهاجرت است.استان کبک در کانادا تنها استان در کشور کانادا است که به طور مستقل از دولت فدرال کانادا برنامه ی مهاجرتی مخصوص به خود را داراست و معمولا پروسه ی اقامت کبک سریع تر از دولت فدرال کانادا پیش می رود. قبل از مهاجرت به کبک باید به این نکته توجه داشت که کبک برنامه ی مهاجرتی خود را با معیار های متفاوت تری نسبت به دولت فدرال کانادا پیش می برد.

طرح اقامتی کبک نیز بر اساس سیستم امتیاز دهی به ویژگی های فردی و مهارت های هر شخص انجام می شود، به این صورت که داشتن مدرک زبان فرانسه (TCF) برای هر فرد اجباری می باشد و شخص باید حداقل سطح B2 این زبان را داشته باشد و این در صورتی است که اگر فرد آیلتس بالای 6.5 داشته باشد 6 امتیاز را کسب می کند.

 لازم به ذکر است که داشتن سابقه ی کار  تا 4 سال بعد از تحصیل نیز از 8 امتیاز برخوردار است که میتواند تاثیر به سزایی در انجام روند این پروسه داشته باشد. میزان تحصیلات شخص نیز در امتیاز گیری وی نیز بسیار تاثیر گذار است بدین صورت که هرچه تحصیلات شخص بیشتر باشد امتیاز این بخش نیز بیشتر می شود. امتیاز قبولی برای افراد به شرح زیر می باشد.

  • امتیاز قبولی برای افراد مجرد: 59
  • امتیاز قبولی برای افراد متاهل: 65

 

مهاجرت به کانادا از طریق نیروی متخصص فدرال (federal skilled workers)

متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق تخصص و حرفه براساس توتنایی هایشان برای مهاجرت به کشور کانادا ارزیابی می شوند. هدف از این روش پر کردن کمبود نیرو ی کار در کشور کانادا می باشد که طی سالیان گذشته به دلیل آمار بالای مهاجرت به کشور کانادا یروند جذب نیروی کار از خارج کانادا رو به کاهش بوده است.

1-  حداقل 1 سال سابقه ی کار در یکی از مشاغل مدیریتی،تخصصی، نیمه تخصصی در 10 سال گذشته، از ابتدای سال 2015 لیستی از این مشاغل وجود ندارد و کلیه ی مشاغل و رشته های واجد شرایط می توانند اقدام نمایند.

2-  درخواست کار معتبر از یک کارفرمای کانادایی

3-  تکمیل دوره ی کانادا و یا گذراندن حداقل 2 سال تحصیلی از 4 سال دوره ی دکترا در یکی از در یکی از دانشگاه های رسمی کانادا.

از ابتدای سال 2015 متقاضیان این روش باید تقاضای خود را از مسیر Express entry به اداره ی مهاجرت وشهروندی کانادا ارسال نمایند.

 هزینه درخواست نامه برای مهاجرت نیروی متخصص فدرال : برای متقاضی اصلی ۵۵۰ $ کانادا، برای همسر و یا هر همراه دیگری ( بالای ۲۲ سال ) ۵۵۰ $ کانادا، و برای هر همراهی که سن او کمتر از ۲۲ سال است ۱۵۰ $ کانادا می باشد که توسط دولت کانادا در ابتدای کار از افراد اخذ می گردد.

لازم به ذکر است که یکی از بهترین روش ها برای مهاجرت افراد متقاضی کار در کشور کانادا، مهاجرت از طریق اخذ ویزای تحصیلی کشور کانادا می باشد زیرا در این صورت افراد اجازه ی کار پاره وقت در این کشور را دارند. شما میتوانید با مراجعه به قسمت تحصیل در کانادا از اطلاعات جامع و کامل در زمینه ی نحوه ی اخذ ویزای تحصیلی و پروسه ی انجام کار برخوردار شوید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اخذ ویزای کاری کشور کانادا می توانید با شماره های موسسه ی بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره ی تلفنی رایگان بهره مند شوید.

نظرات کاربران
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :