5 تا از بهترین دانشگاه های فنلاند برای دانشجویان بین المللی

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | ﺳﻪشنبه 10 آبان 1401 در ساعت 11 : 3 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

5 تا از بهترین دانشگاه های فنلاند برای دانشجویان بین المللی

جمهوری فنلاند یکی از شمالی ترین کشورهای جهان است که به خاطر شفق شمالی، تمیزترین هوا، و زمین های جنگلی وسیع مشهور است. اما در کنار این شگفتی های طبیعی شگفت انگیز، این بهشت ​​اروپایی یکی از بهترین سیستم های آموزشی در جهان شناخته شده است!اگر می خواهید تحصیلات در سطح جهانی داشته باشید و همزمان سبک زندگی نوردیک را تجربه کنید، تحصیل در یکی از شادترین کشورهای جهان را در نظر بگیرید. در این مقاله به بررسی بهترین دانشگاه های فنلاند برای دانشجویان بین المللی می پردازیم!

 

آیا فنلاند برای تحصیل دانشجویان بین المللی خوب است؟

تحصیلات عالی فنلاند به دلایل خوب مورد توجه بسیاری از دانشجویان بین المللی است. در درجه اول، آنها یکی از معدود ایالت هایی هستند که تحصیلات دانشگاهی را حتی برای اتباع خارجی تأمین می کنند، با استثناهای بسیار کمی در برخی برنامه ها. دانشجویان بین المللی نیز ممکن است برای بورسیه تحصیلی بر اساس شایستگی علمی درخواست دهند، در حالی که اکثر دوره های تحصیلات تکمیلی کاملاً بدون شهریه هستند.دانش‌آموزان می‌توانند از بین چندین برنامه تحصیلی، از جمله تجارت، پزشکی و مهندسی انتخاب کنند. آنها همچنین می توانند فناوری و سیستم های اطلاعاتی را دنبال کنند که این کشور در سال های اخیر در سطح جهانی به رسمیت شناخته شده است.دانشجویان بین المللی به راحتی در فنلاند احساس می کنند که در خانه هستند، به خصوص آن دسته از افرادی که عاشق فضای باز هستند. فعالیت‌های طبیعی و ورزش‌های زیادی برای امتحان کردن، و همچنین غذاهای خوب با مناظر زیبا وجود دارد. هزینه های زندگی در این کشور ممکن است کمی بالاتر باشد و به طور متوسط ​​بین 820 تا 1180 دلار در ماه باشد. با این حال، وقتی در یکی از شادترین و امن ترین کشورهای جهان زندگی می کنید، قطعا ارزشش را دارد.

 

آیا دانشجویان بین المللی می توانند در حین تحصیل در فنلاند کار کنند؟

دانشجویان خارجی در فنلاند با داشتن یک شغل پاره وقت می توانند تجربیات ارزشمند و همچنین مقداری پول نقد اضافی کسب کنند. دانشجویانی که اتباع اتحادیه اروپا هستند می توانند بدون محدودیت کار کنند، در حالی که دانشجویان غیر اتحادیه اروپا می توانند با محدودیت های خاصی که توسط خدمات مهاجرت فنلاند تجویز شده است، کار کنند.تمام دانشجویان دانشگاهی که مایل به کار هستند نیاز به اجازه اقامت دارند. اگر کار شما با مدارک تحصیلی شما مرتبط باشد، مانند کار پایان نامه یا آموزش عملی، هیچ محدودیتی نخواهید داشت. در غیر این صورت، شما می توانید تا 25 ساعت در هفته فقط با شرایط تحصیلی معمولی کار کنید.

 

آیا دانشجویان بین المللی می توانند پس از فارغ التحصیلی در فنلاند بمانند؟

پس از فارغ التحصیلی، اتباع خارجی که مایل به اقامت در فنلاند هستند، می توانند با جستجوی شغل در زمینه تخصصی خود، این کار را انجام دهند. باز هم، اتباع اتحادیه اروپا دارای حداقل محدودیت هستند. دانشجویان غیر اتحادیه اروپا می توانند برای اجازه اقامت تمدید شده قبل از انقضای مجوز فعلی خود اقدام کنند، که حداکثر یک سال برای جستجوی شغل مهلت می دهد.هنگامی که به مدت چهار سال در این کشور زندگی کرده اید (و اجازه اقامت دائمی را دریافت کرده اید)، واجد شرایط برای اجازه اقامت دائم خواهید بود. از طرف دیگر، زمانی که به طور مداوم به مدت پنج سال در فنلاند اقامت داشته باشید، می توانید برای مجوز اقامت اتحادیه اروپا درخواست دهید.

 

بهترین دانشگاه های فنلاند

 

1. دانشگاه هلسینکی (UH)

دانشگاه هلسینکی بهترین دانشگاه فنلاند برای دانشجویان بین المللی است. متعلق به 100 دانشگاه برتر در سطح بین المللی، آنها گسترده ترین حوزه های تحصیلی در فنلاند را در چهار پردیس ارائه می دهند. این موسسه قدیمی پذیرای نزدیک به 40000 دانشجو در 11 دانشکده است. آنها همچنین چندین مؤسسه تحقیقاتی، کتابخانه‌ها و موزه‌ها را مدیریت می‌کنند که به عنوان مؤسسه‌های ملی نیز عمل می‌کنند، مانند کتابخانه ملی فنلاند و موزه تاریخ طبیعی فنلاند.

UH برنامه های شناخته شده جهانی را برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهد. این دانشگاه همچنین دو زبانه است و بیشتر دروس به زبان های فنلاندی و سوئدی تدریس می شود. زبان سوم آموزش انگلیسی است و به طور گسترده به خصوص در مقطع کارشناسی ارشد استفاده می شود.

 

2. دانشگاه آلتو

دانشگاه آلتو به عنوان ادغام سه دانشگاه با تمرکز بر اقتصاد، فناوری و هنر و طراحی تاسیس شد. از طریق این ادغام، دانشگاه با شش مدرسه و نزدیک به 20000 دانشجو و 4500 کارمند دومین دانشگاه بزرگ فنلاند شد. این دانشگاه برتر در فنلاند همچنین تخصص خود را در زمینه تحقیق تعریف کرده است که شامل هنر و طراحی، فناوری اطلاعات و ارتباطات، پویایی تجارت جهانی و مواد پایدار است.دانشگاه آلتو عمدتاً در اسپو واقع شده است، جایی که نام معمار پارک پردیس، آلوار آلتو را یدک می‌کشد. اکثر برنامه ها به زبان های فنلاندی و سوئدی برای مقاطع کارشناسی هستند. با این وجود، این دانشگاه به عنوان یک موسسه بین المللی برای تحصیلات تکمیلی با دانشجویان بیش از 50 کشور شناخته می شود.

 

3. دانشگاه اولو

دانشگاه اولو یک دانشگاه دولتی و یکی از بهترین دانشگاه های فنلاند برای دانشجویان بین المللی است. این کشور پیشرو در زمینه فناوری اطلاعات است و کمک های قابل توجهی به شهر خود کرده است - به ویژه از زمان اولویکی از آزمایشگاه های زنده اروپا است. آزمایشگاه زنده جایی است که فناوری جدید در مقیاسی در سطح جامعه به کار گرفته می شود. جدای از این تخصص، این دانشگاه در آموزش، علوم، پزشکی و بازرگانی با مجموع هشت دانشکده تدریس می کند.به عنوان یکی از شمالی ترین دانشگاه های جهان، دانشگاه اولو در مطالعه شرایط قطب شمال و همچنین بهداشت، محیط زیست و فرهنگ به دلیل نزدیکی به شگفتی های طبیعی متخصص است. همچنین به عنوان یکی از امن ترین مکان ها برای تحصیل برای دانشجویان داخلی و بین المللی انتخاب شد.

 

4. دانشگاه تامپر (TAU)

دانشگاه تامپره یک دانشگاه جوان است که در سال 2019 از طریق ادغام دانشگاه فناوری تامپره و دانشگاه تامپره تأسیس شد. این دو دانشگاه همیشه با هم همکاری داشته اند و از طریق این تجمیع رسمی، موسسه جدید در مجموع در هفت دانشکده برنامه ارائه کرده است. اینها فناوری اطلاعات، آموزش و فرهنگ، مدیریت و تجارت، پزشکی و فناوری بهداشت، علوم اجتماعی، مهندسی و محیط ساختمان هستند.این دانشگاه برتر در فنلاند در زمینه های تحقیقاتی سلامت، فناوری و جامعه نیز در سطح جهانی شناخته شده است. دانشجویان بین المللی موضوعات تخصصی مختلفی دارند که باید روی آنها تمرکز کنند، از جمله مطالعات ژنتیک تومور و فرهنگ بازی. بسیاری از این برنامه ها با همکاری دانشگاه های سراسر جهان برگزار می شود.

 

5. دانشگاه تورکو (UTU)

دانشگاه تورکو، دانشگاه برتر فنلاند، مؤسسه آموزش عالی اصلی در جنوب غربی فنلاند است. از نظر ثبت نام، این دانشگاه با نزدیک به 20000 دانشجو، از جمله بیش از 1000 دانشجوی خارج از کشور، سومین دانشگاه بزرگ است. این مجموعه دانشگاهی چند ملیتی در هفت دانشکده و واحد مستقل تحصیل می کند، اما این دانشگاه در اقتصاد، علوم اجتماعی، علوم انسانی و پزشکی برتری دارد.پردیس اصلی UTU در شهری به همین نام است، جایی که دانشجویان به امکانات کاملی از جمله بیمارستان دانشگاه تورکو، ایستگاه راه آهن، کلیسای جامع، رستوران ها، مغازه ها، کتابخانه ها و غیره دسترسی دارند. یک دهکده دانشجویی نیز وجود دارد که پذیرای دانشجویان داخلی و خارجی است.

 

در انتها نیز در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در فنلاند میتوانید با مشاورین ما در موسسه بین المللی راد در ارتباط باشید و مشاوره دریافت کنید.

نظرات کاربران
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
ویزای دانشجویی دبی

ویزای دانشجویی دبی

ویزای دانشجویی دبی پس از همه‌گیری  ویروس کرونا، دبی به دلیل نزدیکی، دانشگاه‌هایی با ...
هزینه زندگی در دبی

هزینه زندگی در دبی

هزینه زندگی در دبی دبی که بیشتر به خاطر بازار طلا، بناهای معماری درخشانش معروف است، یکی از بهترین ز ...
تحصیل در فرانسه و شرایط آن

تحصیل در فرانسه و شرایط آن

تحصیل در فرانسه و شرایط آن دانشجویانی که تصمیم به تحصیل در فرانسه گرفته‌اند یا به این موضوع فک ...
چگونه می توان برای دانشگاه های ایرلند درخواست داد؟

چگونه می توان برای دانشگاه های ایرلند درخواست داد؟

چگونه می توان برای دانشگاه های ایرلند درخواست داد؟ تحصیل در ایرلند همیشه دست کم گرفته شده است. دانش ...
GMAT VS GRE

GMAT VS GRE

GMAT VS GRE: در کدام آزمون باید شرکت کنید؟ GMAT و GRE دو مورد از پرکاربردترین آزمون‌های فارغ&z ...
هزینه زندگی در سراسر کانادا

هزینه زندگی در سراسر کانادا

هزینه زندگی در سراسر کانادا با افزایش هزینه های زندگی در کانادا، درک اینکه هزینه زندگی در شهرها و ا ...
5 تا از بهترین دانشگاه های فنلاند برای دانشجویان بین المللی

5 تا از بهترین دانشگاه های فنلاند برای دانشجویان بین المللی

5 تا از بهترین دانشگاه های فنلاند برای دانشجویان بین المللی جمهوری فنلاند یکی از شمالی ترین کشورهای ...
7 شهر برتر دانشجویی در اروپا

7 شهر برتر دانشجویی در اروپا

7 شهر برتر دانشجویی در اروپا یکی از مهم ترین مزایای تحصیل در خارج از کشور، فرصتی برای آشنایی با فره ...
هزینه زندگی در انگلستان

هزینه زندگی در انگلستان

هزینه زندگی در انگلستان به عنوان یک دانشجو بین المللی و یک مهاجر ، یکی از چیزهایی که ممکن است در مو ...
کار با ویزای دانشجویی در انگلستان

کار با ویزای دانشجویی در انگلستان

کار با ویزای دانشجویی در انگلستان آیا می توانید به عنوان یک دانشجوی بین المللی در انگلستان کار کنید ...
ویزای کار اسپانیا

ویزای کار اسپانیا

ویزای کار اسپانیا یکی از انواع راه های مهاجرت به هر کشوری که از روش های بسیار پرطرفدار در بین مهاجر ...
ویزای تجاری فرانسه

ویزای تجاری فرانسه

ویزای تجاری فرانسه یکی از راه های مهاجرت به فرانسه اخذ ویزای تجاری فرانسه است که در ادامه این مطلب ...
مهاجرت به قبرس شمالی

مهاجرت به قبرس شمالی

مهاجرت به قبرس شمالی بسیاری از افراد جهت تحصیل در دانشگاه های قبرس یا خرید ملک در شهرهای مختلف قبرس ...
همه چیز درباره قبرس شمالی

همه چیز درباره قبرس شمالی

همه چیز درباره قبرس شمالی قصد مهاجرت به کشوری دیگر را دارید!؟ درباره قبرس شمالی این جزیره زیبا و پر ...
هزینه زندگی در سوئد

هزینه زندگی در سوئد

هزینه زندگی در سوئد سوئد به گران بودن شهرت دارد. چه قصد دارید با یک ویزای توریستی از سوئد دیدن کنید ...
چرا تحصیل در سوئد؟

چرا تحصیل در سوئد؟

چرا تحصیل در سوئد؟ انتخاب سوئد یک قدم بزرگ برای تحصیل در خارج از کشور است و گزینه ها تقریباً نامحدو ...
کار در سوئد

کار در سوئد

کار در سوئد با داشتن استانداردهای بالای زندگی و فرصت‌هایی برای کارگران بین‌المللی در شهره ...
درباره عمان و تحصیل در عمان

درباره عمان و تحصیل در عمان

درباره عمان و تحصیل در عمان عمان کشوری که عمدتاً بر پایه تجارت کشورهای داخل و اطراف اقیانوس هند ساخ ...
هزینه های تحصیل و زندگی در استرالیا

هزینه های تحصیل و زندگی در استرالیا

هزینه های تحصیل و زندگی در استرالیا استرالیا یکی از کشورهایی است که بیشترین جمعیت دانشجویان بین الم ...
آزمون  SAT ایالات متحده آمریکا

آزمون SAT ایالات متحده آمریکا

آزمون  SAT ایالات متحده آمریکا آزمون SAT  به ورود شما در کالج های  ایالات متحده آمری ...
آزمون تافل و مزایا و معایب آن

آزمون تافل و مزایا و معایب آن

آزمون تافل و مزایا و معایب آن اگر می‌خواهید یک دانشجوی بین‌المللی شوید و برای برنامه&zwn ...